0 oy
Tv Marka Seçimi kategorisinde (52.6k puan) tarafından
Lg Nanocell modelleri ile Samsung QLED modelleri arasındaki fark nedir? Hangisi daha iyi ve kullanışlıdır?

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Yeni bir TV araştırırken, LG ve Samsung'un model serileri olan “NanoCell” ve “QLED” anahtar kelimelerine çabucak rastlarsınız .

Hangi serinin daha iyi olduğu sorusu haklı olarak ortaya çıkıyor. Hangi serinin ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu açıklıyoruz .

https://www.tvfindr.com/lg-nanocell-vs-samsung-qled/

NanoCell veya QLED?

Yukarıdaki iki TV'nin karşılaştırılması, NanoCell veya QLED serisinin tamamını temsil etmez, ancak iyi bir genel bakış sunar.
Temel olarak NanoCell TV'lerin IPS panelleri nedeniyle aydınlık odalar için daha iyi olduğu söylenebilir . Bu onlara daha yüksek parlaklık, yansımaların daha iyi ele alınması ve daha geniş bir görüş açısı sağlar. Ne yazık ki, siyah seviyeleri oldukça zayıf ve çok hafif bir gri tonu var.
QLED TV'ler, NanoCell TV'lerin en yüksek parlaklığıyla rekabet edebilir ancak VA panelleri kullanır . Bu, daha dar bir görüş açısı, ancak çok daha iyi ve daha derin siyah anlamına gelir. VA panellerin kontrastı da daha yüksektir. Bu, onları az ışık kaynağı olan çok karanlık odalar için daha uygun hale getirir. Samsung'un Q80T'den sonraki daha pahalı QLED'leri, görüş açısını geliştirmek ve yansıma işlemesini iyileştirmek için ek bir ekran katmanıyla donatıldı. Bu da onları aydınlık odalar için daha uygun hale getirir.
tarafından
Bugün (20.09.2021)Samsung 65Q80A aldım. Bu seri Q80T den sonra 2021 model olarak cıkmış görece daha yeni bir cihaz. 1-2 hafta araştırma neticesinde LG Nano almaktan son anda vazgeçtim. Aslında kumanda ve yazılım noktasında LG tarafındaydım ama son tahlilde 2 ürünü yan yana izleme fırsatı sunan media markt görevlileri sayesinde Qled alarak bu çileye bir son verdim. Nanonun renkleri Qled ile kıyas kabul etmez. Seyir keyfi epeyi fark ediyor. Elbette fiyat Samsung da biraz daha yükseliyor.  Özellikle tarama hızı ve kasadaki incelik beni ikna eden diğer unsurlardı. LG, qled tv ye göre  inanılmaz kalın bir kasaya sahipti. Samsung Tv arkasındaki  kablo yönetim işini TV nin ayağını ve  ayak desteğini kullanılarak  kibarca göstermeden hallediyor. Açıkta kablo falan kalmıyor. Samsung da 4 çekirdekli bir işlemci kullanılmış, ondan pek emin olamadım. Onu da kullanıp anlayacağız.
Umarım faydalı olabilmişimdir.
tarafından
Samsung Q80T ve Q80A  LG Nanocell serisine göre bir adım önde  Q80T ve Q80A  Sony XH90-95 ve 90*95J serileri ile kıyaslanır. Ben şimdi burada kaldım. 65 veya 75 inch daha tercihimi yapmadım
(52.6k puan) tarafından
Sony 9 serisi rakipsizdir.
0 oy
(52.6k puan) tarafından
Nanocell teknolojisi aslında vaadettiği gibi renk kalitesini üst düzey hale getirmiyor. QLED ise Q70 ve üstü modellerde Nanocell\’e göre çok daha kaliteli düzeydedir, iki teknoloji arasında tercihim kesinlikle Samsung QLED olurdu.
0 oy
(52.6k puan) tarafından

QLED Tv kullandığı kuantum noktaları ile renkleri gerçeğe daha yakın hale getirmektedir ve her açıdan daha iyi bir görüntü kalitesi için yeterli düzeyde parlaklığa sahiptir. Nanocell ise kullandığı nanopartiküller ilerenkleri daha gerçekçi hale getirir ve bu özelliği ile QLED'e rakip olur. Neticede iki teknolojide birbirlerinin benzeri şekilde çalışırlar.

Bakınız

t mi?

İlgili sorular

...