0 oy
Tv özellikleri kategorisinde tarafından

Ps5 4k 120hz multimedya oyunlar için.

  1. LGCX55 uygun mudur?
  2. 2021 modeller beklenmeli midir?

1 cevap

0 oy
(45.0k puan) tarafından
 
En İyi Cevap

PS5 için gerek görüntü gerek tepkime konusunda performans testi yapan yabancı kaynaklara göre alabileceğiniz en iyi Tv LG OLED55CX6LA modeli olarak görünüyor. Aşağıya yabancı kaynaktan bir alıntı ve orijinal bağlantıyı ekliyorum.


PlayStation 5'in piyasaya sürülmesiyle birlikte, yeni nesil konsolu en iyi şekilde kullanabileceğiniz bir TV'ye sahip olmanız önemlidir. PS4 Pro'nun yükseltmeleri açısından, PS5, 120 fps'ye kadar 4k oyun oynamayı destekliyor ve artık birçok TV, bu çözünürlüğü böylesine yüksek bir kare hızında görüntülemek için gereken HDMI 2.1 desteğine sahip. Konsol, piyasaya sürüldüğü ilk hali ile değişken yenileme hızı (VRR) desteğine sahip değildir, ancak gelecekteki bir güncellemede HDMI Forum VRR desteğini alacaktır. HDMI Forum VRR'yi destekleyen bir TV almanız önemlidir ve ayrıca Otomatik Düşük Gecikme Modu, düşük giriş gecikmesi ve hızlı yanıt süresi gibi iyi bir oyun deneyimi sağlayan diğer özellikleri de arayabilirsiniz.

Yeni nesil konsol kullanıcılarını memnun edecek özelliklerle dolu. 4k, 120Hz'yi destekleyen dört HDMI 2.1 girişine sahiptir ve PS5 ile tamamen uyumludur. Giriş gecikmesi inanılmaz derecede düşüktür, bu da duyarlı bir oyun deneyimi sağlar ve yanıt süresi neredeyse anlıktır, bu nedenle hızlı hareket eden içerik pürüzsüz ve net görünür. HDR oyunları için de mükemmel çünkü çok geniş bir renk gamı ​​sergiliyor, mükemmel gradyan işleme özelliği var ve HDR'de biraz parlaklaşıyor, bazı önemli noktaları ortaya çıkarmak için yeterli ama hepsini değil.

Ne yazık ki, herhangi bir OLED TV gibi, kalıcı yanma riski vardır. Bu, bir oyunun kullanıcı arayüzü gibi aynı öğelerin sürekli ekranda kalması ile oluşabilir, ancak sürekli farklı içerikler görüntüleyen bir kullanıcının ekran yanmasına maruz kalacağını düşünmüyorum. Olağanüstü karanlık oda performansının yanı sıra, parlak bir ortamda oldukça iyi bir performans sergiliyor, çünkü olağanüstü yansıma işleme ve makul bir tepe parlaklığı var. Her şey düşünüldüğünde, bir OLED arıyorsanız mevcut modeller içinde PS5 için en iyi 4k TV LG OLED55CX6LA olarak görünüyor. Kaynak: https://www.rtings.com/tv/reviews/best/ps5

İlgili sorular

0 oy
3 cevap
19, Ekim, 2021 Tv özellikleri kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
21, Kasım, 2021 Tv özellikleri kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
29, Kasım, 2021 Tv Arızaları kategorisinde misafir tarafından soruldu
...