0 oy
Tv Marka Seçimi kategorisinde tarafından
Aklıma takılan soru şu açıkçası. Nanocell 2021 çıkışlı OLED 2020 çıkışlı ve OLED'den pahalı durumda. Aklım o kadar karıştı ki ne yapacağımı bilemedim. Q70t 9500 tl ve LG tv'ler 11.000 ile 12.000 arasında. 9500 veren 12 bin'i de verir şimdi. Benim niyetim alacağım tv nin en az 10 yıl gitmesini istemek. Samsung yeni bir ürün satışa sunacağını duydum. Eğer çıkarsa QLED eski bir tv haline geleceğinden tercihim aslında OLED. Öyle oyun vs hastası da değilim. Genelde tv yi film izlemek için kullanacağımı sanıyorum. Hangisini almak daha mantıklı olur ilerisi için. Teşekkürler.

1 cevap

0 oy
(53.0k puan) tarafından
 
En İyi Cevap

Önceliğiniz film izlemek ise Nanocell teknolojisi bir kenarda dursun QLED ve OLED daha iyi iki teknolojidir. Gerçek renk kalitesi almak için OLED tercih edilebilir ancak uzun süreli bir kullanım isteğinizi OLED karşılayamaz çünkü ömrü daha kısa ve genel olarak yaşanan ekran logo yanma sorunları hala tam manası ile aşılabilmiş değil. Bu nedenle en iyi tercih QLED olarak görünüyor. Eğer 12 - 13bin TL düzeyine çıkabiliyorsanız Q80T veya Q95T modellerini alabilirsiniz. Film izlemek için alabileceğiniz en iyi ekran yapısı diyebilirim (Fiyat aralığınız için). Yeni modelleri beklemek isterseniz Samsung'un yeni teknolojisi NEO QLED modellerine bakabilirsiniz. Ancak piyasaya çıktığı ilk aşamada muhtemelen bütçenizi aşacak fiyatlar ile satılacaklardır. Bu nedenle kesinlikle Q95T en iyi seçim olur.

tarafından
Gerçekten Çok Teşekkür Ederim.Aklımdaki Tüm Soruları Çürüttünüz.Çünkü Mağazalara Gittiğimde Satış Politikası Diye Düşünüyorum Aklımda Bir Marka Varken 2'ye ,3'e çıkartıyorlar bu marka olayını ve insanın aklını karıştırıyorlar.Tekrardan Yardımlarınız İçin Size minnettarım.Şükranlarımı sunarım.
(53.0k puan) tarafından
Ben teşekkür ederim. Mağazalarda yapılan şey genelde satılması gereken bir ürünü satma çabası oluyor ayrıca marka tanıtım personellerine denk gelince aklınızdaki markayı unutup kendi markasını almanız konusunda sizi ikna etmeye çalışırlar. Bu durum can sıkıcı olsa da alacağı ürünü bilen iyi tanıyan kişiyi pek etkilemez.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap
19, Ekim, 2021 Tv özellikleri kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
10, Haziran, 2021 Tv Marka Seçimi kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
...