0 oy
Genel Tv Soruları kategorisinde tarafından
Başlamadan önce, siyahların Neo QLED ile eşleşmeyeceğini biliyorum. Ve olabilecek büyük bir anlaşma olarak, bir LG CX yerine QN90A'yı büyük ölçüde düşünmeme neden olan birçok başka faktör var.

Çalışmamdan Samsung'un web sitesindeki her şeyde %30 indirim kuponum var ve başlangıçta bir LG CX satın almaya kararlıydım. Ancak 9N90A için yapılan övgü dolu yorumları görmek, seçimimi yeniden gözden geçirmeme neden oluyor.

Böylece LG CX 77" yerine 3000$'a QN90A 77"yi 2500$'a alabilirim. Daha pahalı maliyetin yanı sıra, Mediamarkt'ın 2 Yıllık Yanık Koruması için şu anda 1750₺ ödemeyi hesaba katmam gerekecekti. Samsung TV ile hiç stres yapmama gerek olmayan bir şey.

Yalnızca 1 HDMI 2.1 bağlantı noktası benim için bir anlaşma kırıcı olmayacak çünkü esas olarak bilgisayarımı yine de tüm akışım için kullanacağım. Ayrıca, TV'yi daha uzun süre kullanırken, yanma riskinin olmamasının büyük bir endişe rahatlaması olduğunu görüyorum. Ve Samsung, Dolby Vision'ın olmaması benim için bir anlaşma kırıcı olduğu için çok parlak.

Ancak kendimi çoğunlukla karanlık bir ortamda TV kullanırken görebiliyorum ve lanet olası OLED siyahları bunun için çarpıcı. Ancak Neo QLED'ler en azından benim için kullanışlı, bu yüzden burada çok şey kaçırıyormuşum gibi hissetmiyorum.

Her iki TV ile de deneyimi olan varsa, lütfen ikisi hakkında ne düşündüğünüzü bana bildirin.

1 cevap

0 oy
(53.0k puan) tarafından
 
En İyi Cevap
Karanlıkta film izlemeyi seviyorsanız, OLED'e hiçbir şey yaklaşamaz. QN90A, öncelikle onu aydınlık bir odada veya çok fazla güneş ışığı alan bir yerde izleyecekseniz harika bir TV, ancak karanlıkta hiçbir şey OLED'den daha iyi olamaz.

Ayrıca Dolby Vision, yalnızca daha düşük tepe parlaklığına sahip TV'lerde HDR performansını en üst düzeye çıkarmakla ilgili değildir. Aslında HDR10'dan daha üstün gölge detayına sahip.

HDMI 2.1'e gelince, şu anda 2.1 yalnızca Series X, PS5 veya nVidia 3060 veya daha iyisi veya en yeni AMD GPU'ları ile oyun oynamak için kullanışlıdır.

Piyasadaki diğer tek 2.1 cihaz ise yeni Apple TV 4K ancak bu destek sadece Apple Arcade oyunları için iyi. Filmler ve TV şovları 24 fps'dir ve yalnızca bir avuç film 60 fps'dir ve bu değişmeyecektir. Gelecekte muhtemelen 4K120p yayınlar olacak ama bunun olmasına hala yıllar var.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap
19, Ekim, 2021 Tv özellikleri kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
27, Ekim, 2021 Tv Marka Seçimi kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
21, Ekim, 2021 Genel Tv Soruları kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
...