0 oy
Genel Tv Soruları kategorisinde tarafından
Merhabalar televizyonlarda birçok yeni özellikler söyleniyor örneğin qled, oled, nanocell v.s teknolojilerden hangisi en son teknolojidir?

2 Cevaplar

0 oy
(53.0k puan) tarafından
 
En İyi Cevap
Günümüzde oled, qled, nanocell, dual led, crystal uhd gibi bir çok yeni teknoloji televizyonları donatmış durumdadır bu teknolojiler içerisinde en son teknoloji olarak Crystal UHD teknolojisi gösterilebilir ancak bu özellik bir artı sunmadığı için en belirgin özellik olarak QLED ve OLED teknolojileri televizyonların geldiği son nokta olarak gösterilebilir.

Hepsinin yanı sıra 8K çözünürlük hala yaygın kullanımda olmamasına rağmen televizyonlarda kullanılan en son teknolojidir.
0 oy
tarafından

Akıllı kısımda, uygulamalar ve menüler arasında daha hızlı gezinme için işlemcilerin hızında ve ayrıca (markaya/modele bağlı olarak) Roku TV, Fire'ı içeren çeşitli akıllı TV platformları tarafından sunulan daha fazla içerik hizmetinde iyileşme devam ediyor. Edition TV, Android TV, Chromecast yerleşik TV'ler, Tizen (Samsung) ve VEWD.

Görüntü tarafında HDR, bir TV'nin kontrast aralığını HDR kodlu içerikten genişletir. Bu, TV'lerin renk kalitesini etkilemeden ne kadar parlak olabileceği konusunda bir gelişme olduğu anlamına gelir.

Ayrıca LCD TV'ler için daha verimli ve hassas LED arka aydınlatma.

Belirli LCD TV'lerde artık arka ışık ve LCD paneller arasında, renk kalitesini iyileştirmeye yardımcı olan Quantum Dots adı verilen bir katman ekleniyor.

OLED TV'ler, daha hızlı işlemciler ve daha iyi yükseltme ile gelişmeye devam ediyor. Ayrıca, OLED paneller giderek inceliyor.

Etki yaratmaya başlayan diğer bir şey de, bazı TV'lerin Google Asistan ve Alexa gibi sesli kontrol sistemleriyle entegre olabilmesidir.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
18, Ocak, 18 Genel Tv Soruları kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
30, Mayıs, 30 Tv Marka Seçimi kategorisinde Emin tarafından soruldu
...