0 oy
Tv özellikleri kategorisinde tarafından
Selamlar,

Samsung TU8500, Q70T, Q60R arasında tercih yapacağım.

Q serisi 100HZ ve görüntü teknolojisi farkı ile bütçe olarak yukarıda konumlanıyor.

TV teknolojileri hakkında pek bilgim yok. Bu fiyat farkı ve teknik özellikler,  film, dizi, normal TV akışında çok bariz farklar sunar mı?

Sizin öneriniz ne olurdu yada bu özellikler ve fiyatlar arasında sizin onerebileceginiz farklı bir model/marka da var mıdır?

İlginiz için şimdiden teşekkürler

1 cevap

0 oy
tarafından

Merhaba, öncelikle gerçek seyir keyfi istiyorsanız baktığınız modeller ekran yapılarından dolayı film ve dizilerde ciddi anlamda detay ve renk doygunluğu verir. Q60R modeli 2019 yılında üretilmiştir. 100hz paneli ve %100 renk hacmine (QLED,gerçeğe en yakın renkleri veren ekran yapısı) sahip olması bir avantaj, ancak diğer modellerle kıyaslarsak 2 yıl geriden gelmiş olacaktır. TU8500 ise kullandığı yeni bir teknoloji olan DUAL LED(çift LED aydınlatma) ile sıcak renkleri sıcak ledler ile, soğuk renkleri soğuk ledler ile vermektedir. Ayrıca kullandığı Dynamic Crystal ekran ile bu renkleri daha doygun hale getirecektir. Diğer modellerden tek eksik yanı 50hz panele sahip olmasıdır. Gelelim Q70T modeline. Bu model hem yeni hemde Q60R ve TU8500 de olan özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. QLED ekran teknolojisi, 100Hz panel, DUAL LED teknolojilerini kullanmaktadır. Yüksek çözünürlükteki filmleri ekranda titreme olmadan doygun ve daha gerçek renkler ile izleyebilirsiniz. Yeni bir teknoloji olan AVA teknolojisi sayesinde gürültülü ortamlarda televizyondaki yayında bulunan konuşma kanalını yükselterek yine duyabileceğiniz bir ses vermektedir. Bunlara ek HDR10+ teknolojisi sayesinde en parlak ve en karanlık görüntülerde bile renklerin gerçekçiliğini kaybetmeden alabileceksiniz.

Kısacası TU8500 ve Q60R modelinin,8000 TL- 8500 TL arasında satıldığı bu piyasada 9000 TL ye Q70T modeli en mantıklı seçenek olacaktır.

tarafından
Açıklayıcı, detaylı yorumlarınız ve ayırdığınız vakit için çok teşekkür ederim.

İlgili sorular

...