1. Ana Sayfa
 2. Kıyaslama
 3. TV alırken en iyi marka hangisidir? (TV Tavsiyeleri)

TV alırken en iyi marka hangisidir? (TV Tavsiyeleri)

Televizyon almaya karar verdiniz ve hangi marka almalıyım diye kara kara düşünüyor musunuz? Şimdi burada olduğunuza göre aradığınızı buldunuz demektir. Bu içerik size Tv tercih aşamasında büyük kolaylık sağlayacak fikirlerle dolu...

Tv Alırken Hangi Marka Tercih Edilmeli
3

Televizyon almak konusunda şimdiye kadar farklı konularda bilgi verici yazılar yazdım ve bu yazılarıma gösterilen ilgiden dolayı Tv Alırken Hangi Marka Tercih Edilmeli? sorusuna da uygun bir cevap verme gereksinimi duydum. Konuya başlamadan önce televizyon alırken neye dikkat etmeniz gerektiği konusunda Burayı, ve alacağınız televizyonu nasıl daha uygun fiyata getirebileceğiniz konusunda Burayı incelemenizi tavsiye ederim. Gelelim asıl konumuza hangi marka televizyon tercih etmeliyiz? öğrenelim.

Tv Alırken Hangi Marka Tercih Edilmeli?

Tv Alırken Hangi Marka Tercih Edilmeli
Tv Alırken Hangi Marka Tercih Edilmeli?

Bu konuda ilk bilmemiz gereken şey hangi televizyon markasının bize ne vaadettiğidir. Alabileceğimiz televizyon markaları Samsung, Lg, Philips, Arçelik, Beko, Grundig, Vestel, Axen gibi markalardan oluşmaktadır. Buyurun saydığım bu markaları enine uzununa inceleyelim bakalım en iyi televizyon markası hangisi?

Hangi Marka Televizyon Almalıyım?

Hepimizin konuyla alakalı bir uzman bulup sormak istediği o meşhur sorunun cevabını bulmaya geldi sıra. Hangi marka televizyon almalıyım? buyurun inceleyelim bakalım sonuç bizi hangi markaya götürecek.

Samsung Tv Alınır mı? Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Samsung Tv Alınır mı
Samsung Tv Alınır mı

Samsung sadece televizyon piyasasını değil telefon piyasasını da yöneten marka olarak önümüze çıkmaktadır. Marka bazlı olarak olaya bakacak olursak Samsung’un piyasada ki otoritesi azımsanamaz derecededir. Peki; tüm Samsung Tv’ler alanının en iyisi mi? Tabi ki değil, sizin için en iyi televizyon ihtiyaçlarınızı karşılayan ve cebinize en uygun olan markadır.

Samsung 2019 modellerini göz önünde bulundurursak gönül rahatlığı ile şunu söyleyebilirim ki Samsung 2019 modelleri geçmiş yıllara oranla daha düşük kalitedeler. Bunu söylememin nedeni ise Samsung’un yeni model QLED Tvlerinin diğer alt segment modellerinden gözle görülür bir farkının olmayışıdır. Eğer marka takıntınız var ise ille de Samsung yada Lg alacağım diyorsanız, Samsung modellerine hak ettiğinin üstünde bir para vererek satın alabilirsiniz. Ancak benim tercihim (özellikle 2019 modeller için konuşuyorum) kesinlikle Samsung olmazdı.

Samsung Tvlerinin göze çarpan önemli eksiği akıllı kumandalarının yetersiz olmasıdır. Yani Samsung akıllı kumandasında mouse tarzı kullanım yapılamıyor ve bu da kullanıcı deneyimini büyük ölçüde düşürüyor.

Lg Tv Alınır mı? Alırken nelere dikkat edilmeli?

Lg Tv Alınır mı
Lg Tv Alınır mı

Lg televizon konusunda Samsung ile birlikte başı çeken diğer bir marka olarak yıllardır karşımızda duruyor. Lg televizyonlarının iki önemli eksi yönü vardır ve bu eksileri tamamlamaya da niyetleri varmış gibi durmuyor.

Lg Televizyonların Eksi Yönleri

 • Tasarım konusunda tatmin etmiyor : Lg Tvlerinin kasa kalınlığı ve yapısının göze hitap etmiyor olması benim açımdan büyük bir eksiktir.
 • İnternetten Film İzleme Sorunu : Lg Tvlerin en büyük eksiği bu olsa gerek, internetten web tarayıcı ile film izlemek istediğinizde ön bellek yetersiz hatası alırsınız ve bu hatanın çözümü konusunda da hala bir gelişme yoktur. Bunun başlıca nedeni ise Lg’nin kullandığı WebOS işletim sistemidir ve maalesef tüm sürümlerinde aynı hata mevcut durumdadır.

Bu durumda Lg Tv almak için nedeniniz var mı? Benim yorumum şu olur, Lg televizyonları Samsung ile birlikte piyasanın en pahalı televizyonlarıdır ve tonla para verip hala hatalarla uğraşmak çok mantıklı bir yol gibi gelmiyor. Kesin olarak bu iki markadan birini alacaksanız Lg mi Samsung mu Tv konusunda daha iyi? hangi marka tercih edilmeli? beraber bakalım.

Televizyon da Lg mi Samsung mu Daha İyi?

Televizyon da Lg mi Samsung mu
Televizyon da Lg mi Samsung mu

Özellikle led tv teknolojisinin tanınması ile beraber başlayıp o günlerden beridir süregelen en önemli sorudur Televizyonda lg mi Samsung mu? Bu iki marka hakkında hangisi daha iyi diye yaklaşık 10 senedir yazılar yazılıyor ve yorumlar yapılıyor. Karşılaştırma yaptığımız zaman göz önünde bulunduracağımız etmenler kullanıcı deneyimi, servis kalitesi, ürün kalitesi, görüntü kalitesi gibi etmenler olacaktır.

 • Kullanıcı deneyimi Lg mi Samsung mu? : Kullanıcı deneyimi konusunda yukarıda belirttiğim gibi iki markanın da eksik kısımları var Lg internetten film izleme konusunda yetersiz ön bellek hatası verirken Samsung akıllı kumandasının mouse işlevi olmaması konusunda kaybediyor. Bu iki sorunu karşılaştırdığımızda ise Samsung’a sıradan bir mouse bağlayarak bu sorunu çözebiliyorsunuz ancak Lg’nin sorununu çözmenize imkan yok bu bakımdan kullanıcı deneyimi konusunda benim tercihim Samsung.
 • Servis kalitesi Lg mi Samsung mu? : Servis konusunda iki marka da isminin hakkını veriyor ve bu konuda hiç çekinmenize gerek yok, gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Biraz araştırırsanız servis şikayetlerini bulabilirsiniz ancak bu sizin gözünüzü korkutmamalı, binlerce ürün satışı yapan bu markalarda da bir takım sıkıntıların yaşanması gayet doğal bir durumdur.
 • Ürün Kalitesi Lg mi Samsung mu? : Ürün kalitesi konusunda Lg Samsung’a göre daha az göze hitap ediyor olsa da daha sağlam ürünler ürettiği kesindir. Ekran sağlamlığı konusunda da Lg IPS paneli Samsung VA paneline göre çok daha sağlamdır. Bu konuda daha detaylı bilgi için va panel ve Ips panel karşılaştırması yaptığım yazımı Buradan inceleyebilirsiniz. Ürün kalitesi konusunda benim tercihim Lg.
 • Görüntü Kalitesi Lg mi Samsung mu? : Bu konuda tartışmalar çok fazladır ve ister istemez modelden modele farklılıklar olabilir. Ancak genel anlamda aynı segment ürünleri yanyana koyduğunuz zaman Samsung renk ve parlaklık konusunda rakibinden bir kaç gömlek üstün durumdadır. Özellikle yan açılardan yapılan izlemelerde Lg daha net bir renk kalitesi sunuyor ancak genel olarak karşıdan televizyon izlediğimizi göz önünde bulundurduğum için görüntü kalitesi konusunda benim tercihim Samsung olacaktır.

Philips Tv Alınır mı? Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Philips Tv Alınır mı
Philips Tv Alınır mı

Philips bu piyasanın her daim içinde bulunmuş ancak bir türlü o beklenen sıçramayı yapıp Lg ve Samsung’un önüne geçememiş bir marka pozisyonunda duruyor. Hollanda merkezli marka olan Philips televizyonları özellikle android işletim sistemi ile donma kasma sorunları yaşatmış olması nedeni ile gözden düşmüştü, ancak şimdilerde Saphi işletim sistemi kullanmakta ve android de yaşanan bir çok sorunu çözmüş pozisyondadır.

Fiyat konusunda ise Lg ve Samsung’dan geri kalmayan bir marka olduğu için hala tercih nedeni olmuyor ancak benim Philips Tv yorumum özellikle ambilight özelliği için ve daha şık modelleri için Philips’in tercih edileceği yönünde olacaktır. Philips Tv’nin en önemli dezavantajı servis kalitesidir, aldığınız Tv de yaşayacağınız bir sorun sizi canınızdan bezdirebilir.

Arçelik Tv Alınır mı? Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Arçelik Tv Alınır mı
Arçelik Tv Alınır mı?

Arçelik Tv değerlendirmesi yaparken buna Beko ve Grundig markalarını da dahil etmemiz gerekiyor, zira bu üç markada aslında aynı fabrikanın ürünleri ve aralarında teknik olarak bir farklılık bulunmuyor. Arçelik yerli olarak değerlendirdiğimiz için diğerlerinin bir adım önünde başlayacaktır elbette ama bu sırf yerli diye para etmez bir televizyona para vermek olarak algılanmasın.

Günümüzde en fazla merak edilen konu televizyonda Grundig mi Vestel mi? konusudur ki bunu merak edenlere de hak veriyorum. Yerli bir marka almak istediğiniz zaman Arçelik ve Vestel arasında kalmanız normal, bu bağlamda Arçelik ve beko sadece kendi mağazalarında satılıyor olmasından dolayı çok fazla bu karşılaştırmaya maruz kalmıyor ancak Grundig zincir mağazalarda yani Vatanbilgisayar, Mediamarkt ve Teknosa gibi kanallarda da satışta olduğundan dolayı Vestel’in doğrudan rakibi konumunda yer alıyor.

Televizyonda Grundig mi Vestel mi?

Bakın buda en az lg mi samsung mu sorusu kadar önem arz eden ve sorulan bir soru Televizyonda Grundig mi Vestel mi? Bu iki markayı karşılaştırdığımız zaman çok fazla özellik detay vs bilmemize gerek yok, bir teknoloji mağazasına girip Grundig ve Vestel marka iki Tv yi yan yana koyup bakmanız bile Grundig daha kaliteli demenize yetecektir.

Özellikle sağlamlık bazında çok daha iyi hatta Lg ve Samsung markalarından da daha kaliteli ürünleri olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Grundig Tv’ler aynı zamanda görüntü kalitesi konusunda da çok daha başarılı bir çizgi yakalamış durumdalar ve bu kalitesine rağmen ülkemizde hak ettiği kıymeti görmüyor olması da beni şaşırtıyor. Bunun başlıca nedeni insanlarımızın yabancı markalara gösterdiği rağbet olmalı diye düşünüyorum.

Grundig Tv Alınır mı?

grundig tv alınır mı
Grundig tv alınır mı?

Grundig Tv konusunda emin olun çok başarılı bir durumda ve ürün gamı olarak ta her kesime hitap ediyor. Her segmentte televizyonu bulunuyor ve en önemli avantajı da çok daha kaliteli olmasına rağmen Philips, Lg ve Samsung markalarına göre daha uygun fiyatta olmasıdır. Servis ağı konusunda değerledirdiğimde de yine daha iyi diyebilirim ki Arçelik servisine bağlıdır ve Arçelik tüm illerde hatta neredeyse tüm ilçelerde bile servis noktası olan bir marka. Yani demem o ki yerli marka almamak gibi bir alışkanlığınız yada ön yargınız yok ise kesinlikle Grundig alın pişman olmazsınız.

Vestel Tv Alınır mı? Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Vestel tv alınır mı
Vestel tv alınır mı?

Vestel ürünleri özellikle 2019 da değişen yeni yazılımı ile bir yükseliş kaydetmiş olsa da karşısında hala çok daha kaliteli diyebileceğim Grundig var.

Tercih edilmesi gereken televizyon özellikleri

Konuyu özetlemek gerekirse bütçeye göre tercih edilmesi gereken televizyon özellikleri aşağıda ki gibidir.

1000 – 2000 tl Fiyat ile tercih

 • Çözünürlük: Full HD 1920×1080
 • Boyut: 32″ 40″ arası
 • Marka: Grundig, Vestel
 • Hz Değeri : Gerçek 50 Hz

2000 – 3000 Tl Fiyat ile tercih

 • Çözünürlük: Ultra HD 3840×2160
 • Boyut: 40″ 49″ arası
 • Marka: Grundig, Vestel, Philips
 • Hz Değeri : Gerçek 50 Hz

3000 – 4000 Tl Fiyat ile tercih

 • Çözünürlük: Ultra HD 3840×2160
 • Boyut: 49″ 55″ arası
 • Marka: Grundig, Vestel, Philips,
 • Hz Değeri : Gerçek 50 Hz

4000 – 5000 Tl Fiyat ile tercih

 • Çözünürlük: Ultra HD 3840×2160
 • Boyut: 49″ 55″ arası
 • Marka: Grundig, Vestel, Philips, Samsung, Lg
 • Hz Değeri : Gerçek 50 Hz Kısmen 100 Hz

5000 – 6000 Tl Fiyat ile tercih

 1. Çözünürlük: Ultra HD 3840×2160
 2. Boyut: 55″ 65″ arası
 3. Marka: Grundig, Vestel, Philips, Samsung, Lg, Sony
 4. Hz Değeri : Gerçek 100 Hz

6000 – 7000 Tl Fiyat ile tercih

 • Çözünürlük: Ultra HD 3840×2160
 • Boyut: 55″ 65″ arası
 • Marka: Samsung, Lg, Sony
 • Hz Değeri : Gerçek 100 Hz

7000 Tl üstü tercih

 • Lg Oled tv
 • Samsung Qled tv

Tv Alırken Hangi Marka Tercih Edilmeli? Sonuç

Aşağıda ki anketi kullanarak sizde favori markanızı seçin lütfen, hangi marka televizyon almalıyım? diye soranlara vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler. Sizce Lg mi, Samsung mu, Sony mi, Vestel mi, Grundig mi, Philips mi yada diğerleri mi?

Tv alırken hangi marka tercih edilmeli?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

En iyi televizyonun hangisi olduğunu belirlemek için yaptığım bu anket neticesinde doğrudan cevap veremediğim en iyi televizyon markası hangisidir? sorusuna ziyaretçilerimin cevap vereceğinden şüphem yok. Hayde bakalım sizce tarihin gördüğü, göreceği en iyi televizyonu hangi marka üretiyor? 🙂

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi marka televizyon almalıyım?

Alacağınız televizyonun hangi marka olduğu aslında çok önemli değildir. Önemli olan aldığınız televizyon bütçe ve bu bütçeye uygun olacak düzeyde beklentinizi karşılıyor mu? Eğer bu soruya verdiğiniz yanıt "evet" ise aldığınız yada alacağınız televizyon ile ilgili içiniz rahat olsun. Sizin için en iyi televizyon markası o aldığınız markadır.

En iyi televizyon markası hangisi?

En iyi televizyon markası olarak Lg yada Samsung gösterilebilir. Bunu söyleme nedenim ise Dünya piyasasında bu iki markanın sahip olduğu satış rakamlarıdır. Ayrıca her yıl teknolojiye yön veren medya, web sitesi, gibi tüm unsurların ilgi odağı yine bu iki markadır. Yine hem Lg hemde Samsung 1500 TL fiyat ile 32" tv üretebilirken 300.000 TL değerinde ki 8K modelleri de üretebiliyorlar, her türlü bütçeye hitap edebilen bu iki marka tüm Dünya için de benim için de en iyi televizyon markalarıdır.

Hangi televizyon alınmalı?

Bu soruya kısaca bir cevap vereyim. Bütçenize uygun olan, bir televizyondan beklediğiniz kriterleri karşılayan her televizyon alınabilir. Tabi ki bazı detaylarda var ama bu yazıyı baştan sona okumuş olan herkesin kafasında o detaylar çözülmüş olarak kabul ediyorum.

Hangi marka tv alınmalı?

Marka olarak sınıflandırma yaparsak yerli yabancı her markanın bir satış payı var ve hepsi de satılıyor, satın alınıyor. Bir tüketici tv alışverişi yaparken markadan çok ne istediğini düşünmeli ve bu isteklere karşılık verebilen x bir markayı satın almalıdır. Önemli olan ne istediğinizdir ve sizin istediğinizi hangi marka temin ediyor ise o markayı alın.

  Yazar Hakkında

  Televizyon tanıtım konusunda yılların vermiş olduğu deneyimlerimle TvTavsiye.com'u açtım. Ziyaretçilerimin televizyonlar konusunda soracağı her soruya cevap vermek başlıca amacım...

  Hadi Yorum Yap

  Bu yazı yoruma kapalıdır. Lütfen daha hızlı cevap almak için sorularınızı menüden soru sor butonunu kullanarak sorunuz.

  Yorumlar (663)

  Popüler Yorumlar
  1. Recep Bayoğlu

   55NU8000 ile 55Q6F farkı olarak kimse size gözle görülür bir şey gösteremez, sadece kağıt üzerinde sözle ifade edilebilecek farklar vardır. Yani bu durumda ben size sadece daha fazla para vermemeniz adına 55NU8000 i öneririm, ancak dikkat edin teşhir ürünü almayın.

  2. merhabalar 55″ b,r tv almak istiyorum bütçem 8000 tl kanal geçişleri iyi görüntü kalitesi güzel bir tv önerebilirmisiniz

  Yapılan Yorumlar
  1. Karşılaştırma videosu gelecek mi?

   • Recep Bayoğlu

    Şu anda öyle bir düşüncem yok

    • 65ru7400 için ederi üstü demişsiniz kaç seviyeleri alınabilir. Teşekkürler.

    • Sizce philips mi daha iyi arçelik mi televizyonda

     • Recep Bayoğlu

      Alacağınız tv nin segmenti önemli eğer 43″ boyutunda tv alacaksanız arçelik tavsiye ederim ama tv 55″ civarı ise Philips kalitesi o segmentte ortaya çıkıyor ve tercih edilir.

    • 1 sene önce

     Philips 50 pus 7304 mü yoksa LG 50 UM 7450 mi cevaplarsanız sevinirim çok teşekkür ederim şimdiden

   • İyi günler bir TV almayı düşünüyorum.lg50um7450pla ile lg49um7400plb arasında kaldım. 7400 modeli ips yemiş galiba diğeri va. Siz olsanız hangisini önerirsiniz. Görüntü ve internet önemli. Tabi farklı açılardan kalite dusmese iyi olur. Bir de bunlara ek önereceğiniz başka TV varsa değerlendirmek isterim. Birde bunlara ek samsung50 ru7440 ve ru 7400 serilerini eklersek internet ve görüntü olarak sizce hangisi. Şimdiden teşekkürler

   • 1 sene önce

    48 grundig 7900B ss4
    Nasıl bir cihaz vestel ud 9500 nasıl fark ney

    • Recep Bayoğlu

     Bahsettiğiniz 49gdu7900 olmalı, bahsettiğiniz grundig modeli vestele göre çok çok daha iyi bir televizyon renkleri bizraz koyu verir ama içeriği işletim sistemi ve smart kullanımı konusunda çok daha iyi

   • 1 sene önce

    Philips 50 pus 7304 mü yoksa LG 50 um 7450 mi cevaplarsanız sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim

  2. Tv satışa çıkmamış galiba teknosa medimarkt vatanbilgisayar hepsine baktım göremedim n11 yada hepsiburada dan mı almak mantıklı mağazalardan almak mı?

  3. Yazmamışsınız ama 55RU7400 Kaç Hz? Birde bu televizyonun 55NU7400 den ne farkı var? Teşekkürler

   • Recep Bayoğlu

    Gerçek tarama frekansı: 50 Hz en önemli farkı, yeni nesil apple ile ekran paylaşabilme özelliğidir.

    • Araştırmalarına gore native hz değeri 50 olarak gözüküyor 100hz bilgisine nereden ulastiniz

     • Recep Bayoğlu

      Bilgilendirme için teşekkürler tekrar kontrol ettiğimde 1080 p ve 2160 p de görebildiği maksimum hz değeri 60Hz. Gerekli düzenlemeler yapılacaktır konu içinde

  4. 2 sene önce

   Samsung RU7400 Reviews Good.Thanks You.

  5. 2 sene önce

   55 nu 7500 aldım goruntu kalıtesı ıyı samsung un kendı sıtesınde gercek yenıleme hızı 100 hz yazıyo dıger sıtelerde 50 hz yazıyo acaba hangısı dogru soluyo

  6. 2 sene önce

   55 ru 7400 mu 55 nu 8000 mi

  7. 65″ RU7400 Flat Smart 4K UHD TV (2019) almayı düşünüyoruz ama tam olarak iyimi karar veremedik. Sizin bir fikriniz var mı

   • Recep Bayoğlu

    Bizim her konuda bir fikrimiz var 🙂 Teşekkürler yorumunuz için öncelikle alacağınız televizyon şu anda ederinin üzerinde bir fiyata satılıyor bu açıdan önermiyorum. Ancak para sorun değil özellik nasıl diyorsanız kesinlikle alınabilecek iyi bir tv derim. Benim mantığım 65RU7400 almak yerine 65NU8000 almanın daha doğru olduğunu söylüyor. Hangisini alacağınıza siz karar verin. İyi alışverişler

  8. Merhaba 6000 civarında bir tv almak istiyorum özellikle SAMSUNG tercihim. Qled olarak sanırım bu fiyatlarda yok NU serisi ve RU serisini inceledim lakin açıkçası çok hakim değilim ?55” düşünüyorum. Nokta atışı yapar mısınıx? ☺️

   • Recep Bayoğlu

    55NU8000 Tavsiye Ederim. Yorum için teşekkürler.

    • Çok teşekkür ederim hemen yarın bakacağım☺️

     • Ekranda IŞIK sızma problemi olduğu söyleniyor bu ürünün . Bilginiz var mı acaba?

      • Recep Bayoğlu

       Bu ürünü yaklaşık olarak 1 yıl gözlemleme imkanım oldu bahsettiğiniz sorunu yaşamadım yaşayanda görmedim, ama bu yaşamayacağınız anlamına gelmiyor. Şunu bilmeniz yeterlidir 55NU8000’de kronik ışık sızma sorunu yoktur.

      • Daha önce dediğim gibi tv alımı için araştırma halindeydim .
       55NU8000 ile 55Q60RAT
       Hangisş öneriniz olur?

      • Recep Bayoğlu

       55NU8000 ile 55Q6F farkı olarak kimse size gözle görülür bir şey gösteremez, sadece kağıt üzerinde sözle ifade edilebilecek farklar vardır. Yani bu durumda ben size sadece daha fazla para vermemeniz adına 55NU8000 i öneririm, ancak dikkat edin teşhir ürünü almayın.

      • Çok teşekkür ederim. Bir kaç yerde kalmış 55?NU 8000 dediğiniz gibi teşhir olmamasına dikkat edeceğim ams bunu nasıl kontrol edebilirim bilmiyorum?

      • Recep Bayoğlu

       Mağazada haberiniz olmadan teşhir ürün almak istemiyorsanız;

       1- Görüştüğünüz personele kapalı kutu olup olmadığını sorun
       2- Kapalı kutu var derse görmek istediğinizi söyleyin
       3- Kutuyu görünce, kutu üzerine bir işaret koyarak alacağınız tv nin o olduğunu belirleyin
       4- Kutu üzerinde ki Koli bandını inceleyin eğer çift kat ise kutu daha önce açılmış demektir.
       5- Televizyonu aldıktan sonra adresinize gelen kutunun işaretlediğiniz kutu olduğuna dikkat edin
       6- Kurulum yapan servis personeline o televizyonun kaç saat çalışmış olduğunu sorun (Servis menüsünden bakıp rahatlıkla söyleyebilirler)

       Oluşabilecek sorunlar

       1- İşaretlediğiniz kutu daha önce teşhirden toplanmış bir tv olabilir
       2- Kutu üzerindeki koli bandı tek kat olsa bile kutu alttan açılmış olabilir
       3- Evinize gelen servis personeli mağaza ile anlaşmalı olarak size televizyonun çalışma saatini söylemeyebilir.

       Bahsettiğim bu durumlara hazırlıklı olur ve dikkat ederseniz kesinlikle kimse size teşhir ürünü satamaz 🙂 İyi Alışverişler

      • Çok teşekkür ederim?

      • Recep Bayoğlu

       Ben teşekkür ederim Ayrıca bundan sonra ki sorularınızı buradan sorarsanız daha hızlı yanıt verebilirim. Ayrıca daha fazla insana katkı sağlamış olursunuz. Tekrar Teşekkürler ilginiz ve güveniniz için

  9. Teşekkürler

  10. Peki düşer mi sizce yeni çıktığı için soruyorum düşer derseniz ne zaman düşer sizce

   • Recep Bayoğlu

    Düşecektir bu kesin çünkü çıkış fiyatları her zaman yüksek olur ama zamanla düşüş yaşanır. En iyi fiyatını yıl sonu indirimleri ile aralık ayı son haftasında görür

  11. Öncelikle tebrik ederim böyle olumlu ve işe yarar bir konu altında tüm bilgileri toplamaya çalışmanızdan ötürü.
   Bende bir kaç aydır baya bir araştırıyorum tv leri birini incelerken diğerine bakıyorum bi özelliğinden yada olmayışından vazgeçtim hep ? ilk samsung nu7400 alcaktım sonra vazgeçtim herhalde dts codek yoktu diye sonra philips ambilight 55pus7503 alayım dedim fiyat fazla birde servis vs tv sıkıntı yorumlarını görünce atladım lg ye ? ordada 50uk6950 alıyordum va panel yandan izleme sıkıntı diye vazgeçtim 55 i olsa ips imiş alacaktım ama piyasada yok. Sonra Sony e geçtim 55xf7596 yı alıyordum tv yi canlı göreyim dedim ıspartada sony center kalmamış mağazalarda yok bi mağazada ilgili arkadaş sony ile philips 55pus7503 ü karşılaştırdı philips daha iyi bunu al dedi özellikleri aynı hatta kumandası daha iyi dedi arkası klavyeli mouse lu falan filan derken kafa gene bulandı ?
   En son bu 55ru7400 ü gördüm fiyatı 6 bine yakın birde 55Q60RAT a baktım oda 7500 e yakın :S bi yorumda ru7400 100 hz demişsin diğeri 55Q60RAT da 100 hz sanırım sitesinde Hareket hızı 240 nedir anlamadım:S
   hangisini önerirsiniz 55ru7400 mi 55Q60RAT mı?

   • Recep Bayoğlu

    İyi dileklerin ve yorumun için teşekkürler Fırat;
    Ben 55Q60 modelinde 1500 nit parlaklık dışında bir farklılık görmedim, bu yüzden 2000 tl fazla verip 55Q60 almanı çok mantıklı karşılamıyorum. 55RU7400 mü 55Q60 mı dersen kesinlikle 55Q60 derim ancak aradaki fiyat farkına değer mi bu fark dersen ona da kesinlikle değmez derim. Benzer bir soru soran ziyaretçime de yaptığım öneriyi sana da yapayım bence 55NU800 RU7400 e göre çok daha alınası bir model, eğer bulabilirsen kesinlikle 55NU8000 tavsiye ederim.

    • Teşekkür ederim cevabın için. Peki Sony 55XF7596 ile samsung 55NU8000 arasında tercih ne olur ? Kumandası, tizeni androidi, atıyorum sıkıntı çıktı servisi geri dönüşü vs kriterleri ile nedenini söyleyebilir misin?

     • Recep Bayoğlu

      Eğer servis kalitesi görüntü kalitesi şık görünüm istiyorsanız zaten tartışmaya kapalı bir konu olur. Samsung der geçerim size 🙂

  12. Samsung 58ru7100 nasıldır yardımcı olabilecek var mı

   • Recep Bayoğlu

    Merhaba Tahsin Teşekkürler Yorum için. RU7100 ile ilgili yazdıklarımı okumanı tavsiye ederim.

    Not: 58RU7100 sonradan dahil edildiği için benim listemde yok ancak diğerlerinden tek farkı boyutu bu yüzden özellikler bazında rahat olabilirsin.

  13. Televizyon marka seçimi için gerekli tüm bilgileri vermişsiniz teşekkürler.

   • Recep Bayoğlu

    Ben teşekkür ederim Resul

    • 43 inç 4K bir tv alacağım kaliteli sağlam uzun ömürlü ekran ve ses kalitesi iyi olan bir marka arıyorum yukarıdaki yazıları okudum samsung sony Arasında kararsız kaldım birde gurundik var tercihiniz hangisi olurdu teşekkürler

     • Recep Bayoğlu

      Samsung, sony, Grundig 3 ü de sağlam ve uzun ömürlü televizyonlar ancak içerik zenginliği ve kalitesi konusunda sony tercih edebilirsiniz. Eğer android ise tercih edin sony değilse samsung diyebilirim

  14. Merhaba bende uyarınızdan sonra 65 ru 7400 vatandan 6700 tl ye aldım inşallah iy bir seçim yapmışızdır

   • Recep Bayoğlu

    İyi bir seçim yapmışsınız iyi günlerde kullanın. Hayırlı olsun

    • 55”ru7400 mü 58”ru7100 modelini aynı paraya bulabiliyorum sizce hangisi mantıklı

     • Recep Bayoğlu

      Tabii ki 55ru7400 derim gözle görülür görüntü kalitesi farkı var

      • 4 ay önce

       İyi günler. Salonuna 6m. Mesafeden izlenmek üzere 65″ tv almak istiyorum. Çok yüksek bir mebla ödemek istemiyorum, tavsiyeniz.

      • Recep Bayoğlu

       Görüntü ve ses kalitesi ile muazzam bir tv olan Grundig 65geu8950 modelini incelemenizi öneririm

     • Merhaba nu7400 ile ru7400 arasında fark varmdırı

  15. merhabalar; Samsung ru7400 modellerinde google asistan var mıdır ? bxbuy diye bir şey var. Bu arada yaptığınız büyük iyilik teşekkürler.

   • Recep Bayoğlu

    Merhabalar Ömer; Samsung ru7400 bixby özelliğini destekler bu google asistan benzeri bir özellik ancak Türkçe dil desteği bulunmuyor bilgin olsun. İyi görüşlerin ve yorumun için ben teşekkür ederim, yazıyı paylaşarak destek verirsen sevinirim

  16. 2 sene önce

   Merhabalar , öncelikle yorumlarınızda verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkürler.
   55 veya 65 inç Samsung modellerine bakıyorum baktığım TV lerde şuan;
   55 NU 7400 (4650TL)
   55 RU 7400 (4950TL)
   55 NU 7500 Curved (4690 TL)

   Yorumlarınızdan sonra 55 NU8000 in fiyatlarına baktım şuan 6400-6900 TL aralığında, o fiyata alternatif
   65″ RU 7100 (6500TL)
   Seçimin de yardımcı olabilir misiniz , ilk 3 modelden hangisini secmeliyim?
   Yada aradı ki farkı vererek 55″ NU8000 VEYA 65″RU 7100 alsam deger mi ?

   • Recep Bayoğlu

    Curved ekranları çok desteklemiyorum bu yüzden 7500 ü eledim.

    55NU7400 ve 55RU7400 modelleri iyiler 55NU8000 ise daha iyi aradaki fiyat farkına değer mi? Ona siz karar verin, sırf daha büyük diye fiyat farkı ile 7100 modeline yönelmenizde çok mantıklı gelmedi bana.

    Şimdi illede Samsung olsun demiyorsanız size Sony 55XF9005 önerebilirim muazzam bir görüntü kalitesine sahip ve bu konuda bahsettiğiniz tüm samsung modelleri ile yarışabilir hatta çoğundan bariz iyi durumda.

    Yani sonuç olarak 55XF9005 vs 55NU8000 diyorum varın kararı siz verin.

  17. 2 sene önce

   Merhabalar size iki soru sormak istiyorum,
   1- 65”RU 7400, 55”NU8000, Sony 55”XF9005 arasından bir seçim yapacak olsam hangini neden seçmeliyim?

   2- NU7400 ve RU 7400 arasından tercih yapacak olsam hangisini neden seçmeliyim?

   • Recep Bayoğlu

    İzleme mesafeniz uygun ise 65ru7400 derim çünkü şu anda fiyat olarak iyi durumda 55nu8000 bulmak zor eğer bulursan tavsiyem 8000 olur. Aslında Sony çok iyi ama fiyat şu an afaki yüksek

    Ru7400 vs nu7400 konusunda ise fiyat bakımından nu7400 derim apple tv bakımından ru7400 derim hangisinin daha değerli olduğuna karar ver.

  18. 2 sene önce

   Curved televizyonları neden desteklemiyorsunuz ?

   • Recep Bayoğlu

    Çok yaygın oldukları 2015 döneminde Curved ekranlı tv lerde gözlemlediğim “kasa kenarlarında açılma” ve “ışık sızması” sorunu nedeni ile o günlerden beridir gözümde pek değerleri yok.

  19. 50 ru 7400 almak istiyorum ama bu yorumlarınızdan sonra şüpheye düştüm bir de fiyatı bayağı düştü fiyat düşmesinin sebebi sizce nedir?

   • Recep Bayoğlu

    Fiyatının düşmesi iyi bir şey, her dönem aynı şey olur televizyonlar yüksek fiyattan piyasaya giriş yapar. Sonra dönem dönem fiyatlar düşüşe geçer. Peki şüpheye düşmene neden olan nedir?

    • 50RU7400 modelinin çok satmayacağı yönünde.Bu model için boyutunun en iyisi dememiz zor olacaktır
     Bu iki öngörüyü söylediğiniz için şüphede kaldım
     Peki sizce 50 ru almalı mıyım ya da 55 mi

     • Recep Bayoğlu

      Şimdi ben bu yazıyı yazdığım zaman bu ürünler daha piyasada bilinmiyordu, ön görü olarak ru7100 modeli ile aralarında fiyat farkının çok olacağı ve bu yüzden de 7100 modelinin tercih edilerek bu bu modelin çok satmayacağını belirttim.

      Ama tam aksine 7100 hala piyasaya doğru dürüstgiremedi bu yüzden 7400 gözde ürün oldu, şimdi gönül rahatlığı ile alabilirsin ve boyut konusunda tamamen mesafeni göz çnünde bulundurmalısın.. Televizyon aşırken dikkat edilmesi gerekenler başlıklı yazımı inveleyebilirsin

  20. 2 sene önce

   Slm bende tv arastriyorum suan 50nu 7400 50ru7400 arasinda kaldim fiyat 3750 4500 arasi limit baska önere bileceğiniz bi model varmi

   • Recep Bayoğlu

    50RU7400 şu anda 5000 tl düzeyinde satışta, önerim 4500 Tl ye bulabilirseniz 50RU7400 almanızdır. Bu arada eğer apple kullanıcısı değilseniz bulmuşken 50NU7400 ü değerlendirin derim.

  21. 2 sene önce

   Merhaba,
   Ben de birkaç gündür yeni bir tv arayışına girdim. Son olarak Samsung 55RU7400 ile LG 55 UM 7450 modelleri arasında kaldım. Her ikiside 5200 TL civarı alınabiliyor, hata Vatan bilgisayar LG için 5050 tl fiyat verdi. LG mi yoksa Samsung mu karar veremedim. Siz ne dersiniz, fikrinizi öğrenmek isterim.
   Teşekkürler,

   • Recep Bayoğlu

    Merhaba Semih Lg ile alakalı fiema kaynaklı bir sorun dolayısı ile konu oluşturamamıştım, bu nedenle Lg modellerini inceleme gereği de duymadım ancak şu an yanıltıcı bir cevap vermeyeceğim ve bahsi geçen modeli inceleyerek en geç yarın için bir cevap vermiş olacağım.

    • Teşekkür ederim, incelemenizi merakla bekleyeceğim. Samsung 55 NU 8000 modelini de uygun bulabilirsem alternatiflerim arasında.
     Kolaylıklar.

     • Recep Bayoğlu

      Lg 55UM7450’yi inceledim gördüğüm kadarıyla Samsung 55RU7400 ile aralarında teknik olarak çok farklılık yok, önemli fark işletim sistemi farkı olarak görünüyor. Yani Tizen ve WebOS farkı var, Tizen in avantajı web tarayıcı ile film izlemeye olanak tanıyor olmasıdır, WebOS un artısı ise güvenlik düzeyi artırılmış bir işletim sistemi oluşu.

      Bir de unutulmaması gereken en önemli fark Lg nin akıllı kumandasının işlevselliğidir, türkçe sesli komut ve mouse özellikleri en önemli artılarıdır.

      Bu anlamda Lg bir adım öndedir Thinq Ai yapay zeka özelliği de cabası, Samsung ise bariz daha iyi bir görüntü kalitesi sunuyor. Benden bu kadar karar sizin. İyi alışverişler

  22. merhabalar

   tv almayı düşünüyorum samsungun nu serilerini düşünüyordum ru serisini gördüm aklım ona kaydı diğer cevaplarınıza baktığımda sizde bulabilirseniz nu7400 ve nu8000 serilerini alın demişsiniz.ama piyasaya baktığımda hem az yerde satılıyor hemde fiyat olarak eski seri yani nu serisi şuan daha pahalı.hem daha çok para verip hem eski seriyi almaya değermi sizce aradaki fark.

   bir de eptt avmde uygun fiyatlı 50ru7400 var sizce alınırmı bilgi verebilirmisiniz?

   Teşekkür ederim.

   • Recep Bayoğlu

    Tabii ki değmez benim diğer yorumlarda nu7400 alın deme nedenim tamamen fiyat ile alakalı şimdi nu7400 ru versiyondan pahalı ise ru7400 alınmalıdır. Ancak nu8000 söz konusu ise 1000 tl fazla vermenize değer derim.

   • İyi akşamlar bütün yorumları tek tek okudum herkese bilgi için teşekkürler forumlarda alamadığım çok bilgiyi aldım. 55 inç tv alıcam gönlüm gönlüm sonyden yana ama bütcemi aşıyor. Mümkünse 5000 tl altı maksimum 5200-5300 arası tv bakıyorum 1 hafta içinde alıcam ne tavsiye edersiniz iptv ve interneti faal kullanıcam.

    • Recep Bayoğlu

     Merhabalar; Öncelikle yorum yaparak destek verdiğiniz için ben teşekkür ederim, istediğiniz tv tavsiyesi için 5300 tavan fiyat olarak belirtmişsiniz ancak ben 5700 tavan belileyerek sizin için 4 ayrı markanın 4 güzel modelini belirledim.

     Sony KD-55XG7096
     LG 55SM8200PLA
     Samsung 55RU7400
     Philips 55PUS7304

     Bu modellerden herhangi birini alabilirsiniz ancak benim tavsiyemi soracak olursanız, Samsung 55RU7400 ve LG 55SM8200PLA bir adım öndeler. Lg mi Samsung mu derseniz, ben olsaydım Lg alırdım çünkü gerek çıklığı ile gerekse yeninesil yazılımı, yapay zeka özelliği ve akıllı kumandası ile çok daha tercih edilesi bir model durumunda.

     Marka olarak sorarsanız Lg mi? Samsung mu? başlıklı şu yazıya bakmanızı tavsiye ederim. Site farklı ancak yazı benim 🙂

     • Teşekkür ederim ilginiz için.Sony lg ve samsungun arkasından mı geliyor peki

      • Recep Bayoğlu

       Hayır aslında Sony tercih edilme olasılığı çok daha yüksek bir marka ancak Türkiye pazarını tamamen boşlamış bir marka olduğu için bizde onu boşluyoruz 🙂

     • Lg modelini inceledim bana uymayan tek yönü 2+1 hoporlörüm var onu bağlayamayacağım heralde onun dışında çok başarılı duruyor başka öneriniz yoksa yarın alıcam heralde lg yi

      • Recep Bayoğlu

       2+1 hoparlörde aux, optik yada bluetooth bağlantı özelliği var ise Lg tv ye rahatça bağlayabilirsin.

      • Kafanısı şişirdim ama bi sorum daha olucak. Kullancağım oda 6.40×3.60 ben 3.x60a tvyi koyup koltukları tvye paralel koyucam yaklaşık 3 m izleme mesafem olucak yalnız arada değişiklik yapıp tv sabit kalmak şartıyla koltukları tvnin en uzağına 5 m re mesafeye koyabilirim sizde 55” büyük mü gelir idealmidir

      • Recep Bayoğlu

       55″ hem 3m hemde 5m için idealdir. Fazlası büyük azı küçük olur hayırlı olsun

     • 2 sene önce

      Hocam mrb tavsiye ettiğiniz 4 tv arasından özellik olarak Philips’in 7304 modeli daha özellikli gibi duruyor ama siz ru7400 yada sm8200 bir tık daha iyi demişsiniz aklım karıştı philips almayı düşünüyorum bu arada rica etsem 55pus7304 modelini yorumlar musınız

      • Recep Bayoğlu

       Merhabalar; bahsi geçen 3 televizyon için ortak söyleyebileceğim şeyler şunlar
       *3 modelde 50 hz
       * ses çıkış 20 w
       * Hdr desteği var
       * 2019 seri modeller

       Aradaki fark ise işletim sistemleri philps android, Lg WebOS, Samsung Tizen kullanıyor. Eğer size Andeoid işletim sisteminden dolayı Philips daha cazip geldiyse tv platformunda kullanılan androidin telefonlardaki kadar stabil olmadığını söyleyebilirim. Hatta şunu ekleyeyim 2 yıl öncesine ait bir android telefon ile şu anki uygulamaların çoğu tam kapasite çalışamıyor çünkü android hantal bir işletim sistemi ve bu nedenle Philips yeni bir işletim sistemi olan saphi ye adım adım geçiş yapma çabasında. Philips almanız halinde en fazla 2 yıl stabil kullanım sonunda donma kasma ve kanal geçişlerinde ki yavaşlıklardan muzdarip olabilirsiniz. Teşekkürler yorumunuz için

     • 2 sene önce

      Hocam philips 7304 modelinde dolby vision, dolby atmos, hdr10, hdr+ gibi sertifikaların hepsini birden sağlayan tek tv durumunda. Bu konuda fikrinizi alsam?

      • Recep Bayoğlu

       Hdr’ın en iyi versiyonunu active hdr ile Lg kullanıyor, dolby atmos diğer seslerden daha kaliteli değil demo versiyonda dinletilen ses muazzam ancak dolby atmos özelliği olan bir tv ile olmayan bir tv yi kullanarak youtube dan bir müzik dinlediğiniz zaman dolby atmosun sadece demoda iyi olduğuna siz de benim gibi karar verirsiniz. Dolby vision a ise takılmayın işinize yarayacak bir kalite sunmaz hatta ve hatta benim kanım bunların tamamen pazarlama stratejisinden ibaret olduğu yönünde.

     • 2 sene önce

      Hocam yalnız sm8200 modelinde yapay zeka yok akıllı kumanda özelliği var sadece, yapay zekalı model 9010 serisi fiyatıda 8000₺ civarı

      • Recep Bayoğlu

       Yapay zeka var diye biliyorum, bugün test edip net bilgiyi vereceğim bunun dışında sm8200 için 50 hz demiştim hatta piyasada herkes 50 hz diyor ama tv 100 hz bilginiz olsun. Yapay zeka (Thinq Ai) yani sesli komut ile kontrol özelliğidir. Apple da bulunan siri nin gelişmemiş hali gibi işliyor

      • Recep Bayoğlu

       Şu an 55sm8200 modelini kendim birebir kontrol ettim yapay zeka özelliği var.

     • 2 sene önce

      Hocam sm8200 ün 100 hz olduğuna emin misiniz? Tv nin hem YouTube incelemelerinde hemde diğer inceleme ve satış sitelerinde 50 hz olduğu vurgulanıyor
      Bu arada sesli komut özelliği yapay zeka değilde akıllı kumanda özelliği diye biliyorum. Misal kumandadan Brat pitt dendiğinde Brat Pitt ile ilgili filmleri bulabiliyor mu,yapay zeka özellikli 9010 modelinde buluyordu

      • Recep Bayoğlu

       100 hz ve yapay zeka olduğuna eminim, ayrıca yapay zeka dediğimiz şey zaten akıllı kumanda ile sesli komut özelliğinin gelişmiş halinden ibaret

     • 2 sene önce

      Hocam mrb 55sm8200 teknik özelliklerine baktığımda 2 gb ram,4gb hafıza yazıyor çok az değil mi sizcede?

      • Recep Bayoğlu

       Öncelikle verdiğiniz bilgiler doğru değil bu televizyonda 616 mb bellek var ve ram içinde bu bellek kullanılıyor ve bu bir tv için az değil çünkü tv de bellek gereksiz… Yükleyebileceğiniz uygulamalar sınırlı ve bu bellek yeterli oluyor

  23. hocam merhaba,ben indirimde 55ru7400’yu 4674 TL ye aldım.Samsung 2019 modellere para iadesi varmış.55RU7400 için 300 lira pay biçilmiş.Yani düz hesap tv bana 4374 liraya geldi.TV hakkında piyasada cok kullanıcı göremedim.Sizce fiyatına göre iyimi yapmısım.Teşekkürler.

  24. 2 sene önce

   43 RU 7400 ile RU 7100 farkı nedir. 7400 500tl. daha pahalı,hangisini tavsiye edersiniz? Ayrıca her bluetooth kulaklık ile bu tv leri dinleyebilir miyim(işitme problemim var)

   • Recep Bayoğlu

    Öncelikle Allah şifa versin ve yorum için teşekkürler.

    Ru7400 ile ru7100 farkı hz, akıllı kumanda ve tasarım farkıdır ki eğer akıllı kumanda olmaması sorun değilse gerisi önemli değil.

    Bluetooth kulaklık ile kullanabilirsin sıkıntı olmaz

  25. 2 sene önce

   55D8000 ve ES 8000 kullanıyordum. 55D 8000 de panel arızası nedeniyle 4700 panel parası + 650TL fark ile toplam 5350TL ye 65 RU 7400 değişimi yaptılar. TRT 4K ve Digitürk 4K ‘ya bakıyorum, Hem dahili uydu alıcısından hemde Dreambox 920 UHD 4K recevierle denedim. Eski Tv’lerim daha net ve canlı, bu nasıl 4K, Full HD’den farkı yok, hatta Full HD’ler daha iyi, zaten RU 7400de panel mika gibi, D-ES 8000 ler de panel cam. Ya da görüntü için bir ayarı mı var? HDR vs. Ben Dinamikte izliyorum. Teşekkürler.

   • Recep Bayoğlu

    Bahsettiğiniz durum panel farkı veya göz aşinalığından dolayı oluşmuş olabilir. Ben ru7400 ü izlediğimde o kadar da kötü bir izlenim almadım en iyi değil ama kötü de değil dinamikte izliyorsanız yapacak başka bişey kalmamış zaten yorum için teşekkürler

  26. 55ru 7400 aldım ve 2 gündür dmax izlerken kanal değiştiremiyorum. Sanki kumandanı kanal değiştirme tuşunu kilitliyor. Kanal listesi seçerek değiştirebiliyorum. Sadece bu kanalda yapıyor Sizler de de oluyor mu?

   • Recep Bayoğlu

    Bahsettiğin sorunu ilk defa duydum ve Samsung servisinde ki tanıdıklardan bilgi aldım ancak onlarda karşılaşmadıklarını belirttiler ayrıca kanala özel bir sorun olması çok şaşırtıcı geldi… Tv ile ilgili 444 77 11 e arıza kaydı bırakırsan ilgilenirler sorunu çözersen detaylar hakkında bilgi vermeni de beklerim. Teşekkürler yorum için

    • 2 sene önce

     Merhaba
     GRUNDIG 50GCU8900 fiyat performans olarak nasıl onun yerine samsun 50ru 7400 almaya değermi?

    • 444 77 11 aradım bir çözüm bulamadı bugün servis geldi o da sıfırlama silme tekrardan yükleme gibi işlemler yaptı yine düzelme di sorunun kanal ile ilgili olduğu kanısına vardık önceden dmax yaparken şimdi aynı kanal alt yapısını kullanan tlc de yapmaya başladı sorun üzerinde çalışacaklarını söyledi gelişme olması durumunda paylaşırım

  27. 55ru7400 de Smart device cihazınızı bu tv ye bağlanmak için izin istiyor uyarısı alıyorum. Hiç Bağlanma isteğinde bulunmadan bu uyarı geliyor. Bu smart device nedir acaba

   • Recep Bayoğlu

    Merhabalar tv nin yakınlarında bluetooth bağlantısı yapabileceği bir cihaz var ise o uyarıyı alırsınız. Bu ses sistemi olabilir, kapatmak için ise kumandanızın menü tuşuna basın alt kısımda ayarlara girmeden en sol kısımda bir zil işareti olmalı onun üzerinden ayar kısmına girerek uyarıları kapatabilirsiniz.

  28. 55ru7400 tv yi telefona yansıtabilirmiyiz? Telefonu tv ye değilde tv yi telefona? Samsung Thing ile yapılabilir denildi ama olmadı bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

   • Recep Bayoğlu

    Smart view özelliği olan her android cep telefonu ile bahsettiğiniz tv den telefona ekran aktarımı yapılabiliyor. Telefondan smart view içerisine girdiğiniz zaman iki seçenek çıkıyor telefondan tv ye – tv den telefona diye siz tvden telefona kısmını seçip tv ekranını kapatabilirsiniz dahi telefondan izlemeye devam edersiniz.

    • Teknosa dan televizyon almaya gittiğim de Bana 50RU7400 önerdiler 300 TL geri ödemesi ve 10 ay 0 faiz olarak fiyat belirledi yani 4500 filan oluyor geri ödeme alınınca sizce 5500 TL ye alınacak en iyi televizyon hangisidir özellik bakımından da intenette gezme VS içinde sadece samsung olması gerekmiyor

     • Recep Bayoğlu

      İnternette gezinmek için en iyi marka lg diyebilirim çünkü sihirli kumandası bu konuda rakipsiz durumda ancak web tarayıcıdan film izlemek gibi bir işi Lg de yapamazsınız bunun içinde samsung daha iyidir.

      Bu bağlamda alınabilecek en iyi tvler Lg 55um7100 yada Samsung 55ru7100 olabilir

    • Ben bi Pro indirdim ama olmadı varmı tavsiye proğram? Bu arada tel note 4

  29. Merhaba, 55NU7100 ve 50RU7400 arasında kaldım. Hangisini almalıyım sizce? Kanal geçiş hız farkları var mıdır? Teşekkürler

  30. Lg ve samsung arasında kaldım sizce hangisi daha iyidir özellikle 2019 serilerde lg mi samsung mu önerirsiniz

  31. Recep Bayoğlu

   55nu7100 ve 50ru7400 aynı statüde ürünler değiller bu nedenle bu iki model arasında yapacağınız tercihte eğer para sorun değilse tabi ki 50ru7400 öneririm.

   • Ru7400 49Q60ra arasında kaldım nedersinizz hocam

    • Recep Bayoğlu

     Aslında ru7400 ile 49q60 arasında kalmamış, yaklaşık aynı paraya 55″ mi alınır yoksa daha iyi bir 49″ mi diyor givisiniz.

     Bence 49q60 daha iyi Vatanbilgisayar kanpanyasını kullanıp 4500 tl civarına alabilirsiniz şu an yanlış bilmiyorsam

  32. Tv nin 2. El mi sıfır mı olduğunu nasıl anlarız

   • Recep Bayoğlu

    Mediamarkt, vatanbilgisayar, teknosa, hepsiburada, n11, gittigidiyor, istanbulbilişim gibi satış kanallarında 2. El ürün satışı yapılmamaktadır. Ancak alacağınız ürünün teşhir mi kapalı kutu mu olduğunu soruyorsanız yorumları detaylı incelerseniz bu konuda çok kapsamlı bilgi vermiştim.

   • selam , samsung 50ru7400 mu , phılıps 49pus7503 tercih edilebilir ?

  33. 55ru7400 tv nin kanal kayıt özelliği var mı. Yani izleyemediğimiz kanalı kayıt etmesi ve daha sonra kayıttan izleme

   • Recep Bayoğlu

    Maalesef bahsettiğiniz kayıt özelliği bulunmuyor.

    • İyi günler 2+1 creativ hoporlörüm var standart jack çıkışlı bunu optik çeviriciyle bu tv ye bağlayabilirmiyin bağlarsan verim alırmıyım

  34. Merhaba recep bey, yazılarınızi okuma fırsatı buldum çok doyurucu bilgiler inşallah tv alacağım öneri istiyorum. Max bütçe 4000 civarı 49-55 inc arası bir ürün düşünüyorum benim için en önemli baslica özellikleri kanal gecisi,smart özelliğinin stabil olmasi tabiki herkesin istediği pastel doğala yakın görüntü vermesi bu fiyata cok sey mi istedik bilemiyorum simdiden ilgi alakaniz için teşekkür ederim

   • Recep Bayoğlu

    Merhabalar lg 49sm8000 internet mağazası üzerinden 4200 tl civarında satılmaktadır. Aradığınız özellikleri kısmen karşılayan bir televizyondur. Araştırmanızı öneririm

    • 2 sene önce

     Çok teşekkür ediyorum Lg 49sm8200 modeli sanırım bu bahsettiniZ model ile aynı tercih edilecekse üstünlük bazında 49sm4200 mu yoksa 50ru7400 mu olmali

     • Recep Bayoğlu

      Sanırım 49sm8200 demek istediniz. Bahsettiğiniz iki model arasında 49sm8200 çok daha donanımlı ancak 50ru7400 görüntü kalitesi yanyana koyunca çok daha iyi

  35. 2 sene önce

   Merhaba yazılarını takip ediyorum çok doyurucu ve net bunun için teşekkürler,kafam smart özellikten ötürü karıştı aslina bakarsaniz ben smart özelliği kullanmayacağım için boşa yatırım yapmak da istemiyorum.Smart özelliği olmayan ama kaliteli panele sahip TV önerinizi bekliyorum çok seçenek yok belki ama sizin bu konuyla alakaniza binaen yazdim şöyle ki misal buna bir örnek sony 55xg7005 modeli 5000 civarı smartsiz bu paraya değer mi ben ileride ihtiyaç hâlinde tv box ile bu boşluğu kapatırım diye düşünüyorum.Ayrica smart özellik bulunmayan 4k Vestel var kafa iyice karıştı model bazında öneri bekliyorum çıkış yolu gösterin lütfen,iyi geceler.

   • Recep Bayoğlu

    Şimdi 5000 tl civarı para verip neden bir smartsız tv almak istiyorsunuz onu anlayamadım. Smart özelliği olan ve yine 5000 civarı olan artı sizi vestele yada yoğun servis sorunu yaşayan sony ye düşürmeyecek düzeyde lg ve samsung modelleri var. İyi araştırırsanız samsung ru7400 veya lg 8200 – 7450 gibi modelleri bu fiyata alabilirsiniz vede kafanız rahat olur.

    • 2 sene önce

     Peki çok teşekkürler, aydınlatıcı bilgiler için

  36. Herkese merhaba ben 65ru7400 tvim var ve digitürkt yayın sağlayıcım tv seçeneklerinde digitürk seçili olmasına rağmen tvyi sabah ilk açtığımda siyah ekran açılıyor ta ki digitürkt kanal değiştirince görüntü geliyor ekrana. Samsung uzaktan müdahaleyle herşeyi yaptı ve digitürk veya kablo sorunu olabilir dedi bunun için bana da hiç mantıklı gelmedi öyle olsa sonrasında da sorun yaşarım bu modeli kullananlar için böyle bir sorun yaşayan var mı ya da fikri olan teşekkürler herkese

  37. Merhabalar, samsung 50 ru 7440 için yorumlanızı alabilir miyim, fiyatı 4100 lira indirimli, bu fiyata alınır mı sizce yoksa 4500 liraya Q60 mi almak daha mantıklı olur

   • Recep Bayoğlu

    4500 tl ye qled bulabiliyorsanız tabii ki q60 alın derim.

    • Samsung’un kendi sitesinde 1.000 tl hediye çeki kampanyası var o şekilde 4599 tl oluyor, görüntü kalitesi bu modelde düşük ve malzeme kalitesiz diye yazmışlar o yüzden kararsız kalıyorum , yardımcı olabilirseniz memnun olurum, ilginize teşekkür ederim

     • Recep Bayoğlu

      Görüntü kalitesi düşükmalzeme kalitesiz diyene sadece gülmekle yetiniyorum. Bir mağazaya gidip en iyi rakibi ile karşılaştırın sizde farkedeceksiniz ki boyutunun en iyisi 49q60 modelidir.

      • Gecenin bu geç saatinde bana zaman ayırıp sorularıma yanıt verdiğiniz için çok teşekkür ederim, iyi geceler çok sağolun.

      • Recep Bayoğlu

       Ben teşekkür ederim. İyi geceler

    • Samsung 49″ Q60R 4K QLED TV Model, sizce alınmalı mı

   • Merhabalar recep bey. Yazılarınızı eksiksiz okudum. Klasik sizi sıkacak belki ama herkes gibi 1 2 sorum olacak.
    Evet
    İnternetten alışveriş yapmak daha ucuza geliyor.
    İstabulbilişimden tv alınırmı..
    Benim 4500 tl ye kdar bütcem var.
    55 ekran 139 cm bir tv düşünüyorum.
    Netfilx ve dvd ağırlık lı kullanıyorum.
    Benim icin tv üretim yılı önemli değil. Hangi tv modellerini önerirsiniz.
    İyi geceler

   • Dediğim gibi maşl düşmediği icin. Okuyamadım yazınızı son atttığım yazıyoda göz önüne alırsanız ve burda. Cvp verebilirseniz cok sevinirim.
    Çok çom teşekkürler

    • Recep Bayoğlu

     4000 civarı alabileceğiniz netflix ağırlıklı görüntü kalitesi tatmin edici olarak 58gcu8900 grundig tv yi önerebilirim. Bu tv de web browser bulunmuyor netflix ise uygulama olarak var ve başarılı. İstanbulbilişim de ürünler orijinal garantili değil aldıktan sonra kurulum işlemi ücretsiz yapılıyor. Benim fikrim alınabileceği yönünde ama karar sizin

  38. Merhaba samsung 49ru7100 , 50ru7400 veya bu fiyat aralığında bir lg tv mi önerirsiniz:

   • Recep Bayoğlu

    Marka bazında Lg mi Samsung mu seçeceğiniz tamamen sizin tercihinizdir ancak, donanım olarak lg sm8200 daha dolu bir televizyon olmasına rağmen samsung ru7400 daha kaliteli bir görüntü sunuyor. Seçim sizin

  39. merhaba yorumlarınızın hepsini okudum ınsanları aydınlattıgınız ıcın tekekkür ederim ben 65ru7400 alıcam bu hafta. ağırlıklı bluray film ve playstation 4 pro oynuyorum. amacım keskin görüntü kalitesinde oyun oynamak ve film izlemek sizce memnun kalırmıyım. panel hızı vs nasıldır eski televizyonum curvehd H8000. cmr 1200hz di ru7400 hakkında panel hızı vs bilgi verirseniz çok teşekkr ederim. emeğinize sağlık

   • Recep Bayoğlu

    Ru7400 modeli oyun monitörü olarak kullanım için çok uygun bir tv diyemem. Ancak kullanılır mı derseniz evet kullanılır derim. Yinede amaç oyun ise kesinlikle herhangi bir televizyon yerine monitör almanızı önerebilirim.

  40. 65ru7100 6027tl, 65ru7440 7289 tl, 55q60r 5769 tl.şimdi 7100 ile 7440 arasındaki fiyat farkı yüksek.her ne kadar ekran küçük olsada 55q da tartışmasız daha iyi görüntülü.sizce fiyatlarıda kıyaslayınca 65 inç takıntısından vazgeçmelimiyim?

   • Recep Bayoğlu

    Boyut konusunda dikkat edilmesi gereken önemli detay izleme mesafenizdir. Ona göre belirlemeniz doğru olur boyutu. Eğer mesafeniz uygun ise 65″ takıntınızdan vazgeçmeniz faydanıza olur. Uygun mesafe ayarlamak için https://www.dilimiz.gen.tr/televizyon-alirken-dikkat/ buraya bakabilirsiniz.

   • Yazılarım size ulaşmıyornsanırım recep bey.
    65inch arcelikmi uhd 4k smart 4500 tl civarına alıyorum

    Yoksa 55 inch ru7100 yada 7400 mü

    65 inch mesafem uygun

    • Recep Bayoğlu

     Yazılarınız ulaştı ve cevaplandı tekrar cevap vermem gerekirse, alacağınız arçelik tv nin modelini bilmediğim için kesin bilgi veremem ancak özellikleri sizi tatmin ediyorsa tabi ki 65″ arçelik tavsiye ederim.

   • 2 sene önce

    LG 55um7450 ve lg55um7100 arasında kaldım fark nedir. Hangisini almalıyım 7450 kare gibi diğeri dikdörgene gibi. Özellik olarak fark varmı

    • Recep Bayoğlu

     ikiside dikdörgendir boyutlar sabit iki televizyonun en önemli farkı akıllı kumandadır eğer fiyat bazında yakınlar ise um7450 almanı tavsiye ederim.

  41. merhaba recep bey önümüzdeki hafta tv alıcam tv den beklentim wep sitelerinden ve usb den film belgesel vb izleyebilmeliyim ve uydu kanal geçişleri makul hızda olmalı samsung 49ru7400 e baktım dts özelligi yokmuş sonra lg nancell serisini araştırdım ve görüntü kalitesine gerçekten aşık oldum ama malesef wep te ön bellek hatası veriyormuş en son vestel 49ud9500 almayı düşünüyorum. sizin yazınızı ve yorumları okudum sizin fikrinizide almak isterim

   • Recep Bayoğlu

    Dts sizin için ne kadar önemli bilmem ancak saydığınız kriterlere en uygun olanı yine samsung modeli oluyor.

  42. Recep bey merhaba, birkaç gündür aklımı yiyip duruyorum.. 50RU7400 serisi televizyonu 3.900TL ye aldım. bugün ise hepsiburada.com da 55RU7100 serisi olan televizyon 4.060 TL ye düştü. 160 TL fark için sizce hata mı yaptım ? 7100 serisini mi almalıydım ? 7400 ün sadece +akıllı kumandası var dediler.

   • Recep Bayoğlu

    Aralarında akıllı kumanda haricinde bariz görüntü kalitesi farkı var. İyi olan modeli almışsınız bence rahat olun.

  43. merhaba merak ettim
   neden tv nin işlemcisinden ve ram inden bahtermediniz.
   sonuçta smart tv bu
   samsungun sitesindede bu bilgiler paylaşılmıyor. aslında çok hayati bilgiler
   sonuçta 5-6 bin tl para verilip alınan ürünler.
   kıytırık 2 -3 binlik cep telefonları bile donanımları ile övünürken.
   telefonların abisi olan tv lerde bu bilgilerden hiç bahsedlmiyor.

   pazarlama stratejisimidir.

   • Recep Bayoğlu

    Çünkü telefonlarda olduğu gibi televizyonlarda işlemci ve ram çok önem arz etmiyor. Örneğin iyi bir lg tv de 630 mb bellek vardır, bu bahsettiğim toplam disc belleği ram olayı yok gibi bişey yani bunun dışında kullanılan en iyi işlemci a9 işlemci modelidir ve bunun da hızı paylaşılmaz nedeni ise yine onunda aslında birşey ifade etmiyor olmasıdır. philips android modelleri haricinde herhangi bir tv işlemci ve ram konusunda performans gerektirmiyor. Bu nedenle de philips modellerinde yüksek bellek ve ram kullanılır ancak onunda işlemci hızı muamma

  44. Merhabalar
   Bilgilendirici yazınız için teşekkür etmek isterim öncelikle
   Bir süredir smart tv arayışı içerisindeyim. Yazınızı ve yorumları okudum.
   Almak istediğim TV 43 ” boyutunda. İlk başta Samsung ru7400 düşünüyordum fakat mağazaya gittiğimde LG um7450 yi gördüm ve akıllı kumandası çok cazip geldi. Ayrıca mağazada çalışan arkadaş LG nin daha iyi bir görüntü kalitesine sahip olduğunu söyledi.
   LG almayı düşünüyordum ama şu an sizin webos larda web tarayıcıdan film izleme imkanı olmadığına dair söyleminiz de aklımı karıştırdı. Netflix ve Blu TV kullanıyorum zaten ama bahsettiğim platformlarda olmayan bir filmi de tv den rahatlıkla izlemek de istiyorum.
   Sorularıma gelecek olursam;
   LG’nin görüntü kalitesi gerçekten Samsung’a göre daha mı iyidir(bahsettiğim modeller açısından kıyaslama yapacak olursak)
   Lg’nin akıllı kumandası ve Samsung’un tarayıcıdan film izleyebilme özelliği arasında seçim yapamıyorum şu an tavsiyeniz ne olur?
   Bir de LG HDR10 pro ya shipken Samsung HDR10 plus a sahip. aralarındaki fark nedir ve hangisi daha iyidir?
   Tüm bunlardan bağımsız olarak sizin bu iki tv arasında önereceğiniz hangisi olurdu?
   İyi günler dilerim…

   • Recep Bayoğlu

    Öncelikle merhabalar;

    Yorumunuz için teşekkürler, sorularınıza gelince “Samsung 43ru7400 mü Lg 43UM7450 mi? ” aralarında ki en bariz farklar,

    Akıllı kumanda
    Yazılım (İşletim sistemi)
    Görüntü kalitesi

    Bu farkları göz önüne alınca Samsung görüntü kalitesi olarak bariz daha iyi ve yazılım olarak webden film izleme artısı bulunuyor. Ayrıca tasarım olarak daha şık bir model.

    Lg ise akıllı kumandasında bulunan türkçe sesli komut ve Mouse özelliği ile çok daha iyi.

    Bu kriterleri göz önünde bulubdurarak kararınızı vermeniz dileği ile.

    • Merhaba. Samsung 50ru7400 tv yi 3500-3700 arasında bir fiyattan alabiliyoruz. Bu büyüklükte bu fiyat aralığındaki en iyi tv modeli bu mudur ? Sizce almalı mıyım ? Başka bir marka model öneriniz var mıdır ?

     • Recep Bayoğlu

      Bu büyüklükte ki en iyi televizyon 49Q60 modelidir ancak bu segmentte alabileceğiniz en iyi bir kaç tv den biridir bu model tabii ki tavsiye ederim.

    • recep bey kolay gelsin 65ru7400 ile lg65um74450 arasında kaldım
     sihirli kumanda güzel ama samsungdaki tek kumandanın da maus özelliği yokmu?
     birde lg de tarayıcıdan film açmıyoruz peki netten film izleyeceğimiz zaman nerden açacaz lg den

     • Recep Bayoğlu

      Lg akıllı kumandasında bulunan mouse ve türkçe sesli komut özelliği samsung kumandasında yok. Film izleme işini netflix, puhu tv, youtube gibi uygulamalar üzerinden yapabilirsiniz. Tarayıcıdan izlemekşart diyorsanız samsung alın yok bu şart değilse lg internet kullanımı konusunda kumandası ile daha iyi hissettirebilir.

   • Recep bey acaba samsung 50ru7400 televizyonu 3800 liraya mı almalıyım yoksa bu fiyatta bu boyutta başka bir tv önerebilir misiniz ? Sizce alınmaya değer bi tv mi? Lg mi baksam ?

    • Recep Bayoğlu

     3800 Tl iyi fiyat alınabilir yada Lg 7450 modeline bakabilirsiniz. İnternetten (tarayıcıdan) film izleme alışkanlığınız yok ise Lg tercih edilebilir.

  45. Merhaba, arçelik için detaylı olarak görüşünüz nedir acaba?

   • Recep Bayoğlu

    Aslında arçelik hakkında çok görüş belirtme taraftarı değilim çünkü, arçelik modelleri sadece arçelik mağazalarında satılmakta ve bu yüzden de detaylı inceleme fırsatım olmadı. Genel kanı olarak marka değeri açısından Lg ve Samsung dan sonra tercih edilebilecek en mantıklı marka bence. Servis imkanları diğerlerinden daha iyi çünkü servis ağı daha geniş bu da bir artı. Görüntü ve ürün kalitesi konusunda maalesef bende sizin gibi çok bilgili değilim. Şunu söyleyebilirim ki Grundig modelleri de arçelik ile aynı firmaya bağlı ve aynı fabrika ürünleri ve incelediğim kadarıyla da başarılı ürünler

  46. 2 sene önce

   Merhaba Recep Bey, bugün teknosada bir eleman bana örneğin , Samsung55 RU 7400 ile55 LG SM8000 İ Karşılaştırırken en önemli noktanın birinin 7000 li seri birinin 8000 li seri olduğu yani 8000 li serinin emsali markalarda 7000 li bir seriden üstünlüğü olduğunu söyledi. Bu doğru mudur? Ben ise LG 55 SM 8200 , 8600 ve Philips 55 PUS 7504 İLE Samsung RU 7400 den birini almayı planlıyordum. Bu arada bilgi vermek adına , Film izlemem nadiren , oyun oynamıyorum ve Netflix vs fazla girmiyorum. Vereceğiniz bilgilere çok teşekkür ederim.Alacağım tv de sizin görüşünüz çok önemli benim için . Saygılarımla

   • Recep Bayoğlu

    Öncelikle samimi yorumunuz için teşekkürler. Teknosa da size ürün anlatan personel sanırım ya yaptığı işi bilmeyen yada Lg yi öne çıkarıp satmaya çalışan bir personelmiş. Televizyonların model numaraları sadece kendi markası içinde geçerli bir sıralama yapmak adına vardır. Ancak bu 8 serisi bir Lg nin 7 Serisi bir samsungdan daha iyi olduğu yada üst model olduğu anlamına gelmez. Şöyle ki Lg sm8000 modeli samusng ru7440 modelinden daha alt segment bir televizyondur bunu sadece model numarasına bakarak tersine çeviren kişi kasıtlı bir satış kovalıyordur başka açıklaması yok. Saydığınız modeller arasında tercih edilebilecek en mantıklı modeller Lg sm8200 ve Philips pus7504 modelleri olacaktır. Film izleme olayı da yoksa Lg 55sm8200 daha ağır basar

  47. Merhaba 43 veya 49″ tv almak istiyorum.lg um7100 ve samsung ru7400 modellerine baktım.Goruntu kalitesi önemli.Benim için en önemli olanı internetten maç ve sinema izliyorum.Hangi modeli alırsam sorunsuz bir şekilde internetten izleyebilirim.Tesekkur ederim.

   • Recep Bayoğlu

    İnternetten maç ve sinema izleme işini uygulamalar üzerinden yaparsanız tüm markalarda yapabilirsiniz. Ancak web browser üzerinden izlemek isterseniz tercih samsung olmalı ayrıca almışken ru7400 almak çok daha mantıklı olur

  48. Merhaba lgum7100 ve samsung ru7400 modellerine baktım.43 veya 49″ almak istiyorum.Goruntu kalitesi önemli.Fakat benim için en önemlisi internetten maç ve sinemaya izlemek.Hangi markanın modelini alırsam sorunsuz bir şekilde internetten izleyebilirim.Tesekkur ederim

  49. Merhaba 4000 tl bütçem.Lg ve samsung modellerinden hangisini tavsiye edersiniz.43″ almak istiyorum.

   • Recep Bayoğlu

    Lg 43uk6470 Medimarkt ta 2900 tl bu haftasonu fiyatı bu tavsiye ederim. Diğerlerinden çok eksiği yok 200 tl de akıllı kumandaya verirseniz cebinizde kalan para ve kriterlerinize uygun bir tv niz olur.

  50. hocam kolay gelsin sam65ru7400 samsung70ru7100 arada 1000 tl civarı fark tek kumanda özelliği yok 7100 de bunun dışında görüntü kalite farkı varmı sonuç olarak 7100 ü önerirmisiniz tşkler

   • Recep Bayoğlu

    5″ fark için 7100 e yönelmeyin derim. Benim tercihim 65ru7440 olurdu

    • recep bey samsung 7400 ile 7440 arasında gri renk ve metal kumanda farkı var sanırım(7440 daha şık) aradaki fiyat farkı 300tl civarı değermi sizce

   • Recep Bey iyi akşamlar. Acaba lg 50um7450 televizyonu mu yoksa samsung 50ru7400 televizyonu mu önerirsiniz. Önemli olan benim için internet üzerinden film izlemek ve ekran canlılığı. Soluk ekranı sevmiyorum. Bu açıdan hangi tvyi önerirsiniz?

    • Recep Bayoğlu

     Samsung 50ru7400 aradığınız televizyon 🙂 hem daha canlı hemde internetten gönlünüzce film izleyebilirsiniz.

  51. 2 sene önce

   Merhaba,
   Bütçem 5000 tl ve 55 inç bir tv almak istiyorum.
   Sizin tercihiniz hangisi olurdu, bir de 500-1000 tl fazla verip en alttaki QLED ekran almak sizce diğer modellere göre mantıklı olur mu? şimdiden teşekkür ederim.

   LG 55SM8200
   LG 55UM7450
   PHILIPS 55PUS7504
   SAMSUNG 55RU7440
   SAMSUNG 55Q60RAT

   • Recep Bayoğlu

    55sm8200 ve 55ru7440 modelleri tercih edilebilir q60 fazladan para vermenizi gerektirecek kadar fark sunmuyor. Amaç 100hz olması ise 55sm8200 tercih edin

  52. Merhaba yaklasik 4000 tl bir bütçem var.Tvlerden cok fazla anlamiyorum.Tvnin internete girmesini istiyorum.Sizce lg veya samsung un hangi modelini almalıyım.Ne önerirsiniz.43″ almak istiyorum.Tesekkur ederim.

   • Recep Bayoğlu

    Samsung’da 43ru7400 Lg’de 43um7450 en iyi modeller, bu iki model arasında ise tercihinizi özelliklere göre yapın. Görüntü kalitesi konusunda samsung bir tık daha parlak, akıllı kumanda konusunda Lg muazzam iyi, İnternet kullanımı konusunda da akıllı kumanda avantajı ile lg iyi ancak internetten web browserdan film izleme konusunda samsung daha avantajlı. Lg mi Samsung mu dersen cevabım https://www.dilimiz.gen.tr/lg-mi-samsung-mu/ burada.

  53. Hocam kolay gelsin samsung 43ru7400 ile lg 49um7100 arasında kararsız kaldım fiyat olarak şu anda iki modelide aynı paraya alabiliyorum sizce hangisini tercih etmeliyim şimdiden teşekkürler

   • Recep Bayoğlu

    Samsung 43ru7400 daha iyi bir model tercih edebilirsiniz. Lg ile kıyaslayacaksanız 43um7450 modelini inceleyin derim

    • hocam başta bu iki model 43ru7400 ile 43um7450 arasında kıyaslama yapmıştım ama televizyon konusunda çok bilgim yok sizce bu iki modelde hangisini tercih etmeliyim lg kullananlara sorduğumda internet tarayıcı üzerinden film izleyebildiklerini söylediler siz ön bellek dolu sorunu çıkıyor diyorsunuz bu sorun zaman geçtikçemi ortaya çıkıyor lg kullanıp izleyenler zamanla bu sorunla karşılaşırmı benim tv den beklentim istediğimde internetten film izleyebilmek samsungta kafamı karıştıran sorun geniş açıda görüntüde renklerin solması bu iki modelde artılar eksiler olarak fikir verebilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim

     • Recep Bayoğlu

      Lg ön bellek hatası verir ancak bu bazı modellerde ilk etapta ortaya çıkmayabiliyor. Samsung ise 7400 modeli ile geniş yada dar açıdan ekran solma sorununu çözmüş durumda. Filmleri puhu tv, netflix, youtube v.b uygulamalar üzerinden de rahatlıkla izleyebilirsiniz, bu nedenle yinede şg tercih edilebilir. Aşırı büyük bir sorun değil yani önbellek sorunu

  54. recep bey iyi calışmalar benim size danışmak istediğim 45 50 ekran arası televizyon almak istiyorum internetten film izliyoruz[ netfix ] ve youtube kullanıyoruz cocuklarda konsol oyunu oynuyor 3000-4000 tl arası önerebileceginiz tv ler nelerdir şimdiden teşekkür ediyorum iyi çalışmalar

   • Recep Bayoğlu

    SAMSUNG 50RU7400
    LG 50UM7450
    LG 49SM8200
    Modellerini incelemenizi öneririm

    • Recep Bey Merhaba,50 RU 7400 aldım yakın zamanda.Görüntü karşıdan 2 metre mesafe ve daha üstü uzaklıktan çok güzel fakat televizyona 1 metre ve daha az bir mesafeden bakıldığında görüntü bulanıklaşıyor,ayrıca yandan bakıldığında da aşırı bir parlama var.Bu durumlar normalmidir yoksa servis ile görüşmelimiyim?

     • Recep Bayoğlu

      50″ lik televizyonu 1 metreden izlerseniz görüntünün bulanıklaşması normal. Yan açıdan bakınca oluşan parlama ise tamamen ortamını ışığından kaynaklıdır. Servislik bir durum olduğunu sanmıyorum

  55. 2 sene önce

   iyi günler samsung 43 ru 7090 43″ model mi yoksa samsung 43 nu 7100 43″ model tv yi mi tavsiye edersiniz cevap verirseniz çok kutlu olurum.

   • Recep Bayoğlu

    Bahsettiğiniz modelin Türkiye satışı yok diye biliyorum (43nu7090 dan bahsediyorum) ancak iki tv nin de özellikleri aynı.

  56. 2 sene önce

   Recep bey tekrar merhaba,Ben dün akşam indirimden 55ud9500 aldım 3200 geldi bu ürün hakkında malûmatiniz var mi acaba

   • Recep Bayoğlu

    Bu tv yi hiç görmedim, ancak alt serilerinden yola çıkarak ürünün iyi olduğunu söyleyebilirim. Smart uygulamalarını sorunsuz kullanabilirsiniz, görüntü kalitesi bakımından da iyi bir televizyondur. Herkesin Lg mi Samsung mu alayım dediği ortamda Vestel alıp yerliye yöneldiğiniz için de takdir ettim.

    • 2 sene önce

     Teşekkür ediyorum inşallah panel testleri de sorunsuz çıkar memnun kalırız

    • Philips 55pus7034 hakkında bilgi almak istiyorum nasıl iyimidir

     • Recep Bayoğlu

      Bahsettiğiniz model philips 55PUS7304 olmalı.

      Philips 55PUS7304 özellikleri

      Smart
      Uydu alıcılı
      50 Hz
      Ultra hd çözünürlüğe sahip ve android işletim sistemi bulunuyor. Ben özellikle philips Android tv lerine ısınamadım çünkü genelinde donma kasma sorunları var. Bu nedenle çok tavsiye edemeyeceğim, ancak görüntü kalitesi ve uygulama çeşitliliği konusunda çok iyi bir televizyon diyebilirim.

  57. 55 inc tv almak istiyorum çok kararsızım bütçem 3500tl civarı smart tv özelliğini kullanan biri olarak vestel-55ud8200 samsung UE-55RU7100 LG 55UK6470 PLC arasında seçim yapmak istiyorum sizce hangiisini almalıyım

   • Recep Bayoğlu

    İkiside başarılı ürünler görüntü kalitesi ve servis kalitesi olarak samsung daha iyi durumda. Fiyat olarak ise vestel daha iyi durumda kalite için samsung bütçeye katkı için vestel tercih edilebilir.

  58. Merhaba değerli recep bey benimde soruma cevap verirseniz çok teşekkür ederim size
   Ben 2014 senesinde samsung 40 inç h6500 özellikli full hd tv aldım günümüze kadar kullanmaktayım odamın 15 metre kare olması izleme mesafesi 3 metre olduğu için çok büyük tv almamıştım aradan geçen 6 sene boyunca teknoloji yerinde durmadı uhd tvlerin içerikleri biraz daha yaygınlaştı bende tv mi değiştirmeye karar verdim. olmuşken bu sefer biraz daha büyük bir tv olsun uhd olsun diye araştırmalar sonucunda samsung 50 ru 7400 de düşünmeye başladım bütçeye uygun olsun diye karar verirken samsung 50ru7400 de eksikler gördüm ilk eksikliği kumandası benim kullandığım kumanda maus lazer özelliği var recep bey
   YouTube girdiğim de klavye bölümünde lazer sayesinde harflerin üzerine tutarak çok pratik birşekilde yazabiliyorum üstelik cihazım samsung serisi 2014 ama malasef 2019 serisinde akıllı kumandasında bu özellik yok ses komutlu yapmışlar oda ingilizce sesleri algılıyor
   İkinci bir eksiklik ses kulaklık çıkışı yok geceleri filim izlerken ses dışarı çıkmasın diye kulaklık kullanıyorum bu eksiklerinin olması beni şaşırttı yoksa benmi yanlış bilgilendim diye size sormak istedim Aşağıda şuan kullandığım tv inin desteklediği Formatlarını yazdım samsung 50ru7400 de Bu Formatları desteği varmı acaba asıl sorum bu. bu eksiklerinin olması sırf 4k içerik izleyim diye cihazımı değiştirmek mantıklımı sizce Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim Recep bey yoksa ben olayı başkamı anladım benmi yanlış bilgilendim

   Video Oynatma Formatları
   DTS Premium Audio 5.1
   DivX MP4 FLV VRO VOB TS PS MOV 3GP SVAF
   AVI MKV ASF

   Müzik Çalma Formatları
   AC3 AAC MPEG MP3 MVC DD+ OGG APE AIFF LPCM WMA DTS FLAC

   Altyazı Formatları
   SMI SRT SSA SUB TXT ASS PSB XML TTXT

   • Recep Bayoğlu

    Şimdi sizin kullandığınız tv h serisi ve o dönemin iyi modellerinden birisi, samsung 2014 yılında son magic kumandasını piyasaya sürdü sonrasında gelenlerde mouse özelliğini dahil etmedi ses konusunda bluetooth kulaklık kullanabilirsiniz. Ayrıca sadece 4k izleyebilmek için şu dönemde tv değiştirmek bana çok mantıklı gelmedi, sonuçta izleyeceğiniz bir tane tv kanalı var. İlerde yaygınlaiırsa bu teknoloji sizde ayak uydurursunuz. 50ru7400 özellikler bakımından yetersiz ise Lg sm8200 serisini araştırın derim

    • Çok teşekkür ederim Recep Allah razı olsun sizden

    • Merhaba Recep bey sizin tavsiyeniz üzerine
     Lg tv aldım mağazada 8200 serisi 8600 serisi arasında çok git, gel yaptım dayanamayıp 8600 serisini aldım arada fiyat farkı oldu sizce gereksiz mi oldu fikrinizi almak benim için çok önemli

     • Recep Bayoğlu

      Aldığınız sm8600 ile sm8200 arasında ki en belirfin fark ses çıkış gücü 8600 de 40w 8200 de 20w onun dışında işe yarar bir dark yok. Hayırlı olsun

      • Teşekkürler değerli yorumunuz için evet recep bey haklısınız sadece ses olarak biraz önde gibi geldi banada sm 8200 babam aldı bende 8600 alıyım dedim arada fiyat farkı 800tl civarı olmuştu 8600 serisinde 100hz var dediler a7 2.nesil gerçekçi görüntü işlemci var dediler birde bu seride kulaklık çıkışı olduğu için bende de sony Cinema kulaklık vardı boşa çıkmasın diye düşündüm 3 usb girişi, 4 k cinema hdr, dolby Vision, hfr 4 k ekran motion pro Surround Ultra Surround, dolby Atmos wisa özellikleri var dediler en çok birde xbox one kullandığım için oyunlarda titreme yapmasın dedim soundbar bağlayınca sesi iyi geldi daha sonra babamdaki 8200 serisini test edicem bakalım fark ne kadar çıkacak ama sesi gerçekten çok iyi recep bey dediğiniz gibi
       Siz ilk yorumumda 4 k tv için tvnizi değiştirmeye gerek yok dediniz gerçekten de haklıyımışsınız
       Netflix 4k filmleri izledim eski 40 inç tv le fark görmedim şunu düşündüm ekran büyüdükce görüntü düşmesin diye 4 k Çözünürlük devreye giriyor vaay bee diyemedim görüntü olarak

      • Recep Bayoğlu

       8200 modelinde de 100 hz var bu arada çoğu kaynak lg 2019 tv serisinin hz değerlerini yanlış veriyor. Ayrıca ses dışındaki özellik farkları kullanıcının anlayacağı kadar belirgin değiller, hele görüntü konusunda 8200 ne ise 8600 de o tekrar hayırlı olsun

  59. Merhaba, bizim 55 inch toshibamiz ve 55 inch samsungumuz var. toschibadan cok memnunuz ama samsung cok ariza yapti memnun kalmadik. Suan ekran buyutmek istiyoruz, goruntu kalitesinin iyi olmasi ariza yapmamasi netflix ve digitirku kullanirken en yuksek verimi almak. Sizden ricam sectigimiz modeller arasindan bize yardimci olmaniz:) buarada salonumuz buyukluk olarak genis ekrana musait. Simdiden tesekkurler
   Samsung 65 ru7400/ 7450
   Lg 65 um 7450
   Lg 70 um 7450
   Lg 70 um7100
   Philips 65 pus 6504
   Sony kd 65xg7696
   GrunDig 65 gcu 7900b/ 7810b

   • Recep Bayoğlu

    Görüntü kalitesi ve performans olarak saydığınız ürünler arasında öne çıkan ürün sony modelidir. Bulunduğunuz ilde ki SONY servisini araştırın eğer bu konuda sorun yok ise kesinlikle sony değerlendirilebilir. Sony olmaz ise Lg modele bakabilirsiniz.

  60. Merhaba 55″ tv almak istiyorum. Lgsm8000, um7100 , um7450 sizce hangisini almalıyım?Teşekkürler.

   • Recep Bayoğlu

    Merhabalar saydığınız modeller arasında benim tercihim 55um7450 olurdu. Sm8000 in artısı nanocell özelliği ancak görüntüde gözle görülür bir farkı yok.

  61. Merhaba Recep Bey,
   Soru ve cevapların hepsini okudum,çok teşekkürler değerli paylaşımlarınız için
   Samsung ve LG arasında çok kararsız kalmıştım. Bununla ilgili yazınızda Samsunga puanım daha fazla olduğu için özellikle web tarayıcısından film izleme olmadığından LG’yi eledim, tercihim Samsung olacaktır.
   Ancak iki endişem var 49 inç mi 55 inçmi olmalı ve q60r serisi mi yoksa ru7400 mu olmalı karar veremedim,
   karşılaştırma sitesinden de baktığımda çok fark görmüyorum q60r yenileme hızı olarak 100hz yani ru7400’ın iki katı ve görüntüde quantum özellikleri bulunuyor. tabi bir de ambiyans modu var. Uzun vadeli de bakıldığında bunlar çok önemli özellik mi ?
   Ayrıca iki televizyonu karşılaştırdığımda q60r çok daha parlak ekran ve gerçekten uzaklaşmış gibi , oldukça göz yoruyor. ru7400 o kadar parlak ekranlı değil doğala daha yakın geldi.

   Son olarak özellikle karanlık sahnelerde net görüntü almak istiyorum.Bunu sağlayan sizce hangi model olur ?
   Nu8000 modeli de aklımı karıştırıyor.
   üç model dışında başka bir model var ise tavsiyenizi almak isterim.

   Çok teşekkürler

   • Recep Bayoğlu

    Merhabalar, yorum yaparak katkı sağladığınız için ben teşekkür ederim.

    Bahsettiğiniz modeller arasında alabileceğiniz en iyi Televizyon 49Q60 modeli olacaktır. Parlaklığın göz yorduğu doğrudur ancak o parlaklığı kısabilirsiniz, o kadar da büyük bir sorun değil yani. Ayrıca karanlık sahnelerde daha iyi bir görüntü almak istiyorsanız kesinlikle parlak ekranlı bir tv almanız gerekiyor. Eğer mesafeniz uygun ise 49Q60 modeli daha uygun olur.

  62. 2 sene önce

   Recep bey merhaba,
   Küçük bir odada %50 bilgisayar monitörü olarak %50 film/dizi izlemek amacı ile 43inch bir TV arıyorum. İleri amatör fotoğrafçıyım, bilgisayarda lightroom ve photoshop kullanarak fotoğraf da işliyorum. Bu yüzden renklerin doğru gösterilmesi çok önemli. Yaptığım incelemer ve sitenizdeki yorumlar sonucunda Samsung 43RU7400 ve LG 43UM7100 modelleri arasında kaldım. VA panel film dizi işlerinde beni daha çok mutlu edecek gibi görünüyor. Renk tutarlılığı açısından sanki IPS paneller daha iyi gibi. Sizce bu iki TVden hangisi bana daha uygun olur? Kısaca açıklarsanız sevinirim.
   Teşekkür ederim.

   • Recep Bayoğlu

    hem görüntü konusunda hem de renk doğruluğu konusunda alabileceğiniz en iyi model bence 43um7450 modeli olacaktır. Nedeni ise İPS panelde renkler daha doğrudur ve görüntü konusunda da tv deneyiminizi düşürmeyecek bir model 43um7450

    • 2 sene önce

     Merhaba 6 bin -7 bin tl civarı bütçem var hangi modeli onerirsin benim için görüntü kalıtesi onemlı ve odamda olacagı için 2 metre uzaklıktan mesafeden izleyeceğim devamlı onerınızı beklerım model olarak teşekkürler

     • Recep Bayoğlu

      Mesafeniz 2 metre ise en fazla 49″ boyut tercih etmelisiniz, bu durumda da size samsung 49Q60 modelini önerebilirim. Ancak eğer mesafeyi büyütme imkanınız var ise Sony 55xf9005 modeli muazzam bir görüntü kalitesine sahip

  63. 2 sene önce

   Merhaba Recep bey,

   aşağıdaki 3 tV arasında kararsız kaldım. hangisini önerirsiniz.
   LG 65UM7450
   Samsung 65RU7400
   Philips 65PUS6504/12

   • Recep Bayoğlu

    Bu seçimde önemli nokta sizin televizyonu ne amaçla kullanacağınızdır. Karar vermenize yardımcı olacağını düşündüğüm https://www.dilimiz.gen.tr/lg-mi-samsung-mu/ bu yazımı incelemenizi öneririm.

    • Recep Bey merhabalar, Sony KD65 XG7096 (6500 tl) mı almalıyım sizce Samsung RU 7400 (6300 tl) mü almalıyım? Veya bu fiyat civarlarında önereceğiniz başka bir model olur mu acaba? Çok teşekkürler.

     • Recep Bayoğlu

      Sony KD65XG7096 modeli android işletim sistemine sahip ancak bu işletim sistemini tam hakkı ile çalıştıramıyor ve de kullanılması olası uygulamalar için yeterli desteği yok. Bu nedenle Samsung Ru7400 veya Ru7440 modelleri değerlendirilebilir. Harici bir model isterseniz Lg um7450 veya Lg sm8200 modellerine de bakabilirsiniz.

  64. Wifi kamera izleyebileceğimiz proğram var mı? Önereceğiniz kullanımı iyi dediğiniz proğram var mı

   • Recep Bayoğlu

    Maalesef bu konuda bilgim yok.

   • Merhabalar Recep bey müsaitseniz size birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim

    Ben dükkanda çalışıyorum ve tv izleme mesafem çok az 1 metre bile değildir onun için1.5yıldır 43 inch samsung mu 7000 serisi bir model kullanıyorum tvyi daha çok netflix ve digitürk maç için kullanıyorum netflix olsun dizi film olsun görüntü kalitesinden uzak yakın memnunum ama maç kalitesi uzaktan izleyince çok daha net oluyor yakındansa pek iyi değil şimdi bu tvyi eve götürücem yerineyse yine en fazla 43 inch bir model almak zorundayım benim için ekran görüntü kalitesi önemli

    Sizce 43Ru7400 modeli film ve özellikle maç görüntüsü için nasıl bir modeldir mu 7000 serisinden iyimidir kötümüdür

    yada sizin bu boyutta tavsiye edebileceğiniz şu modelden daha iyi görüntü kalitesi alırsın dediğiniz bir model varmıdır

    Size zahmet olmassa cevaplarsanız çok sevinirim

    • Recep Bayoğlu

     O kadar kısa mesafe için 43″ tv bence anlamsız. Bu şekilde hiçbir tv den kaliteli bir görüntü alamazsınız, size tavsiyem ekran boyutunu düşürmenizdir. Daha küçük boyutlarda 4k tv yeni serilerde pek yok ama full hd dahi olsa şu an olduğunuzdan daha mutlu tv izlersiniz.

     • Cevabınız için teşekkürler izleme mesafemi ayarlayıp 2 metreye çıkarıcam o kadarı yeter diye düşünüyorum peki sizce o zaman hangi tvyi almalıyım 43mu 7000 kullanıyorum onu eve cıkartcam yerine 43 ru 7400 almayı düşünüyorum bu ikisi arasında bi fark varmıdır hangisi daha iyidir sizce
      Yada ekran görüntüsü açısından film ve özellikle maç için önerebileceğiniz başka bir 43 inch 4k model varmıdır
      İyi günler

   • Receb bey ben Samsung 65 RU7440 olan modeli aldım. Ancak ekran görüntülerini ekran ayarlarını bir türlü yapamadım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

    • Recep Bayoğlu

     O konuda net rakamlar veremem size ancak kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Görüntü kişiye göre değişiklik gösterir çünkü

     • Cevabınız için teşekkürler. Receb bey ancak net görüntü elde edebilmek için bu konuda sizden yardim rica ediyorum.olması gereken ayarlarını paylaşırsanız sevinirim. Saygılarımla

      • Recep Bayoğlu

       Olması gereken ayarlar televizyonun size geldiği hali ile ayarlı olur zaten siz canlı standart film gibi seöçimler yaparsınız sadece

    • Receb bey merhabalar fikirleriniz bize yol gösteriyor bunun için öncelikli olarak teşekkürler. Samsung 65Ru7440 tv aldık. Beğendik ancak uzman ayarları olsun normal ayarlar olsun bir türlü ayarları yapamadık kontrast renk arka ışık gibi. Birde en önemlisi kişisel renk ayarlarında macheta, çam göbeği kırmızı yeşil mavi gibi renk tonlarının ayarları var. Bu degerler kaç olmali?En güzel görüntüyü verecek ayar hangisidir. Bu konuda yardim alabilecegimiz bir platform varmıdır? Şimdiden cevabınız ve ilginiz için teşekkürler

     • Recep Bayoğlu

      Merhabalar elimden geldikçe yardımcı olmaya çalışıyorum sadece teşekkürler. Aldığınız televizyon iyi bir model ancak görüntü ayarlarında ideal bir ayar yoktur, her kullanıcı için en iyi görüntü farklıdır. Bu nedenle deneme yanılma yolu ile deneyerek kendinize en uygun görüntüyü yakalamanız gerekmektedir.

  65. Smart tv lerinizde kullandığınız tavsiye proğram var mı?

   • Recep Bayoğlu

    Ben eğer internetten tv izlemeyi seviyorsanız turkish tv channel uygulamasını önerebilirim

    • Merhaba lg sm 8200, 8600 hangisini tavsiye edersiniz bi arkadaşım 8200 serisi kullanıyor ara yüzü
     Yavaş dedi patronum sm 8600 aldı memnunum dedi arada kaldım recep bey sizin düşünceniz nedir acaba

     • Recep Bayoğlu

      Arayüz olarak iki tv nin farkı yok o memnun olmama durumu tamamen kişisel görüştür. Bence aradaki fiyat farkına değecek bir dark yok 8200 öneririm

    • Vallahi sizi tebrik ederim her yoruma cvp verip yardımcı oluyorsunuz
     Kaç tane soru sorduysam hepsinin cvplarını bıkmadan usanmadan cvp
     Veriyorsunuz

  66. Sence philips 65pus8303 mü yoksa 65ru7400 mu almaliyim?

   • Recep Bayoğlu

    Philips’e ssıcak bakamıyorum maalesef.

    • 1 sene önce

     Recep bey merhaba, philips 50pus7304/62 model tv’yi kullanıyorum. Sizin yorumlarda bahsettiğiniz donma kasma problemi hiç görmedim, aksine çok iyi. Bu tv’yi alırken samsung 50ru7400 modeli ile bunu çok inceledim, fark ortada hiçbir tv’de olmayan ambiligt özelliği sadece philips’de var, bu led olayı sadece bir ışık değil görsel olarak çok etkileyici, hergören bayıldı. Android olması diğer bir avantaj, google play’den istediğim uygulamayı yükleyebiliyorum. Sadece görüntü ve ses konusunda gelişmiş ayarlardan özel ayarlar yapmanız gerekiyor, ozaman muhteşem oluyor.

  67. Merhabalar Recep Bey,
   65inch lik bir televizyon bakmaktayım ve fiyat olarak 5-8 bin tl arasında bir bütçem mevcut. Mağazaları dolaştığımda samsungu ekranı konusunda kötüleyen biri oldu yoksa Samsung 65ru7400 modelini düşünmekteydim. Ekranını Suny markası üretiyormuş ekrana dokunduğunda dayanıklı değilmiş zamanla kararmalar daha doğrusu bulutlanmalar dedi. Kafamız çok karıştı.
   Gösterilen modeller
   Samsung 65RU7400
   LG 65UM7450
   Philips 65PUS7304
   LG 65UM7610
   Sony KD65XG8096
   Tabi alternatiflere açığız. Şimdiden çok teşekkürler.

   • Recep Bayoğlu

    Samsung ekranı Sunny fabrikasında üretilmiyor, Samsung tv parçaları Türkiye’de Sunny fabrikasında birleştiriliyor. Bu ikisi birbirinden farklı şeylerdir. Size tv anlatan kişi muhtemelen farklı marka personeli olduğu için Samsung u almamanız için çaba sarfetmiş, ancak ben samsung ru7400 serisinde herhangi bir ekran kararması yada bulutlanması sorunu görmedim. Ayrıca Samsung VA panel kullandığı için ekrana dokunduğunuzda iz yapması gayet normal bir durum. siz kararınızı aşşağıda vereceğim modelleri değerlendirerek verebilirsiniz.

    Samsung 65ru7400
    Samsung 65ru7440
    Lg 65sm8200

    Bu modeller arasından seçeceğiniz her model fazlası ile tatmin edecektir. Sadece gerçek 100 hz olması nedeni ile Lg 65SM8200 bir adım önde diyebilirim.

    • Teşekkürler Recep Bey bir de bugün dolaşırken LG 65sm8000 nano cell e denk geldik. Bu konuda ne düşünüyorsunuz acaba?

     • Recep Bayoğlu

      O modelde hep bi eksik olduğunu düşünüyorum, sonradan ara model olarak geldi. Görünürde akıllı kumanda eksiği var ama görünmeyen eksiklerini çözemedim. Hakkında edineceğim her bilgiyi yeni bir yazı ile duyurabilirim.

   • Merhaba benim bütçem en fazla 2800₺ kaliteli sağlam Wi-Fi hızlı olan bir tv önerisi alabilir miyim Grundig düşünüyorum ama kararsızım pek bilgim yok o yüzden sormak istedim cevap verirseniz çok sevinirim teşekkürler

    • Recep Bayoğlu

     Merhaba eğer 29 kasım 2019 tarihini beklerseniz Lg 43uk6470, grundig 43gdu7900 modellerinden birini bahsettiğiniz fiyata alabilirsiniz.

     • Grundig 43 GCU 7900 B hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyim

      • Recep Bayoğlu

       Ürün içerisinde web browser bulunmuyor, görüntü kalitesi tatmin edici değil. Onun yerine 43GDU7900 modelini değerlendirebilirsiniz.

  68. Merhaba Recep Bey, 55 inç bir televizyon almayı düşünüyordum. Samsung Nu7400 almaya karar verdim fakat şimdi bakınca fiyatının oldukça yükseldiğini görüyorum.Bunun üzerine Samsung Ru7400 almayı düşünüyorum. Soruma gelince bu iki televizyon arasındaki fark nedir?Özelliklerine bakınca pek fark göremedim.Yalnızca bir internet sitesinde Ru7400 modelinde SmartHub uygulamasının olmadığını, sadece wep tarayıcı bulunduğunu okudum.Bilgi doğru mudur, bariz farklar doğurur mu? Sizce Ru7400 , Nu7400’a tercih edilir mi?

   • Recep Bayoğlu

    Aralarında airplay2 yani apple tv özelliği ru7400 de var nu7400 de yok bariz bir fark ama ru7400 alırsanız. Hem daha uygun hemde avantajlı olur

    • Recep Bey merhaba,
     55RU7400
     55PUS7500
     49Q60R
     Modelleri arasında kararsız kardım. Philips ekranı IPS olarak biliyorum. Farklı açılardan izlemede diğerleri ile farklılık oluşur mu, tavsiyeniz nedir?
     Teşekkür ederim.

     • Recep Bayoğlu

      Smasung 49q60 gerçek 100 hz olduğu için önerim o olur. Bunun dışında farklı marka da olur derseniz Lg 55SM8200 düşünebilirsiniz o da 100 hz ve IPS panel

      • 2 sene önce

       LG 55SM 8000
       SAMSUNG 55RU7400
       SAMSUNG 55Q60

       3 model için ciddi derecede arada kaldım,55Q60 100HZ QLED okey fakat 55RU7400 ile arada BinTL’ye yakın fark var verilirmi kararsızım.

       SM8000 ise RU7400 ile 55Q60 ile arasında bir fiyat skalasında satılıyor.ve SM8000 ile ilglili cok fazla detay yok daha cok SM8200 olarak bilgiler mevcut.

       Alınacak TV’nin kendi adıma kullanım amacım,Film ve PS4 oyun IPTV bu amaçlara göre sizce hangisi daha ağır basmaktadır.

      • Recep Bayoğlu

       100 hz konusuna çok takılmıyorsanız ru7400 yada lg den sm8200 öneririm. sm8000 hakkında çok detay yok dediniz, o konuda bir detay vermem gerekiyor anlaşılan. Lg ile iletişim kurup yetişirse bu akşama sm8000 ile alakalı içerik oluşturacağım fikiravm yi takipte kalın

  69. 32″ tv alacağım ucuz ve sağlam olsun.ne önerirsiniz?

  70. 2 sene önce

   Merhaba
   55ru7400 ile 55ru7440 arasinda fark var mı hangisini tavsiye ederiniz teşekkürler

   • Recep Bayoğlu

    Aralarında kasa ve kumanda tasarım, renk farkı dışında fark yoktur.

    • Merhaba 55ru7090 modeli alınabilir mi 4.350 TL fiyatı var bu fiyata yakın daha iyi bı model tavsiye edermisiniz tskler

    • 2 sene önce

     mrb recep bey. 50ru7440 modelini aldım lakin hiç açmadım iade süremde dolmadı henüz. lakin 49q60r modelinide gördüm fiyat olarak biraz fark olsada maddi açıdan beni çok zorlamaz. ikisi arasındaki farkları gözetirsek hangini tavsiye edersiniz ve sebebi ne olur.

     • Recep Bayoğlu

      49q60 tabi ki daha iyi bir görüntü kalitesine sahip, hz değeri 100 olduğu içinde artısı var. Bu nedenle q60 tavsiye ederim

  71. İnternetten film,maç izliyorum ,internetini kullanıyorum tv de görüntü netliği önemli Samsung 55ru7400-55ru7440 -Philips 55pus7304-55pus7504 veya LG den bu segmentte bir televizyon 4000-5000 tl arasında ba