1. Ana Sayfa
 2. Tv Özellikleri
 3. NanoCell Ekran nedir? | NanoCell ne demek? | NanoCell yorumu

NanoCell Ekran nedir? | NanoCell ne demek? | NanoCell yorumu

NanoCell Ekran nedir

LG Elektronik Nano Cell ekran teknolojisini ilk kez 2017’de tanıttı. O yılın süper ultra HD televizyon modelleri ile insanlar Nano Cell ekran teknolojisi hakkında pek fazla duyum almadı. Ancak yıl oldu 2019 ve birden bire LG Nano Cell ekran teknolojisi herkesin diline dolandı.

Şimdi LG’nin yere göğe sığmayan Nano Cell tekolojisini birde benden dinleyin.

Bu yazıda size neler vadediyorum.

 • Nano Cell ekran teknolojisi hakkında tam detaylı bilgi sahibi olacaksınız.
 • Nano Cell TV modellerinin diğerlerinden farkı nedir bileceksiniz.
 • 2019 LG Nano Cell TV modellerini göreceksiniz.
 • Nano Cell TV alınmalı mı? Sorusuna cevap bulacaksınız.

Yukarıda ki notlarımdan dolayı lütfen yazıyı baştan sona dikkatli okuyun. Sonrasında ise kafanıza takılan soruyu yorum kısmını kullanarak sorun.

Hadi öyleyse konumuza dönelim;

LG Nano Cell ekran teknolojisi nedir?

Nano Cell, ekranın renk üretiminde ki kararlılığı ve kalitesini temsil ediyor. Bu teknoloji ile LG yaklaşık 1 nanometre çapa sahip parçacıklar tarafından, fazla ışık daLGalarının emilmesini hedefledi. Bu emilim neticesinde ise renklerin birbirine karışması önlenerek daha kaliteli renk sunumu sağlandı.

Nano Cell ekran yapısına sahip TVler hem aydınlık hem de karanlık ortamlarda çok daha kaliteli görüntü verebilmektedir.

Örneğin normal düzeyde bir 4K televizyon ekranı yeşil, sarı ve mavi rengi birbirine karıştırabilir. Ancak LG, Nano Cell TV modellerinde bunun olmayacağını savunmaktadır.

Nano Cell ne demek?

Nano Cell sözlük anlamı olarak nano hücre demektir. Nano ise billion (Milyar) da 1 demektir. Yani Nano Cell milyarda bir hücre anlamı taşımaktadır. Burada hedeflenen şey ise “milyarda bir çapı olan küçük hücreler tarafından ekrana gönderilmiş olan görüntü iyileştirilerek kullanıcıya en iyi hali ile yansıtılıyor” demektir.

Yukarıda Nano Cell display (Ekran) teknoljisi hakkında teknik olarak belirtilmiş özelliklerden bahsettim. Peki gerçekler nasıl? LG gerçekten Nano Cell televizyonları ile hedeflediği görüntü kalitesini sunabiliyor mu?

LG 2019 Nano Cell TV modelleri

LG 2019 Nano Cell TV serisinde 3 noktaya odaklanmaktadır;

 • Nano renk: LG Nano Cell TV, renk saflığını arttırmak için donuk renkleri filtreleyen yaklaşık 1nm nanopartikülleri uygulayarak saf renkler üretir. Olağanüstü bir görsel deneyim yaşatır.
 • Nano doğruluk: Düşük input lag ile kesintisiz, akıcı hareketli görüntüler. Geniş izleme açısında bile gerçekçi bir görsel deneyim. Hangi açıdan izlerseniz izleyin, Nano Cell TV, renkleri bozulma olmadan %100 doğrulukta gösterir. Geleneksel TV’lerin yapamadığı şekilde, renkler tıpkı ön cepheden olduğu gibi gözükür.
 • Nano tasarım: LG Nano Cell TV’nin minimum çerçeveli tasarımı mekanınızla uyum sağlayarak sofistike bir dokunuş katar.

Lg Nano Cell TV modelleri

Açık yüreklilikle söyleyebilirim ki Lg’nin nanocell modelleri muazzam televizyonlar, her biri segmentinde sadece ezeli rakibi Samsung ile kapışma halinde. Çünkü Samsung modelleri de çok iyi bir kullanıcı deneyimine sahip, müşteri kitlesi de azımsanamayacak düzeyde. Lg nin 2020 Nanocell tv modellerine “Buradan” bakabilirsiniz.

Samsung açısından bakınca TU serisi TV ler LG’nin Nano Cell serisinden çok daha kaliteli durumda. Ancak LG tarafı, Nano Cell TVleri Samsung QLED modellerine rakip olarak piyasaya sürmüş durumda. OLED’mi onun bu alemde rakibi yok, o başlı başına başka bir teknoloji ancak hem Nano Cell hemde QLED özünde bildiğimiz LED televizyon sınıfı üyeleridir. Peki QLED mi daha iyi bir görüntü teknolojisidir, yoksa Nano Cell mi?

Nano Cell vs QLED

Nano Cell ve QLED TV karşılaştırması yaptım mı? Yaptım. Ancak burada bununla alakalı olumlu veya olumsuz bir yorum yapmayacağım. Şöyle bir yol izleme kararı aldım, bu konuda yıla damgasını vuracak bir anket yapalım ben dahil bu yazıyı her okuyan değerli ziyaretçim Nano Cell mi QLED mi? sorusuna cevabı versin istedim. Böylece herhangi bir marka hakkında bir karalama, kötüleme kampanyası yapmamış oluruz ve de sadece benim görüşüm yerine genel bir görüş sunmuş oluruz.

Nanocell mi QLED mi?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Nanocell Tv Kullanıcı Yorumları

Nanocell teknolojisi hakkında kullanmak isteyenlerin veya kullanıcıların yorumları / soruları aşağıda listelenmiştir. Yorumları incelemek ve okumak için üzerine tıklamanız yeterlidir.

 • Nanocel tv modellerinin dezavantajları nelerdir?
 • Merhaba. LG OLED55CX6LA 1 yıllık teşhir ürünü fiyatı 10bin₺LG OLED55A16LA 12bin₺LG NANO916NA 9600₺ Hangi ürünü almak daha mantıklı. Hangisi daha uzun süre kullanabileceğim bir ürün olur. Fiyatlarına göre yorumlarsanız iyi olur.
 • 55-65inç , İzleme açım genel olarak 0-45 aralığında. Netflix – İptv ve gündelik kullanım amaçlı alacağım. Uzun yıllar kullanabileceğim bir tv olsun istiyorum. İki model arasında kaldım yardımcı olabilirsen sevinirim. Bütçem max 8bin₺ civarı. Baktığım modellerin internet fiyatları 7-8bin₺ aralıklarında. Samsung 55Q60T yada LG 55Nano816 Bunlar haricinde önerebileceğiniz marka model varmı?
 • Merhabalar nanocell tvlerin sıradan uhd tvlerden farkı nedir? Hangisini tavsiye edersiniz? Mesela Samsung Crystal UHD ile Nanocell arasında ne fark var?
 • Merhabalar televizyonlarda birçok yeni özellikler söyleniyor örneğin qled, oled, nanocell v.s teknolojilerden hangisi en son teknolojidir?
 • hangisi f/p arti eksileri?
 • Merhaba, 55LG Nano 866 ve 55Samsung Q70T arasında seçim yapsanız hangisini tercih edersiniz? Birde sizce, aradaki fiyat farkı Samsung TU cyristal modellerine göre degermi?
 • LG 55nano816na ile 55un81006lb ve bir de 55UN74006lb var fiyatı 55un8100 e göre 900tl daha uygun. bu üç tv arasında hangisini tercih etmeliyim.
 • Merhaba, aşağıdaki üç model arasında kararsız kaldım.Yardimci olurmusunuz? Samsung TU 8500 LG 55Nano 796 LG Un 55 81006 LB
 • Merhabalar Recep Bey, 5000-6000 TL bandında 50 inç bir smart 4K TV almayı planlıyorum ama çok kararsız kaldım. TV çoğunlukla film, dizi izlemek (Netflix, YouTube, Spotify, Amazon Prime) ve bilgisayarımı bağlayayıp işlerimi bazen ondan yapacağım. Bazı TVleri inceledim, bunlar Samsung 50QT60 Samsung 50TU8500 50NANO796 veya 816 Siz bu TV’lerden hangisini önerirsiniz? Yada bu bantta önerebileceğiniz […]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Televizyon tanıtım konusunda yılların vermiş olduğu deneyimlerimle TvTavsiye.com'u açtım. Ziyaretçilerimin televizyonlar konusunda soracağı her soruya cevap vermek başlıca amacım...

Hadi Yorum Yap

Bu yazı yoruma kapalıdır. Lütfen daha hızlı cevap almak için sorularınızı menüden soru sor butonunu kullanarak sorunuz.

Yorumlar (8)

Popüler Yorumlar
 1. merhabalar tavsiyeniz üzerine 49sm800 ve ek olarak akıllı kumanda almayı düşünüyordum yaklaşık 4000 lira oluyor ama arçelikte A49L 8900 5A baya indirime girmiş özelliklerinden çok anlamıyorum hz değerinide göremedim arada 1500 lira fark var sizce bu farka değer mi teşekkürler

 2. Ips panel va panel hangisi sizce iyi ve saglam

Yapılan Yorumlar
 1. Vestel 49UD9500 mi veya grundig 49GDU7900b hangisini tavsiye edersiniz

 2. Ips panel va panel hangisi sizce iyi ve saglam

 3. merhabalar tavsiyeniz üzerine 49sm800 ve ek olarak akıllı kumanda almayı düşünüyordum yaklaşık 4000 lira oluyor ama arçelikte A49L 8900 5A baya indirime girmiş özelliklerinden çok anlamıyorum hz değerinide göremedim arada 1500 lira fark var sizce bu farka değer mi teşekkürler

  • Recep Bayoğlu

   Sonuç olarak tv izleyeceksiniz, ev ortamında karşılaştırma imkanınız olmadığı için hangi tv yi alırsanız alın dünyanın en iyi görüntüsü onda olacak sizin için. Fark internet kullanımı konusunda olacaktır ama parasal açıdan düşünüyorsanız tabii ki arçelikte alınabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir