0 oy
Tv işletim sistemleri kategorisinde tarafından
Netrange işletim sistemi nedir? Tavsiye eder misiniz?

2 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Netrange yazılımında uygulama destekleri hali hazırda devam etmektedir. Netflix , Youtube , Exxen tv , Turkcell Tv plus , Bein Connect , Amazon Prime video gibi tüm trend uygulamalar desteklenmeye devam edecektir.

Widi desteği ile birlikte ortamda modem olmadan bu yazılımda kablosuz aktarım yapılabilmektedir. WIDI sistemi zaten bir modemdir wifi ağına bağlı olmanızı gerektirmez. Paylaşım kolaylığı konusunda (Apple) desteği Android gibi bulunmamaktadır. Ancak diğer tüm cihazlardan aktarım yapılabilmektedir.

Televizyon internete baglı oldugu sürece arka planda yazılım güncelleştirmeleri denetlenir ve uygulamalar böylece otomatik olarak güncellenir. Android platformunda ise yazılımın google play strore tarafından ya manuel yada otomatik indirilmesi programlanabilir.
0 oy
(53.0k puan) tarafından
NetRange, Smart TV portalları ve ekosistemleri için en büyük küresel sağlayıcıdır. Felsefemiz iki noktada özetlenebilir: İçerik ve hizmet sağlayıcıların yalnızca bir uygulama oluşturması yeterlidir ve bu uygulama tüm portallarımızda sorunsuz çalışır. Portallarımız, Android işletim sistemlerinde olduğu kadar Linux'ta da akla gelebilecek her tarayıcı-yonga seti kombinasyonunda çalışır. Bu size NetRange portalını değiştirmek veya değiştirmek zorunda kalmadan yeni donanıma veya yeni teknik bileşenlere geçiş seçiminde esnek kalma özgürlüğü verir. Bugün NetRange, CE cihaz üreticilerine, altyapı sağlayıcılarına (uydu, kablo ve telekomünikasyon), OEM'lere/ODM'lere ve perakendecilere portal ve ekosistem çözümleri sunmaktadır. NetRange çözümleri, beş yıldan fazla bir süredir düzenli olarak 7/24 çalışmaktadır.

Hizmet portföyümüz gerekli tüm süreç aşamalarını kapsar: iş modeli, UI tasarımı ve konsepti, arka uç geliştirme ve inşaat, portalın donanıma entegrasyonu ve son olarak canlı operasyon.

Operasyon ayrıca sürekli işlevsel geliştirme ve bakımın yanı sıra dünya çapındaki içerik portföyünün genişletilmesini de içeriyor. NetRange portalları ve ekosistemleri, küresel çözümler olarak çalıştırılabilir veya yalnızca belirli ülkeler için tasarlanabilir.
tarafından
Merhaba Altusun bir smart tvsini aldin netrange işletim sistemi var ancak exxen, blu tv uygulamalarını yükleyemiyorum nasıl yapabilirim
tarafından
Acaba buna android uygulamalar indirilebiliyor mu
(53.0k puan) tarafından
hayır kendi uygulamalarını kullanabilirsiniz sadece

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
4, Ekim, 2021 Tv işletim sistemleri kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
28, Eylül, 2021 Tv işletim sistemleri kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
2, Ağustos, 2021 Tv işletim sistemleri kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
3, Ekim, 2021 Tv işletim sistemleri kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
...