0 oy
Tv özellikleri kategorisinde tarafından
Merhaba bu 2 tv arasında kaldım ve canlı gördüm. Lg ips ekran nedeniyle çok daha renkli görüntü veriyordu. Samsung internet araştırmalarında 1 tık önde gözüküyor siyah detayı yüzünden ama samsung ön paneli çok ince gibi bastırsan içeri girecek gibi malzeme olarak dandik geldi. Tv ve internet üzeri film falan izlemek için sadece kullanacağım. Sizce hangisini almalıyım ?

1 cevap

0 oy
(50.6k puan) tarafından
 
En İyi Cevap

İki televizyonda çok iyiler aralarında akıllı kumanda farkı ve yazılım farkları en önemli farklardır. Lg akıllı kumandası Tr sesli komut desteği ve mouse özelliği nedeni ile açık ara daha iyi durumda ve bu internette sörf yapma konusunda çok daha pratik olmasını sağlıyor. 

Yazılım konusunda ise Lg WebOS Samsung Tizen işletim sistemlerini kullanıyorlar bu iki yazılım arasındaki farkı detaylıca anlayabilmeniz için "bu" ve "bu" yazılarımı inceleyebilirsiniz.

Görüntü kalitesi konusunda birbirlerinden çok farklı sayılmazlar iki tvde bu konuda oldukça iyiler. Ekran hassasiyeti konsunda ise izleniminiz yanlıştır. Şöyle ki; Lg IPS panel kullanıyor olmasından dolayı daha sağlam bir izlenim veriyor ve Samsung VA Panle kullanıyor olmasından dolayı daha hassas bir izlenim veriyor olabilir. Ancak iki ekranda neredeyse aynı hassasiyete sahipler aynı oranda darbe her iki ekrana da aynı hasarı verecektir. Bunu önlemek için Tv ekranları için yaygın şekilde satışta olan ekran koruma panellerinden birini satın alabilirsiniz. 

Ayrıca belirtmekte fayda var; Web tarayıcı üzerinden film islemek gibi bir düşünceye sahipseniz Samsung yazılım olarak bu konuda çok daha iyi durumda. 

Kendi önemli gördüğünüz noktaları belirleyip kararınızı ona göre verin. İyi alışverişler.

tarafından
Eski tv miz lg smart webostu gene şuana göre baya eski kalıyor sitelerden dizi film izlerken eğer bol reklamlı bi site ise çok kasardı izlenmezdi önbelleği çok düşüktü umuyorumki bu lg de hala devam etmiyordur. Bilginiz varmı bu konuda?
(50.6k puan) tarafından
Baktığınız modeli bu konuda deneyimlememiş olmamla beraber Lg Tv'lerden hala bu  yönde şikayetlerin olduğunu söyleyebilirim.
(50.6k puan) tarafından
Ayrıca şöyle bir alıntıyı da buraya bırakıyorum;

NanoCell ve QLED teknolojisi arasında uygun bir karşılaştırma sağlamak için, bu serilerin iki eşit temsilcisini karşılaştırıyoruz. Samsung Q70t ve LG NANO916 aynı olacak. Karşılaştırıldığında, teknolojilerin temelde farklı olduğunu göreceksiniz.

Temel olarak, Samsung QLED TV'lerde her zaman bir VA paneli bulunur. Bu, siyahların çok derin olduğu, parlaklık ve kontrastın HDR içeriği için yeterli olduğu anlamına gelir. Yalnızca görüş açısı sınırlıdır, bu nedenle renkler belirli bir açıdan bakıldığında parlaklıklarını biraz kaybeder ve gri bir pus alır. Ancak  son derece doygun ve renkli olduklarını ilk bakışta fark edeceksiniz.

LG NanoCell TV'ler ise tamamen farklı bir teknoloji kullanıyor ve farklı temel özelliklere sahip IPS panellere sahipler. Buradaki görüş açısı çok daha geniş, ancak siyahlar o kadar derin ve Q70'e eşit değil. Özellikle çok karanlık odalarda arka ışık nedeniyle ekranda koyu gri bir nokta belirgindir. Buna karşılık, IPS panelleri parlamayı çok iyi idare edebilir ve odadaki birçok ışık kaynağına karşı savaşmak için yeterli parlaklığa sahiptir. Buna karşılık, HDR ayrıntılarını görüntülemek oldukça zordur. Bu özellikler onları çok aydınlık odalar için çok uygun kılar.
tarafından
Lg den yöne kullanacağım seçimimi teşekkür ederim.
(50.6k puan) tarafından
Şimdiden hayırlı olsun :) iyi günlerde kullanın

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
26, Kasım, 2021 Tv özellikleri kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
10, Haziran, 2021 Tv Marka Seçimi kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
28, Eylül, 2021 Tv Marka Seçimi kategorisinde misafir tarafından soruldu
...