İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Tv Özellikleri
 3. NanoCell Ekran nedir? | NanoCell ne demek? | NanoCell yorumu

NanoCell Ekran nedir? | NanoCell ne demek? | NanoCell yorumu

NanoCell Ekran nedir

LG Elektronik Nano Cell ekran teknolojisini ilk kez 2017’de tanıttı. O yılın süper ultra HD televizyon modelleri ile insanlar Nano Cell ekran teknolojisi hakkında pek fazla duyum almadı. Ancak yıl oldu 2019 ve birden bire LG Nano Cell ekran teknolojisi herkesin diline dolandı.

Şimdi LG’nin yere göğe sığmayan Nano Cell tekolojisini birde benden dinleyin.

Bu yazıda size neler vadediyorum.

 • Nano Cell ekran teknolojisi hakkında tam detaylı bilgi sahibi olacaksınız.
 • Nano Cell TV modellerinin diğerlerinden farkı nedir bileceksiniz.
 • 2019 LG Nano Cell TV modellerini göreceksiniz.
 • Nano Cell TV alınmalı mı? Sorusuna cevap bulacaksınız.

Yukarıda ki notlarımdan dolayı lütfen yazıyı baştan sona dikkatli okuyun. Sonrasında ise kafanıza takılan soruyu yorum kısmını kullanarak sorun.

Hadi öyleyse konumuza dönelim;

LG Nano Cell ekran teknolojisi nedir?

Nano Cell, ekranın renk üretiminde ki kararlılığı ve kalitesini temsil ediyor. Bu teknoloji ile LG yaklaşık 1 nanometre çapa sahip parçacıklar tarafından, fazla ışık daLGalarının emilmesini hedefledi. Bu emilim neticesinde ise renklerin birbirine karışması önlenerek daha kaliteli renk sunumu sağlandı.

Nano Cell ekran yapısına sahip TVler hem aydınlık hem de karanlık ortamlarda çok daha kaliteli görüntü verebilmektedir.

Örneğin normal düzeyde bir 4K televizyon ekranı yeşil, sarı ve mavi rengi birbirine karıştırabilir. Ancak LG, Nano Cell TV modellerinde bunun olmayacağını savunmaktadır.

Nano Cell ne demek?

Nano Cell sözlük anlamı olarak nano hücre demektir. Nano ise billion (Milyar) da 1 demektir. Yani Nano Cell milyarda bir hücre anlamı taşımaktadır. Burada hedeflenen şey ise “milyarda bir çapı olan küçük hücreler tarafından ekrana gönderilmiş olan görüntü iyileştirilerek kullanıcıya en iyi hali ile yansıtılıyor” demektir.

Yukarıda Nano Cell display (Ekran) teknoljisi hakkında teknik olarak belirtilmiş özelliklerden bahsettim. Peki gerçekler nasıl? LG gerçekten Nano Cell televizyonları ile hedeflediği görüntü kalitesini sunabiliyor mu?

LG 2019 Nano Cell TV modelleri

LG 2019 Nano Cell TV serisinde 3 noktaya odaklanmaktadır;

 • Nano renk: LG Nano Cell TV, renk saflığını arttırmak için donuk renkleri filtreleyen yaklaşık 1nm nanopartikülleri uygulayarak saf renkler üretir. Olağanüstü bir görsel deneyim yaşatır.
 • Nano doğruluk: Düşük input lag ile kesintisiz, akıcı hareketli görüntüler. Geniş izleme açısında bile gerçekçi bir görsel deneyim. Hangi açıdan izlerseniz izleyin, Nano Cell TV, renkleri bozulma olmadan %100 doğrulukta gösterir. Geleneksel TV’lerin yapamadığı şekilde, renkler tıpkı ön cepheden olduğu gibi gözükür.
 • Nano tasarım: LG Nano Cell TV’nin minimum çerçeveli tasarımı mekanınızla uyum sağlayarak sofistike bir dokunuş katar.

Lg Nano Cell TV modelleri

Açık yüreklilikle söyleyebilirim ki Lg’nin nanocell modelleri muazzam televizyonlar, her biri segmentinde sadece ezeli rakibi Samsung ile kapışma halinde. Çünkü Samsung modelleri de çok iyi bir kullanıcı deneyimine sahip, müşteri kitlesi de azımsanamayacak düzeyde. Lg nin 2020 Nanocell tv modellerine “Buradan” bakabilirsiniz.

Samsung açısından bakınca TU serisi TV ler LG’nin Nano Cell serisinden çok daha kaliteli durumda. Ancak LG tarafı, Nano Cell TVleri Samsung QLED modellerine rakip olarak piyasaya sürmüş durumda. OLED’mi onun bu alemde rakibi yok, o başlı başına başka bir teknoloji ancak hem Nano Cell hemde QLED özünde bildiğimiz LED televizyon sınıfı üyeleridir. Peki QLED mi daha iyi bir görüntü teknolojisidir, yoksa Nano Cell mi?

Nano Cell vs QLED

Nano Cell ve QLED TV karşılaştırması yaptım mı? Yaptım. Ancak burada bununla alakalı olumlu veya olumsuz bir yorum yapmayacağım. Şöyle bir yol izleme kararı aldım, bu konuda yıla damgasını vuracak bir anket yapalım ben dahil bu yazıyı her okuyan değerli ziyaretçim Nano Cell mi QLED mi? sorusuna cevabı versin istedim. Böylece herhangi bir marka hakkında bir karalama, kötüleme kampanyası yapmamış oluruz ve de sadece benim görüşüm yerine genel bir görüş sunmuş oluruz.

Nanocell mi QLED mi?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Yorum Yap

  Yazar Hakkında

  Televizyon tanıtım konusunda yılların vermiş olduğu deneyimlerimle TvTavsiye.com'u açtım. Ziyaretçilerimin televizyonlar konusunda soracağı her soruya cevap vermek başlıca amacım...

  Hadi Yorum Yap

  Bu yazı yoruma kapalıdır. Lütfen daha hızlı cevap almak için sorularınızı menüden soru sor butonunu kullanarak sorunuz.

  Yorumlar (8)

  Popüler Yorumlar
  1. Ips panel va panel hangisi sizce iyi ve saglam

  2. Recep Bayoğlu

   49gdu7900 çok daha iyi bir televizyondur. Hem işletim sistemi hem de servis kalitesi ile grundig tavsiyemdir. Ayrıca sorularınıza daha çeşitli cevaplar almak adına tekno365.com üzerinden soru iletebilirsiniz. Hemde siinle aynı bilgileri araştıran kişilere bu konuda katkı sağlamış olursunuz.

  Yapılan Yorumlar
  1. Vestel 49UD9500 mi veya grundig 49GDU7900b hangisini tavsiye edersiniz

  2. Ips panel va panel hangisi sizce iyi ve saglam

  3. merhabalar tavsiyeniz üzerine 49sm800 ve ek olarak akıllı kumanda almayı düşünüyordum yaklaşık 4000 lira oluyor ama arçelikte A49L 8900 5A baya indirime girmiş özelliklerinden çok anlamıyorum hz değerinide göremedim arada 1500 lira fark var sizce bu farka değer mi teşekkürler

   • Recep Bayoğlu

    Sonuç olarak tv izleyeceksiniz, ev ortamında karşılaştırma imkanınız olmadığı için hangi tv yi alırsanız alın dünyanın en iyi görüntüsü onda olacak sizin için. Fark internet kullanımı konusunda olacaktır ama parasal açıdan düşünüyorsanız tabii ki arçelikte alınabilir

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir