Ekranı Genişlet
İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Kıyaslama

Lg Samsung Tv Karşılaştırma / Lg mi Samsung mu?

Lg ile Samsung arasında kararsız kaldıysanız bu içerik kafanızda ki tüm soruların cevabını verecek ve Lg mi Samsung mu sorusuna net cevap alacaksınız.

2
63

Sizde kendinize Lg mi Samsung mu? diye soruyor ve bir türlü içinden çıkamıyorsanız, bulunduğunuz yer doğru yer. Bu soruyu Türkiye’de her gün binlerce insan soruyor ve birçoğu da cevap bulmakta zorlanıyor ya da bulamıyor. Konunun içinde kaybolanlardan mısınız? Hadi gelin ben sorunuza cevabı vereyim ve kafanızda ki soru işaretlerini temizleyeyim.

Öncelikle sorunuza yanıt bulabilmek için kendinize soru sormanız gerekiyor ve sorduğunuz bu soruların cevapları doğrultusunda alacağınız televizyon Lg mi Samsung mu olacak karar verebileceksiniz.

Burada önemli olan nokta şu kendi kendinize soracağınız sorulara objektif olarak yanıt verebilmelisiniz, eğer bunu yapamazsanız alacağınız marka da yine yanılmış olursunuz ve bu kez kendi kendinizi yanıltmış olursunuz. Bunu da hiçbirimiz istemeyiz değil mi? Hadi başlayalım.

Kısacası; Lg, akıllı kumanda ile öne çıkarken Samsung, parlak görüntü ile öne çıkıyor. Lg ve Samsung Güney Kore meekezli iki teknoloji devi ve Tv sektörünün Dünya çapında en çok satan iki markası.

Televizyonda lg mi samsung mu?

Yukarıda da belirttim tekrar belirtiyorum sorulara vereceğiniz cevaplarda objektif ve tarafsız olmanız sizin açınızdan çok faydalı olacaktır. Eğer bunu yapmakta zorlanıyorsanız aklınıza ilk gelen cevabı verin, verdiğiniz cevapları ise bir kenara not etmeyi unutmayın.

Televizyonda lg mi Samsung mu
Televizyonda lg mi Samsung mu

1- İnternetten Film İzleme Alışkanlığınız Var mı?

Eğer internetten film izleme alışkanlığınız var ve bu işlem için televizyonunuzu kullanacaksanız size bu konuda çok değerli önerilerim ve uyarılarım olacak, lütfen soruya verdiğiniz yanıtın sizin için doğru yanıt olduğundan emin olun. Yanıtınızı not ettiniz mi? Hadi diğer soruya geçelim.

2- TV’den Sosyal medya Kullanımı Yapacak mısınız?

Bildiğiniz gibi televizyonlarda artık internet kullanımı sınırlarını aşmaya başladı ve çok hızlı bir şekilde ilerleme eğiliminde. Bu anlamda günümüz televizyon modellerinin birçoğu içerisinde facebook, twitter v.s sosyal medya uygulamaları ile birlikte geliyor, gelmeyende ise web browser üzerinden sosyal medya kullanımı yapabiliyorsunuz. Tabi bununda bir gerekliliği var, bu konuda da değerli bilgiler vereceğim yanıtınızı not ettiyseniz diğer soruma geçiyorum.

3- Görüntü Kalitesi Seçiminiz Nedir?

Televizyon keyfi her insan için farklıdır, görüntü kalitesi daha iyi olan televizyon yoktur ancak görüntü kalitesi size daha uygun olan televizyon vardır. Peki; sizin için görüntü kalitesi doğal mı olmalı yoksa “parlaklık candır ne kadar fazla olursa o kadar iyidir” diyenlerden misiniz? Bu soru için de doğal veya parlak cevaplarından birini seçip bir kenara not ettiyseniz ben diğer soruma geçiyorum.

4- Sesli Komut Özelliği Önemli mi?

Televizyon kumandaları artık sadece tıklama ya da dokunma ile değil sesli olaraktan kontrol edilebiliyor, Lg ve Samsung gibi iki dev firma da bu özelliği tabi ki kullanıyorlar tabi aralarında birtakım farklılıklar var. Bu nedenle bu soruma vereceğiniz cevap sizin için güzel bir yol gösterici olacaktır. Cevabınızı not ettiyseniz geçiyorum diğer soruma.

5- İngilizce Biliyor musunuz?

Bu soru ne alaka diyebilirsiniz ancak emin olun konumuzla alakalı bir soru bu kısmı çok uzatmadan geçeceğim siz cevabınızı not edin devam edelim.

6- Ayırdığınız Bütçe Ne Kadar?

Televizyona vereceğiniz para alacağınız ürünün statüsünü belirlemektedir, örneğin 10.000 TL lik bir televizyon üst segment olurken 3.000 TL lik bir televizyon alt segment oluyor ve bu segmentler bile Lg mi? Samsung mu? alacağınıza karar verebilmenizi sağlayabiliyor. Nasıl mı? Yazının devamında net cevabı alacaksın.

Lg mi Samsung mu daha iyi (karar)

Buraya kadar okuduysanız öncelikle çok çok teşekkür ederim, şimdi konumuza dönelim yukarıda ki sorulara verdiğiniz cevapları önünüze alın ve her bir cevap için 1 puan olacak şekilde maça başlayalım. En fazla gol atan marka sizin için seçilecek marka olacaktır, sonrasında tabi ki nihai karar size ait.

4k tv seçerken hangi marka alınmalı

4k tv, Lg mi Samsung mu alacaksınız? Aslında bu soru o kadar da zor bir soru değil. Çünkü; televizyon alırken aslında markaya karar vermeniz en zor aşama, siz marka kararını verdikten sonra alacağınız tv’nin çözünürlüğü bir nokta dışında fark etmiyor.

Peki nedir o farkeden nokta? Bu önemli nokta Lg yada Samsung karşılaştırmasından ziyade IPS ve VA panel karşılaştırması içeriyor. Eğer IPS panel bir televizyon alırsanız, hz konusunda daha iyi performans alırsınız. Zaten HD kanal izlerken bize hz değeri lazım değil ki. Bize 4k kanal yada film izlerken Hz değeri lazım olacak. Tavsiyem ise 4k tv de IPS panele sahip bir televizyon almanız olacaktır.

1- İnternetten Film İzleme Lg mi Samsung mu?

İlk soruda “İnternetten Film İzleme Alışkanlığınız Var mı?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • Evet: Eğer cevabınız evet ise Samsung hanesine 1 gol yazın.
 • Hayır: Eğer cevabınız hayır ise Lg hanesine bir gol yazın

Açıklama: Lg televizyonları işletim sistemi kaynaklı olarak web browser üzerinden film izlemeye olanak tanımıyor bu nedenle bu seçenekte eğer Evet yanıtı verdiyseniz Samsung sizi daha fazla mutlu edecektir.

2- Sosyal medya Kullanımı Lg mi Samsung mu?

İlk soruda “TV’den Sosyal medya Kullanımı Yapacak mısınız?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • Evet: Eğer cevabınız evet ise Lg hanesine 1 gol yazın.
 • Hayır: Eğer cevabınız hayır ise Samsung hanesine 1 gol yazın

Açıklama: Eğer sosyal medya kullanımı yapacaksanız Lg siber güvenliği arttırılmış işletim sistemi ile kesinlikle tercih edilmelidir.

3- Görüntü Kalitesi Lg mi Samsung mu?

İlk soruda “Görüntü Kalitesi Seçiminiz Nedir?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • Doğal: Eğer cevabınız doğal ise Lg hanesine 1 gol yazın.
 • Parlak: Eğer cevabınız parlak ise Samsung hanesine 1 gol yazın

Açıklama: Lg daha doğal ve mat bir ekran sunarken Samsung daha canlı ve parlak bir ekran sunmaktadır, seçiminizi iyi yapın.

4- Sesli Komut Lg mi Samsung mu?

İlk soruda “Sesli Komut Özelliği Önemli mi?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • Evet: Eğer cevabınız evet ise Lg hanesine 1 gol yazın.
 • Hayır: Eğer cevabınız hayır ise Samsung hanesine 1 gol yazın

Açıklama: Lg akıllı kumandası ile sesli komut özelliği Türkçe olarak kullanılabilir ve aynı zamanda Lg Thinq Ai yapay zekâ özelliği var. Samsung bu konuda biraz pasif kalmış durumda sesli komut özelliğini İngilizce olarak sunabiliyor.

5- Dile göre marka seçimi

İlk soruda “İngilizce Biliyor musunuz?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • Evet: Eğer cevabınız evet ise Samsung hanesine 2 gol yazın.
 • Hayır: Eğer cevabınız hayır ise Lg hanesine 1 gol yazın

Açıklama: Yukarıda ki seçenekte belirttiğim gibi Samsung İngilizce sesli komut desteğine sahip bu sizin için sorun olmuyorsa Samsung tercih edebilirsiniz.

6- Bütçeye göre

İlk soruda “Ayırdığınız Bütçe Ne Kadar?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • 3000 ve Altı: Eğer cevabınız bu ise Lg hanesine 1 gol yazın.
 • 3000 Üstü: Eğer cevabınız bu ise Samsung hanesine 1 gol yazın

Açıklama: Alt segment ürünleri Samsung çok daha iyi yapıyor, üst segmentte Lg daha iyi ancak burada dikkat edin LED TV lerden bahsediyorum. Eğer mesele Oled ve QLED seçmekse fikrim aynı değil yakında bu konuda bir yazı yayınlayacağım o zaman daha net anlaşılacağımdan şüphem yok.

Lg, Samsung tv karşılaştırması

Lg, samsung tv karşılaştırması yapan bir çok yabancı kaynak var aslında onları takip etmenin ise marka tercihi konusunda çok daha doğru kararlar vermenizi sağlayacaktır. Özellikle YouTube kanallarında bu tarz teknoloji ürünleri için karşılaştırma videolarını istediğiniz zaman bulabilirsiniz.

Şu an bununla ilgili size yardımcı olabildiğim tek ortam yazılarım ve yazı sonunda göreceğiniz anket. Ancak televizyon arayışı içinde olup özellikle “Lg vs Samsung” arayışı içinde olup buraya gelen değerli ziyaretçilerim için aşağıya bir OLED ve QLED karşılaştırma videosu ekleyeceğim.

Umarım Televizyonda Lg mi? Samsung mu? konulu yazımı beğenmiş ve beklediğinizi almış olursunuz, beğendiyseniz bana teşekkür için sadece yazıyı paylaşmanız yeterli olacaktır.

Lg mi Samsung mu sorusuna daha net yanıt alabilmek için tüm dünya genelinde bu işi en doğru verilere dayandırarak yapan https://www.rtings.com/tv adresini incelemenizi kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca Lg mi Samsung mu sorusuna farklı bir bakış açısı ile cevap vermiş olan güvendiğim bir yabancı kaynağı da https://www.techradar.com/news/samsung-vs-lg-tv-which-tv-brand-is-better buraya bırakıyorum.

Ayrıca TV alım aşamasında yaşayacağınız kafa karışıklığını tahmin edebiliyorum, bu dönemde sormak istediğiniz tüm soruları bana yorum kısmını kullanarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermekten mutlu olacağımı hiçbir zaman unutmayın, aşağıda ki anket için cevap bırakmayı da ihmal etmeyin kalın sağlıcakla.

Televizyonda Lg mi Samsung mu?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Sıkça Sorulan Sorular

Neden hep Lg yada Samsung soruluyor?

Lg ve Samsung Güney Kore merkezli iki deva marka ve sadece televizyon sektöründe değil beyaz eşya, telefon gibi önemli teknolojik ürünleri de üretiyor ve Dünya çapında satabiliyorlar. Tüm Dünya'da olduğu gibi Ülkemizde de televizyon denince akla Lg yada Samsung ilk gelen iki marka oluyor. Nedeni ise hem kaliteli görüntü hem satış sonrası hizmetler hem donanımsal özellikleri ile rakiplerinden sıyrılmış olmalarıdır. Açık bir gerçek var ki Lg ve Samsung birbirleri ile yarışırken diğer markaları çok geride bırakmış durumdalar.

Lg Ekran konusunda daha mı iyi?

Lg yıllardır ekran üretimi konusunda muazzam deneyim sağlamış bir marka ve bu konuda Samsung'un önünde diyebiliriz. Ekran üretimi konusunda parmakla gösterilebilecek sayılı bir kaç markadan bir tanesi belki birincisi Lg'dir.

Tizen mı, WebOS mu?

Bu iki işletim sisteminin küçük farkları var artık yeni sürümlerle birlikte iki işletim sistemi de düşünmeden alınabilirler. Menü farkları dışında ki farklar çok önemli düzeyde değiller.

Samsung Qled ile Lg Oled arasında ki fark nedir?

Qled mantık olarak bir LED tv bu nedenle her led tv gibi aydınlatma sistemine ve ekran yapısına sahip Oled ise farklı bir yol izliyor. Her piksel birbirinden bağımsız hem renklendirme hem ışıklandırma yapıyor. Bu çalışma sonucunda Oled daha kaliteli renkler sunuyor ancak ömrü daha kısa oluyor.

Samsung akıllı kumandasına Türkçe dil desteği gelecek mi?

Samsung'un akıllı kumandasına Türkçe dil seçeneğinin ekleneceği yönünde bilgilere tv araştırması yapan herkes denk gelmiştir. Bu konuyu ufaktan araştırdım ve Samsung Türkiye'ye göre bu mümkün görünmüyor.

Yazar Hakkında

Televizyon tanıtım konusunda yılların vermiş olduğu deneyimlerimle TvTavsiye.com'u açtım. Ziyaretçilerimin televizyonlar konusunda soracağı her soruya cevap vermek başlıca amacım...

Hadi Yorum Yap

Bu yazı yoruma kapalıdır. Lütfen daha hızlı cevap almak için sorularınızı menüden soru sor butonunu kullanarak sorunuz.

Yorumlar (63)

Popüler Yorumlar
 1. Alıntı konusu bizi zor durumda bırakıyor ancak linki paylaşanilirsiniz. Bu daha faydalı olur ve emek verene hakkını vermiş olursunuz

 2. Bugün Samsung mağazasında q80r kampanyadaydı 9.000tl ye bırakıyorlar. Gözü kapalı alınır mı?

Yapılan Yorumlar
 1. Lg ile samsungun karşılaştırılması bi noktada doğru ancak bu markalar birbirlerinden farklı özellik ve işletim sistemlerine sahip aralarında bir kıyaslama yapmak yerine kişinin kendine uygun özellik sunan markayı tercih etmesi daha doğrudur. Bu anlamda mantıklı bir yazı olmuş

 2. Çok güzel anlaşılır bir yazı olmuş forumlarda çok kavga tartışmalar oluyor samsung Lg kapışmaları
  Keşke site sahibi izin versede alıntı yaparak paylaşma imkanımız olurdu

 3. Merhaba ben Samsung Q60rat ve LG SM8600 nanocell arasında kaldım sizce hangisi daha iyidir

  • Merhaba Serkan Bey; Samsung Q60 ile Lg SM8600 iki markanın kallavi ürünleri ve aralarında kullanım kalitesi olarak çok fazla farklılık bulunmuyor. Samsung daha parlak bir görüntü sunar Lg ise daha mat ve doğal bir görüntü sunar. İkisi arasında bir tercih yapacak olursam ben akıllı kumanda için yani internet kullanımında ki rahatlık için Lg seçerdim herhalde 🙂

   Nanocell hakkında detaylı bilgi: https://tvtavsiye.com/nano-cell/

 4. Merhaba,
  Öncelikle Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz. 55 inç 4K tv almak istiyoruz. İnternetten film izlemek bizim için önemli, fakat akıllı kumanda özelliği ve geniş açı özelliği de cezbetmiyor değil. Samsung 55ru7100 ve LG 55um7100 arasında kaldık. Hangisini tercih etmeliyiz? Bu testi yaptığımızda Samsung çıkıyor ama ? LG den de vazgeçemedik.

  • Lg ile Samsung arasında ki fark bir nevi bu baktığınız iki cihaz arasında ki fark zaten. Şöyle ki bu iki model birbirnin aynısı gibi sadece işletim sistemi vs farklılıkları bulunuyor. Ancak benim tercihim um7100 modeli olurdu

 5. 2 sene önce

  Lg de nasıl internetten film izleyemiyoruz web brosver yok mu. Orası biraz yanlıs olmus bence
  Bide bende samsung 55ku7000 var önceden açılan film siteleri çartlar curtlar artık açılmıyor samsung flas player desteğini kesmiş neyse artık. Onun için aman samsunga hayır diyorum. Lg akıllı kumandası filan çok büyük rahatlık samsungun adı var.

 6. 2 sene önce

  recep bey merhaba 55 ekran tv alacağım lg sm 8600—lg sm9010 , sony xg 8096 — sony xg 9005 ile samsung Q60r arasında sürekli gidip geliyorum kafama takılan lg sm 8600 de panel aydınlatması yğüzünden ışık sızması varmış lg sm 9010 direk led aydınlatma olduğundan o sorun yokmuş samsung ve sony ise direk piksel aydınlatlaı diye biliyorum sizce hangisi iyi tercih olur benim için ??

  • Maalesef bahsettiğiniz Sony modellerini birebir görmediğim için o modeller hakkında yorum yapmayacağım ancak Lg sm9010 modeli için çok iyi bir televizyon diyebilirim. Ledlerde yaşanan sorun ile ilgili ise kronik bir sorun olduğu yönünde bilgim yoktu ilk kez sizden duydum bunu ama takip edeceğim. Dediğim gibi eğer fiyat size uygun ise Lg sm9010 iyi bir model.

 7. 2 sene önce

  Merhaba Recep Bey ,
  LG 65UM7450 ile Samsung 65RU7400 modelleri arasında kararsız kaldım. Sizce hangisini tercih etmeliyim. Şimdiden teşekkür ederim.

 8. Merhaba recep bey ben bütçe olarak 2000 _2500 arası ekran boyutu olarak da 102 yada 108 cm 4k ultra hd tv almak istiyorum lg Samsung philips. Sizin bu konudaki öneriniz ne olur

 9. merhaba ben samsung q80r-ru744065inç ile lg oled55b9pla arasında kaldımi. çok fazla kafa karışıyor araştırınca. Lg oledler de ekran yanığı olayı var mı? hangisini önerirsiniz?

 10. 55 inç alacağım ve qled düşünmeyeyim mi diyorsunuz ?

 11. Bugün Samsung mağazasında q80r kampanyadaydı 9.000tl ye bırakıyorlar. Gözü kapalı alınır mı?

  • Samsung q70 ile q80 arasında ki fark gözle göremeyeceğiniz kadar az aslında en önemli farkları tasarımsal farklar. Q80 çok daha şık ve profesyonel bir yapıya sahip onun dışında görüntü kalitesi belki bir kademe daha iyi ama dediğim gibi gözle farkedemeyeceğiniz kadar az bi fark var aralarında ayrıca kontrast performansı konusunda q70 daha iyi. Hz değerleri konusunda yapılan testlere verdikleri tepki birebir aynı aradaki fiyat farkına tasarım değer diyorsanız alabilirsiniz.

   • Cevaplarınız İçin çok teşekkür ederim. Galiba q70 alacağım bu gidişle :)) iyi akşamlar

    • Ben teşekkür ederim değerli yorumlarınızla katkıda bulunduğunuz için

    • Çok güzel bir araştırma yazısı olmuş Teşkkürler. Benim sorum 55 inç. 4k T de Lg düşünüyorum. Ancak youtuptan veye Netflix ten film izlemek istiyorum. Lg alırsam film seyredemem mi. Teşekkürler

     • Tabii ki film seyredebilirsiniz, ancak web tarayıcı üzerinden x bir web sitesine girip film izlemek isterseniz sorun yaşarsınız. Bunun yerine tv smart menüsünde yüklü olarak gelen ve film izlemenize olanak tanıyan bir dizi uygulamayı kullanabilirsiniz. İzlemek istediğiniz filmi indirip usb yardımı ile izlemeyi deneyebilirsiniz. Bilgisayarınızın ekranını televizyona aktarıp izleyebilirsiniz. Yani bu iş aslında çok sıkıntılı bir durum değil bence Lg bu eksiklikten dolayı yabana atılabilecek bir marka değil.

  • Çok güzel bir araştırma yazısı olmuş Teşkkürler. Benim sorum 55 inç. 4k T de Lg düşünüyorum. Ancak youtuptan veye Netflix ten film izlemek istiyorum. Lg alırsam film seyredemem mi. Teşekkürler

 12. Merhaba samsungun 49 50 ve 55 inc ekranli modellerinden hangilerinde bluetooth ozelligi var Ben lg 50um7450 modelini dusunuyorum ama aklim samsungda sizin bu modelde dusunceniz nedir.tesekkurler

  • 50um7450 modelinde bluetooth özelliği bulunuyor. Model teknik açıdan gayet başarılı ama diilen görüp karşılaştırınca samsung ru7440 modeli daha iyi bir görüntü kalitesi ve yanı sıra şıklığı ile sizi kendine bağlayabilir. Lg ise eşsiz akıllı kumanda deneyimi sayesinde öne çıkıyor.

 13. Merhabalar çok başarılı bir yazı olmuş.Benim bir sorum var samsung 43RU7100 almayı düşünüyorum bu fiyata lg mi daha mantıklı yoksa bu söylediğim samsung model tv mi mantıklı teşekkürler.

 14. 2 sene önce

  LG 49UM7100PLB 49” 123 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV ile Samsung 49RU7100 49” Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV arasında kararsız kaldım. Samsung daha parlak olduğu için gözleri yorar mı.Sizin tercihiniz hangisi olurdu

  • Bahsettiğiniz iki model aslında aynı ayarda eğer akıllı kumandasını da ayrıca alırım diyorsanız Lg um7100 modelini öneririm. Akıllı kumanda alma düşünceniz yok ise samsung alabilirsiniz, ayrıca parlaklık fazla gelirse kısma imkanınız var.

 15. Merhabalar. Bende samsung7300 ile lg 7450 arasında kaldım akıllı kumanda benim için önceliğim aslında ama arasında çok fark var mı?

  • Lg 7450 modeli Samsung 7300 e göre çok daha üst segment bir televizyon ayrıca eğer akıllı kumanda önceliğiniz ise tabi ki tercihinizi Lg 7450 den yana kullanmanız faydanıza olacaktır.

 16. LG 43UM7100LB modeli ile Samsung UE-43RU7100, 43RU7090 modellerinden hangisini almalıyım?
  Bi de Sony KD-43XG7005 hakkında yorum yapabilir misiniz?

  • Bu ayarda tv bakıyorsanız Samsung 43ru7400 veya Lg 43um7450 modellerini öneririm. Diğer baktığınız ürünler aynı ayarda alt segment ürünler. Sony 43xg7005 modeli de aynı şekilde bir tv birde servis sorununu göz önünde bulundurursak çok tavsiye etmem

 17. 55 inç TV lerde Samsung ve LG arasında karar veremedim. Samsung 55 Ru7400, Ru7100 var. Ayrıca LG de farklı modeller var. Evet biliyorum elektronik eşya biraz şans işi. Daha önce LG 42 Lb serisi kullandım. Arızalandı masraf tutarı yüksek. Büyük ekranlı tv ye ihtiyacım var. 55 inç düşünüyorum. Uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğim pişman olmayacağım bir ürün olsun istiyorum.

 18. Merhabalar. Ben Samsung 50RU7090 ile LG 49UM7100PLB arasında kaldım. Siz hangisini önerirsiniz?

 19. 2 sene önce

  Lg oled 65W9PLA bu televizyonda internetten film izlerken sorun yaşar mıyım?
  Webos mu android mi kullanım açısından kolaydır?
  Teknoloji ile arası pek iyi olmayan birisi olarak rica etsem tardımvı olur mudunuz

 20. Hocam merhaba öncelikle emeğinize sağlık televizyon alıcam ama iki model arasında kaldım LG 49UM7100 VE SAMSUNG 49N5300 düşünceniz nedir yardımcı olursanız sevinirim

 21. Lg 49um7100 işe samsung 49nu arasında kaldım tercihiniz nedir

  • Eğer Smasung 49nu7100 ise arada kaldığınız model. İki model arasında çok fazla fark yok eğer haricen akıllı kumanda satın alacaksanız Lg bir adım önde diyebilirim.

 22. merhabalar.. . üstteki yazida saglamlık dayanıklılık hakkında pek birşey söylenmemiş. aralarında fark olmadığı icin mi bahsetmediniz merak ettim? ve asıl sorum 43inç full smart uydu alıcılı tv almayı düşünüyorum. ekonomik, sağlam ve işlemcisinin hızlı olması tercihim. internetten baktım kafam cok karıştı. yüzlerce model var. bana bir tv önerin yarin gidip alayım )) teşekkürler

  • Sadece ekonomik kısmına takılarak size 43gdu7900 grundig öneririm. Ancak 43″ düzeyinde alabileceğiniz en iyi televizyon modelleri Samsung 43ru7400 ve lg 43um7400 modelleridir.

 23. 2 sene önce

  Merhaba samsung 55tu8500 ve lg 55un81006 arasinda terxih yapamiyorum. Lg nin akilli kumandasi cezbediyor acikcasi. Sizin tercihiniz hangisi olurdu

  • İki üründe kaliteli Lg akıllı kumandası ile Samsung görüntü kalitesi ile öne çıkıyor… Benim tercihim samsung olurdu çünkü internet kullanımını yoğun yapıyorum ve Samsung bu konuda performans olarak daha başarılı

 24. Merhaba 65’’ Tv almayı düşünüyorum sizce bu iki modelden hangisini alayım çok kafam karışık yardımcı olursanız sevinirim lg 65un74006lb mi samsung 65tu8000 mi şimdiden teşekkürler hayırlı geceler dilerim.

  • Merhaba Uğur; Baktığın iki model arasında bir kıyaslama yapacak okursak.

   Tasarım: Samsung daha ince kasa yapısına sahip ve daha şık,
   Yazılım: Samsung Tizen, Lg WebOS kullanıyor. Tizen, WebOS’a kıyasla daha hızlı ve daha fazla web ve video formatını destekler. WebOS ise Tizen’e kıyasla daha kapsamlı bir işletim sistemi ayrıca yapay zeka özelliği ile öne çıkıyor.
   Kumanda: Lg akıllı kumandası Türkçe sesli komut özelliği ve mouse özelliği ile daha pratik
   Görüntü: Samsung bariz daha iyi bir görüntü kalitesine sahip

   Bu kıyaslamayı göz önünde bulundurarak iki modelden birini seçebilirsin.

   Bu iki model arasında ben tercih yapacak olsaydım Samsung modelini seçerdim. Nedeni ise yazılımsal artısı olmasıdır. Lg akıllı kumandasının işlevselliği beni pek etkilemiyor ama eğer senin için önemli bir detay ise Lg seçeneği daha doğru olabilir senin için.

   • Teşekkürler cevabınız için fakat pek bilgim olmadığı için soruyorum samsungun yazılımsal ne gibi bir artısı var çoğu forumlarda webos sisteminin daha hızlı olduğunu yazmışlar bu konuda da bilginize ihtiyacım var

 25. Merhaba,
  1. Philips 70PUS6504/12,
  2.LG 70UN7070 70″
  Bu iki cihaz arasında kaldım sizce hangisini almak mantikli? Yada bu cihazlar doğru secim mi sizce ? Tesekkurler

  • Baktığınız iki üründe yazılım farkları dışında hemen hemen aynı özelliklere sahipler yazılım farklarına bakıldığında ise Philips Saphi Lg WebOS kullanıyor. Bu iki işletim sistemi arasında ise WebOS açık ara daha iyi. Sonuca gelecek olursak baktığınız iki üründe esasen vereceğiniz paraya göre düşük segment kalıyorlar bence bu düzeyde bir ürün alırken boyuttan çok özelliğe odaklanmalısınız örneğin aynı fiyatlarda biraz boyutu küçülterek Philips 65PUS8505 veya Samsung 65TU8500 alabilirsiniz.

 26. Selamlar LG 65UN8100LB vs Samsung UE65TU8000U. Tüm yazılarınızı okudum öncelikle değerli bilgiler için teşekkür ederim. Ben yukarıda modelini verdiğim 2 TV arasında kaldım ve siz kendinize alacak olsaydınız bu ikisi içinden hangisini seçerdiniz. Saygılarımla

  • Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkürler. Baktığınız iki model arasında görüntü kalitesi konusunda pek farklılık yok ancak internet performansı anlamında farklar var. LG webos ile iyi işler çıkarıyor olmasına rağmen hala web tarayıcı üzerinden film keyfi yaşatmıyor Samsung ise Tizen ile bunu mümkün hale getirmiş ancak benim tercihim metal tasarımı ve akıllı kumandası nedeniyle yinede Lg olurdu çünkü çok fazla web tarayıcıdan film izleme alışkanlığım yok heleki netflix gibi bir nimet varken. Eğer sizin içinde bu detay çok önemli değil ise Lg tercih edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.