0 oy
Tv Marka Seçimi kategorisinde tarafından
Soru gayet net birçok tv markası var ve hangisinin en iyisi olduğu konusunda insanlar bilgi edinmek isterler. Benim bu soruyu sorma amacımda tam olarak bu insanlara doğru yolu göstermektir. En iyi Tv markası hangisi ve bu neye göre belirlenebilir.

1 cevap

0 oy
(53.0k puan) tarafından
 
En İyi Cevap

Günümüzde TV'ler etkileyici olmanın ötesinde: mükemmel netlik, akıllı tasarım ve inanılmaz ses kalitesi sunuyorlar. Bununla birlikte, bir TV'yi harika olmaktan bir sonraki seviyeye taşıyan birkaç farklılaştırıcı özellik vardır, ancak bu özelliklerin anlaşılması her zaman kolay değildir. İşte burada TvTavsiye.com'un en iyi televizyon markaları anketi devreye giriyor. Listemize karar verirken, markanın genel görüntü ve ses kalitesini, görüş açısını, arayüz kolaylığını ve daha fazlasını değerlendirmek için çeşitli kriterlere baktık. Tüketiciler için neyin en önemli olduğunu değerlendirmek için ankete verilen cevapları da dikkate aldık.


Tv seçimi yapmadan önce aşağıdaki önerileri dikkate almanızda ciddi faydalar vardır.

Kendiniz için en iyi TV'yi nasıl bulursunuz?

  • Çözünürlük: Bu, ekrandaki piksel sayısıdır. Daha fazla piksel, daha fazla ayrıntı demektir. Full HD'nin üzerindeki her TV çözünürlüğü Ultra HD olarak adlandırılır. Ultra HD TV'lerle, daha geniş bir renk dizisiyle daha iyi kontrast sağlayan Yüksek Dinamik Aralık (HDR) da elde edersiniz. Bu yüzden 4K (UHD) çözünürlüğün altında bir TV almamalısınız.
  • Ekran boyutu: Eskiden izleme mesafesi ile ilgili olarak boyut hakkında daha fazla endişe duyulurdu, ancak daha iyi çözünürlük sayesinde 4K UHD TV'ye iki kat daha yakın oturabilirsiniz, bu nedenle alanınıza (ve bütçenize) uyacak en büyük boyutu seçin. Bknz: https://tvtavsiye.com/kac-ekran-televizyon-almaliyim
  • Akıllı TV'ler: Günümüzde çoğu TV akıllıdır, yani WiFi bağlantılıdır ve Netflix ve YouTube gibi yerleşik uygulamalara sahiptir. Birçok TV markası kendi işletim sistemini sunarken, bazıları arayüzü geliştirmek için Android gibi bilinen işletim sistemleri ile çalışır. Alışveriş yaparken, TV'yi beğenirseniz ancak yazılımını beğenmezseniz, onu her zaman nispeten daha ucuz olan medya kutusuyla destekleyebileceğinizi unutmayın. Bknz: https://tvtavsiye.com/smart-akilli-tv-nedir/
  • OLED, LED ve LCD: TV'ler tipik olarak üç çeşittir: OLED, LED veya LCD. OLED, mükemmel kontrasta sahip pürüzsüz ve renkli görüntüler sağlar. Bir OLED'de, her bir piksel kendi kendini aydınlatır, böylece görüntüleri bir piksel seviyesinde kontrol edebilirsiniz. Öte yandan LED ve arkadan aydınlatmalı LCD'ler daha ucuz olabilir, ancak bileşenleri artıran harici bir ışık kaynağı gerektirir (bu, TV'nin bozulma veya onarıma ihtiyaç duyma olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir). Ayrıca, daha parlak ekrana sahip bir LED olan QLED adı verilen bir şey de var. OLED TV'ler görüntü kalitesi konusunda en iyi seçimimizdir, ancak ucuza almak imkansız. Bir OLED alamazsanız, bir sonraki en iyi seçiminiz bir LED TV ve ardından bir LCD olacaktır. Dip not olarak belirteyim OLED TV'lerin logo yanma sorununu da aklınızdan çıkarmayınız.
  • Genel satın alma ipuçları: Görüntünüzün net kalmasını sağlamak için 100 HZ'nin altında yenileme hızına sahip bir TV satın almaktan kaçının. Ayrıca, TV'nizin ihtiyaçlarınız için yeterli HDMI bağlantı girişine sahip olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca TV ses kalitesi görüntüye yetişmediği için yanında iyi kalitede bir ses sistemi satın almayı planlayın. 

Ve şimdi sitemizin kurulduğu günden beri aktif şekilde olan en iyi Tv markası anketimize "buradan" göz atabilir ve bağımsız şekilde insanların yaptığı en iyi seçimlerine şahit olabilirsiniz.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
9, Mayıs, 2021 Tv Marka Seçimi kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
3, Mayıs, 3 Tv özellikleri kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
...