0 oy
Tv Marka Seçimi kategorisinde tarafından
düzenlendi
Mağaza gezmekten yoruldum. Herkes birbirini suçluyor. Kimse televizyonu anlatmıyor. 8-9Bin TL fiyat bandına kadar çıkmayı düşünüyorum. Televizyonu Netflix vb uygulamalardan film-dizi izlemek, maç yayınları (top dalgalı gitmesin artık :) ve normal uydu yayınını amacıyla kullanıcam. Özellikle film ve maçlarda net bir görüntü almak benim için çok önemli. Acaba bu doğrultuda 65 inch öneri bir marka-modeliniz olur mu? Çok teşekkürler şimdiden. Mükemmel bir site.

1 cevap

0 oy
(53.0k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Öncelikle güzel düşünceniz için teşekkürler. Özellikle bir boyut belirtmediğiniz için ben size 55" ve üzeri tv tavsiye etmeye çalışayım. Eğer 9000 tl ye çıkacaksanız alabileceğiniz en iyi model Samsung 55Q80t olarak görünüyor. Tv gerçek Hz değeri 100 Hz olduğundan dolayı maç yaynlarında topun iz bırakması gibi sorunu yaşatmayacaktır. Film performansı ise ava teknolojisinin verdiği ses kalitesi ve Qled'in mükemmel görüntüsü sayesinde daha önce yaşamadığınız düzeyde bir film deneyimi yaşatabilir. Buradaki handikap ekranın 55" küçük olmasıdır bu nedenle 65" tv almanız film keyfinizi dahada arttıracaktır tabi bunun için bütçenizi yaklaşık 13bin Tl ye kadar çıkarmanız gerekir. Eğer bütçe yukarıya çıkar ise Sony KD-65XH9096 modelini yine aynı deneyimleri yaşatabilecek bir model olarak öneririm. 

Burada karar sizin, ya boyuttan feragat edip Samsung 55Q80T alıp rahat edersiniz yada paradan feragat edip Sony KD-65XH9096 modelini alıp rahat edebilirsiniz. 

tarafından
Bu kadar kısa sürede cevap vermeniz inanılmaz derecede mutlu etti beni. Çok teşekkürler. Evet maalesef büyüklüğü belirtmeyi unutmuşum. 65" almayı düşünüyorum. Ancak dediğiniz gibi fiyat bu durumda bütçemi çok aşıyor.
(53.0k puan) tarafından
65" alacağınız 9000 Tl'lik tv ne olursa olsun o futbol topu arkasında iz bırakmaya devam edecektir. Maalesef piyasa çok ama çok pahalı durumda
tarafından
Anladım. Tekrardan çok teşekkürler. Gerçekten aklımdaki birçok sorunun cevabını sitenizden bulabildim. Başarılar dilerim.
(53.0k puan) tarafından
teşekkürler iyi alışverişler

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
4 cevap
15, Haziran, 15 Tv Marka Seçimi kategorisinde lev tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
12, Mayıs, 2021 Tv işletim sistemleri kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
3, Eylül, 2021 Tv özellikleri kategorisinde misafir tarafından soruldu
...