0 oy
Tv Marka Seçimi kategorisinde tarafından
Philips 50PUS8505 50" ile Samsung 50TU8000 50" arasında kaldım. Biri android, diğeri tizen  sizce hangisini seçmeliyim?

1 cevap

0 oy
(53.0k puan) tarafından
 
En İyi Cevap
Tasarım, görüntü kalitesi gibi konularda Philips çok daha iyi durumda ancak yazılım söz konusu olunca Android ve Tizen karşı karşıya geliyor. Bu noktada aslında yine Android çok daha kapsamlı bir işletim sistemi olduğu için kağıt ilk etapta tek seçenek olarak görünüyor taa ki Android işletim sisteminin ileride yaşayabileceği muhtemel kronik sorunlar söz konusu olana kadar. Bu şekilde donma kasma sorunları Android işletim sisteminin kronik sorunları ancak ben yinede Philips 50PUS8505'i seçerdim ileride yaşanabilecek herhangi bir yazılım sorununda ise Android BOX ile yoluma devam ederdim.
tarafından
Aradığım bir soruya yanıt vermişsiniz. Android'i modlu spotify, reklamsız youtube ve film/dizi izlerken codec sorunlarına çözüm olması açısından istiyorum. Samsung panelinin daha kaliteli olduğunu düşünüyorum ancak Türkiye'deki üretimlerin yurtdışı incelemelerindeki ürünlerden farklı olduğu söyleniyor. Philips'in servis ağını da çok kötülemişler. Gördüğüm kadarıyla ürünlerin arkasında durmuyorlar.

Böyle bir durumda paramla rezil olmaktansa 1500 TL daha ucuz 49UA9800 alıp Android ve 3 yıl garantiyi mi kullansam diyorum. Siz ne dersiniz? Aldıktan sonra keşke der miyim acaba?
(53.0k puan) tarafından
Bence düşünceniz gayet yerinde bir düşünce,  model bazlı bakacak olursak vestel verdiğiniz paranın hakkını verebilecek düzeyde

İlgili sorular

...