0 oy
Tv Marka Seçimi kategorisinde tarafından
düzenlendi
65 inç olmak şartıyla 20 bin TL lik bütçeye sahibim, ps 5, netflix , YouTube , ve sinema hastasıyım, işletim sistemi basitliği tercihimdir, iPhone kullanıcısı olarak  buna uygun tv içi uygulama olması tercihimdir, sosyal medya olayı çok önemli değil, 100 hz olması tercihimdir, bazı kaynaklarda Sony 50 hz nin 100 hz LG kadar iyi olduğunu okudum ve bu doğru mudur sizce, ayrıca LG için oled logo yanığı tam olarak nedir ve nanocell ışık sızması sorunu tam olarak nedir , Sony 65 a8 ve LG 65 CX arasında hangisini tavsiye edersiniz , şimdiden tavsiyeleriniz çok teşekkürler.
tarafından
Sony 65 a8 ambalajı açılmış 16.997 TL sizce bir sorunu yok ise fiyatı uygunmudur almayı düşünüyorum da
tarafından
sadece ambalajı açılmış ise herhangi bir sorun teşkil etmez

1 cevap

0 oy
(45.0k puan) tarafından

Sony mi Lg mi


İlk olarak marka bazında yaklaşalım, Lg ülkemizde Sony'den çok daha fazla marka bilinirliği ve tercihine sahip. Servis ağı daha iyi ve daha sağlam, akıllı kumandası çok daha iyi. Ancak tüm bunlar Lg'yi benim gözümde Sony'den daha iyi yapmıyor çünkü Sony'nin ürün kalitesi ve görüntü kalitesi var artı olarak android işletim sistemini en stabil kullanan marka konumunda. Bence şu an Sony'den daha kaliteli bir marka yok bu piyasada.


İphone için 


İphone ile senkronize bir kullanım istiyorsanız bu konuda Lg daha iyi adımlar attı ve daha rahat kullanım sunuyor.


Sony 50 Hz Lg 100 Hz kadar iyi mi? 


Hz dediğimiz şey markadan markaya farkeden bir şey değil, panel yapısına göre küçük farklar gösterebilir ama kimse Sony 50 Hz tvnin Lg 100 tvden daha iyi tepkimeye sahip olduğunu iddia edemez. Mantıklı değil çünkü değer ortada.


oled logo yanığı ve nanocell ışık sızması tam olarak nedir? 


Oled Logo yanığı: Özellikle uzun süre aynı kanalın izlenmesi sonrasında kanal logosunun ekranın köşesinde yer edinmesi ve iz bırakması olarak tanımlanır.


Nanocell ışık sızması : https://tvtavsiye.com/soru-cevap/101/led-tvlerde-isik-sizmasi-nedir-olmasi-normal-midir

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
3, Haziran, 2021 Tv Marka Seçimi kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
2, Haziran, 2021 Tv Marka Seçimi kategorisinde misafir tarafından soruldu
...