0 oy
Tv özellikleri kategorisinde tarafından
Merhaba,

Ben araştırmalarım sonunda Samsung 55q70 almaya karar vermiştim.

Ancak salondaki izleme mesafemiz 65 ekrana uygunmuş.

Haliyle bütçe 65TU8500 seviyesine düştü.

Bu TV hakkında,

1- yanlardan ışık sızması

2- 65 ekranda 50 hz yetersizliği ve piksel atlaması sorunları okudum.

Ne kadar doğrudur veya fark edilir?

Siz testlerinizde 65 ekranda bu sorunları yaşadınız mı?

Ayrıca bu modeli önerirmisiniz? Yada bu fiyatlarda başka markaların iyi dediğiniz ve önereceğiniz 65 ekran 100 hz model var mıdır?

Teşekkürler

1 cevap

0 oy
tarafından

Merhaba, düşünceniz güzel ancak okuduğunuz şeylerin bazıları doğru bazıları yanlış. Sorun teşkil eden konular modelle alakalı değil alan kişinin elindeki tv ile alakalı. Sonuçta kapalı kutu sağlam da çıkabilir arızalı da çıkabilir. Ancak bu iki modeli kıyasladığımız zaman evet yan açılardan izlediğinizde q70 e göre görüntü kaybı yaşarsınız. 100Hz panel kalite farkını izleyeceğiniz hareketli sahnelerde yaşarsınız. Hangisini alayım derseniz ben Q70 modelini şiddetle tavsiye ederim. Fakat "bütçem sınırlı ve ben 65" almak istiyorum" diyorsanız, tu8500 den daha iyi detaylı ve tutarlı renk kalitesi alabileceğiniz bir model yok. Bu fiyat aralığında alabileceğiniz Philips65pus8505 ve LG 65nano796 modelleri var. Her ikisinde de IPS ekran mevcut ve 50Hz, yan açılardan görüntü kaybı yaşamadan izleyebilirsiniz.

Durum şu ki 8505 modelini alırsanız Android işletim sisteminin ağırlığına katlanamayabilirsiniz. Nano796 modelinde ise IPS ekrandan dolayı karanlık sahnelerden detay alamadığınız gibi daha mat bir görüntü izlemiş olacaksınız.

Aslında karar yine size kalıyor; siz her açıdan görüntü almak istiyorsanız LG ve Philips'in bu modellerini, izlediğiniz film ve dizilerden full detay ve renk kalitesi istiyorsanız Samsung TU8500 modelini tercih edebilirsiniz.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
21, Nisan, 21 Tv özellikleri kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
5, Temmuz, 2021 Tv özellikleri kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
9, Ağustos, 2021 Tv özellikleri kategorisinde misafir tarafından soruldu
...