0 oy
Tv Marka Seçimi kategorisinde tarafından

Merhabalar,

Çeyiz için televizyon alacağım. Bu televizyon için 20.000 TL bütçem mevcut. Evim şu an mevcut bir televizyon yok genelde bilgisayarda bir şeyler izliyorum. Bu yüzden her hangi bir televizyonu aldığım wow diyeceğime eminim ama uzun süreli ve güzel deneyim sunacak bir televizyon aramaya kalktığımda bir çok seçenek ve problem ortaya çıkıyor. Televizyonu kullanım amacım şu an için dizi, film ve konsol olacak ama ilerde ailem geldiğin veya uzun süreli misafir geldiğinde normal yayın izleyeceğiz. Uzun süreli araştırmalarımda normal yayın izleyecekseniz OLED alınmaz yanar diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum. Media mark üzerinden gidip bir çok televizyonu inceledim OLED ve QLED siyahlar falan gözüme çok farklı gelmedi o yüzden siyah mevzusuna takılmıyorum genel amacım uzun süreli olsun, güzel bir görüntüde film ve dizi izlerken içine alacak bir televizyon arıyorum. Ben aşağıda baktığım modelleri yazacağım sizlerden de değerli yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

QN90A Samsung

X80J Sony

LG C1

1 cevap

0 oy
(53.0k puan) tarafından
 
En İyi Cevap
Aslına bakarsanız görüntü ve internet kullanımı konusunda en iyi seçenek LG C1 ancak uzun ömürlü olsun demişsiniz bu nedenle bu seçeneği eliyorum. Samsung'un aşırı yapay parlaklıkla öne çıkan modeli QN serisini de eliyorum, SONY ise 8 serisinde gerçekten berbat bir görüntü kalitesi sunuyor bu nedenle onu da eliyorum. Bence sizin için en iyi seçenek LG NANO916 olacaktır. Hem görüntü kalitesi çok iyi hem internet performansı çok iyi hemde uzin ömürlü bir ürün.
(100 puan) tarafından
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim sony x90j için yorumunuz nedir  LG NANO916'in 2020 çıkışlı olması kötü yani biraz eski teknoloji sanki diğer belirttiklerimin yanında
(53.0k puan) tarafından
Sony 9 serisi ürünleri çok iyidir ancak ürün kalitesi, kullanıcı deneyimi ve satış sonrası hizmetleri bir bütün olarak düşünürsek yibe LG ağır basan taraf olur. Ayrıca NANO916PA modelinden bahsediyorum bu model 2021 seridir.
...