0 oy
Genel Tv Soruları kategorisinde tarafından

Merhabalar. Yardımcı olursanız çok sevinirim daha çok evde annemin kullanımı için tabi ara ara kendim için maçları, filmler, youtube ve netflix izlemek için kullanılacak ve tv kurulacak olan oda da tv ye uzaklık 3,5-4 m mesafe karşıda ve 1,5m sağında aynı mesafede bir kanepeden izleme açısı olacak şekilde bütçe olarak 4000-5000 f/p tvler cazip geliyor ama eğer gerçekten senin için şu tv çok uygun olur uzun bir süre sıkıntısız kullanırsın (tabi inşallah) diyeceğiniz bir tv olursa durumu baya bir zorlayıp max 6000tl olacak bir tv öneriniz var mıdır lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok çok teşekkürler.

1 cevap

0 oy
(50.6k puan) tarafından
 
En İyi Cevap
Sizin için yani istediğiniz kriterleri inceleyince en uygun televizyonun Grundig 50 GFU 7850 B modeli olduğu kanısına vardım. Televizyonun işletim sistemi Android, seri çıkış yılı 2021, garanti süresi 3 yıl ( Arçelik ) Tasarım olarak çok fazla göz alıcı olmasa da özellikleri ile f/p ürünü olduğunu söyleyebilirim. Bu boyutta bu fiyat aralığında alabileceğiniz Toshiba, Finlux gibi markalar da var ancak Grundig kalite anlamında bu markaların çok önünde. En önemlisi ise hem daha sağlam hem de çok daha iyi bir teknik servis hizmeti veriyor.
tarafından
Zaman ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkürler 50 GFU 7850 B modeli araştırma yaparken de denk gelmiştim ama pek incelememiştim biraz araştırdım özellikleri f/p olarak ideal ama hepsiburada (4599 tl) haricinde fiyatı biraz yüksek hepsi burada yorumlarında ise 50" için baya olumsuz yorum gördüm daha öncesinde arkadaşın söylemesi ve birkaç yerde de karşıma çıkması birde siz söyleyince toshiba 50ua2063dt bu a101 ürününe baktım 4099 tl bunlarda panel önemli imiş herhalde ona baktırdım auo panel bir ürün çalıştığım yerin karşısındaki a101 de buldum 500 tl önemli ama açıkcası eger bu fark için deger derseniz grunding alıcam tabi diger site fiyatları çok yüksek yok eger toshiba da işiniz görür sizin için fena olmaz derseniz  daha doğrusu zaten yukarıda dediniz ama :) açıkcası allahtan çok çok büyük bir şanssızlık olmaz ise bu toshiba uzun ömürlü kullanılır mı grunding kullanılır gibi anladığım için tekrar tekrar cevabınız için çok teşekkürler vaktinizi aldıgım için kusura bakmayın.
(50.6k puan) tarafından
Toshiba açıkçası sağlamlık anlamında Grundig ile boy ölçüşemez ancak kimse de size şu marka çabuk bozulur bu marka bozulmaz gibi bir garanti veremez. Eğer bütçenizi çok zorlmak istemiyorsanız Toshiba tabi oi alınabilir. Burada önemli olan sizin kullanım alışkanlıklarınız ve bütçenizdir. Toshiba tv yi birebir inceleme imkanım olmadı ancak görüntü kalitesi konusunda ne Grundig nede Toshibanın bahsettiğimiz modellerinden üstün performans beklemeyin.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
4, Nisan, 2021 Genel Tv Soruları kategorisinde tvtavsiye (50.6k puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
31, Temmuz, 2021 Genel Tv Soruları kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
1, Aralık, 2021 Tv Marka Seçimi kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap
7, Şubat, 7 Genel Tv Soruları kategorisinde Hüseyin Altın tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
...