0 oy
Tv özellikleri kategorisinde tarafından

Merhaba,

Öncelikle böylesi faydalı bir portal oluşturduğunuz için teşekkür ederim.

Ben 10 - 15 bin arası 65 inç TV almak istiyorum ve 1 aydan fazladır araştırma yapıyorum.

Arasında kaldığım modelleri belirterek sizi dar bir bakışa sokmak istemiyorum.

TV de ihtiyaç duyduğum özellikleri aşağıda belirttim.

  • Siyahları çok iyi göstermeli.
  • Gece ışık süzmesi gibi durumlarla karşılaşmamak.
  • Renkleri güzel ve doğal haliyle göstermesi
  • Geniş izleme açısı

Lütfen bana marka, model önerebilir misiniz?

1 cevap

0 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

İstediğiniz özellikler aslında bir OLED istediğinizi belirtiyor ancak 65" düzeyinde fiyat aralığınıza uygun OLED Tv modeli yok ayrıca da OLED TV modellerinin kronik ekran sorunları nedeni ile çok tavsiye edemiyorum. OLED ekranları bir kenara bırakacak olur isek herhangi bir LED Tv ışık süzmesi ve siyah kalitesi anlamında OLED ekranlara hiçbir zaman yetişemez. Bu noktada alabileceğiniz en iyi iki model var Samsung 65Q80T ile Sony KD-65XH9077 bu iki model ihtiyaçlarınızı en üst düzeyde karşılayacak iki modeldir. Ancak tekrar ediyorum ekran yanması, logo yapışması gibi sorunların üstesinden gelebileceğinizi düşünüyorsanız kesinlikle bütçeyi zorlayıp OLED almanız ışık süzmesi, siyah kalitesi ve geniş görüş açısı konusunda sizi memnun edecektir.

tarafından
Tamda arasında kaldığım modelleri yazdınız. Bunun dışında bugün Philips 65PUS8506/62 modelini inceleme fırsatı buldum. IPS yerine bu sefer VA panel kullanmışlar. Eski 58PUS8505 modeli de VA paneldi ve istediğim özellikleri karşılıyordu. Fakat yeni modelin fiyatı eskisine göre çok yukarda şuan. 65PUS8505 10.000 seviyelerindeyken yenisi 15.000 seviyelerinde. 100hz ve HDMI 2.1 olmayan bir tv bu kadar eder mi bilmiyorum. OLED tv lere dediğiniz gibi bende bulaşmıyorum şuan. :)
(50.6k puan) tarafından
Yeri gelir 100 Hz olmayan bir Tv 15.000 Tl edebilir ama bu Tv Philips ise ben o tehlikeye kendimi atmazdım. Philips tam bir muamma konumunda daha alt serilerde özellikle fiyat performans ürünleri var ve tavsiye ettiğim de oluyor ancak 15.000 Tl bütçe ile Philips alınmaz, alınmamalı diye düşünüyorum.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
3 gün önce Tv Marka Seçimi kategorisinde Fatih tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
30, Mayıs, 2021 Genel Tv Soruları kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap
1, Şubat, 1 Tv Marka Seçimi kategorisinde Tayfun tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
...