0 oy
Tv özellikleri kategorisinde tarafından
Samsung Tv Özelliği Purcolor nedir?

1 cevap

0 oy
(53.0k puan) tarafından
 
En İyi Cevap

Samsung Tv Özelliği Purcolor nedir?

PurColor teknolojisi, bir TV ekranında renk üretiminin kalitesini artırmak için tasarlanmış bir programdır. Samsung tarafından televizyonlarda kullanılmak üzere tasarlanmış olup, Samsung TV'ler için Tizen işletim sistemi ile birlikte gelmektedir.

Görüntü kalitesinde iyileştirme nasıl sağlanır.

PurColor TV'de nasıl çalışır?

Bu teknoloji UHD televizyonlarda kullanılır, genellikle UHD'den daha düşük bir çözünürlükte resim alır, iki nokta arasında serbest pikseller vardır veya aynı renge sahip pikselleri doldurabilirler veya daha iyi bir görüntü oluşturarak yumuşak bir geçiş yapabilirsiniz. (renk üretimi). Bir sinyal alırken işlemci birkaç noktayı karşılaştırır, ancak aralarında serbest pikseller bulunur ve bunları en uygun renkte doldurur. Bu şekilde daha yüksek kaliteli renk üretimi elde edildi.

Purcolor sistemi, Samsung tarafından ticari bir isim olarak patentlidir. 60Hz yenileme hızını destekleyen matrislere sahip düşük fiyat segmentindeki televizyonlarda kullanıldığını unutmayın.

PurColor açıkladı

Purcolor, TV'ye yüklenen ve görüntü kalitesini iyileştirmek için görüntüyü ek olarak işleyen bir programdır. Yüksek kaliteli ekranlara ve 10 bit renk derinliğine sahip televizyonlarda kullanılmaz. Ek görüntü işleme, işlemci kaynakları gerektirir, dinamik sahneler gösterilirken kaynaklar yeterli olmayabilir. Ayrıca yalnızca düşük çözünürlüğe sahip görüntülerle çalışır.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
4, Ekim, 2021 Tv işletim sistemleri kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
21, Kasım, 2021 Tv özellikleri kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
25, Ekim, 2021 Tv özellikleri kategorisinde tvtavsiye (53.0k puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
21, Nisan, 21 Tv özellikleri kategorisinde misafir tarafından soruldu
...