1. Ana Sayfa
 2. Kıyaslama

Lg mi, Samsung mu? TV

Bu soruya aslında kimse tek bir seçenek sunamaz çünkü kişiye göre değişiklik gösteren bir sorudur. Bende Lg yada Samsung diye hedef göstermeyeceğim ama sizin için en iyi markayı belirleyeceğime emin olabilirsiniz.

Lg mi, Samsung mu? TV
Televizyonda lg mi Samsung mu
2

Televizyon almaya karar verdiniz ve aklınız son aşamada Lg mi Samsung mu alsam? diye karıştı. Tam bu aşamada aklınıza takılıp kalan tüm soru işaretlerini gidermek için devreye biz giriyoruz. Eğer sizde tam olarak bu durumun içindeyseniz bu içerik size sorularınızın cevabını umut ediyorum ki verecektir. Eğer içeriği okuduktan sonra hala kafanızda netleşmemiş olan noktalar kaldı ise lütfen aşağıda ki yorum alanını kullanarak aklınıza takılan soruları sormaktan çekinmeyin, sorularınız anında cevaplanacaktır. Şimdi gelelim konumuza.

Önemli: Aşağıdaki içeriği inceledikten sonra kafanızda hala soru işaretleri var ise sorularınızı bana “Soru Sor” bağlantısına tıklayarak iletin lütfen.

Lg mi, Samsung mu daha iyi?

Bu soruya aslında kimse tek bir seçenek sunamaz çünkü kişiye göre değişiklik gösteren bir sorudur. Bende Lg yada Samsung diye hedef göstermeyeceğim ama sizin için en iyi markayı belirleyeceğime emin olabilirsiniz. Her insanın ihtiyaçlarına, bütçesine ve zevklerine uygun televizyonu seçmesini sağlayabilecek düzeyde uzmanlığa sahip olduğumu belirtmek isterim.

Söz konusu iki marka Lg ve Samsung olunca ilk bakışta tüm tvler birbirinin aynısı gibi görünebilir ancak teknik detaylara dalınca aradaki farkları görebiliyorsunuz. Bu noktada ise hangi özelliğin hangi işinize yarayacağı sorusu beliriyor ve gerçekten bir uzman görüşüne ihtiyaç duyuyorsunuz.

Neden Lg veya Samsung diyoruz? Bunun nedeni bu iki markanın Dünya çapında ki satış rakamlarıdır. Tüm dünya’ da ki en çok tv satışı yapan iki marka doğal olarak her tv müşterisinin ilk tercihi konumundadır.

Samsung ve Lg hem yüksek hemde düşük bütçeli müşterilere göre akıllı tv üretimi yapmaktalar ancak üst düzey tv modelleri için farklı ekran teknolojileri kullanıyorlar.

İki markada Dünya çapında yüksek satış rakamlarına ulaşmış ve her yl en geniş ürün yelpazesine sahip olan Güney Koreli markalardır.

Bu iki marka her yıl 32″ link uygun fiyatlı televizyon modellerinden 8k çözünürlüğe ulaşan devasa televizyon modellerine varana kadar ürünü piyasaya sürüyor. Doğal olarak bütçeniz ne olursa olsun sizin için de kesinlikle bir Lg yada Samsung tv modeli vardır.

Tizen vs WebOS

Hem Samsung hem de Lg, kendi işletim sistemlerini kullnıyorlar ve her ikisinin de öne çıkan farklı özellikleri bulunuyor.

Tizen mi webos mu
Tizen mi webos mu?

Lg, 2014 yılından beri minimal, sadeleştirilmiş bir arayüze sahip olan WebOS ile yoluna devam etmekte. Sık kullanılan uygulamalar, akış hizmetleri ve girişler için yatay yapıya sahip bir menü çubuğu kullanıyor. Bu menüde özelleştirilebilir yerleştirme özelliği sayesinde sevdiğiniz uygulamaları seçebilir ve sürekli elinizin altında olmalarını sağlayabilirsiniz.

Samsung, Tizen menü düzeninde büyük ölçüde değişiklik olmuyor ancak Lg’nin ThinQ AI yazılımı kadar kapsamlı bir arama algoritmasına sahip değil.

Ses asistanları konusuna gelecek olursak; Lg, OLED ve UHD modellerinde yerleşik Google Asistant ve Alexa kontrollü cihazlarla (Sınırlı) uyumluluk ile birlikte gelir.

Samsung, kendi Bixby asistanını kullanıyor, ancak bunu yanı sıra Google ve Alexa’yı da üçüncü taraf cihazlar üzerinden kullanma seçeneğini sunuyor.

Sizce Tizen mi WebOS mu? Bu sorunun cevabı için aşağıda ki ankete oyunuzu lütfen kullanın çünkü hepimizin bildiği gibi kim ne derse desin asıl olan kullanıcının vereceği geri bildirimdir.

Tizen mi WebOS mu?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Oled vs Qled

‘Organik ışık yayan diyot’ anlamına gelen OLED, içinden ışık geçmesi yerine kendi ışığını yayabilen bir tür TV paneli.

Oled mi Qled mi
Oled mi Qled mi

Bu, son derece ince TV ekranlarına ve tek tek piksellerin parlaklığını kontrol etme yeteneğine olanak tanır. OLED’ler canlı renkleri, derin siyah seviyeleri ve genel olarak düşük parlaklıkları ile bilinir. OLED tv’ler hakkında ekran / Logo yanması gibi sorunlar çok konuşuluyor. Ancak bu sorun garanti kapsamındadır ve bir OLED tv’nin ekranını yakmak için biraz ekstra çaba sarfetmeniz gerekecektir.

Bu arada tüm OLED paneller LG Display tarafından üretilmiştir, bu nedenle evinizde Sony OLED olsa bile LG’ye teşekkür etmelisiniz.

QLED ise Samsung tarafından geliştirilen tescilli bir teknolojidir. QLED, rengi ve kontrastı geliştirmek için kuantum noktalarından oluşan bir filtre kullanır ve her bir pikselle ayrı ayrı yapabilmek yerine ekrandaki parlaklığı değiştirmek için bir dizi karartma bölgesini kullanır. QLED TV’ler ayrıca OLED’lerden çok daha parlaktır, ancak sonuç olarak hem açık hem de karanlık görüntüleri aynı anda etkili bir şekilde göstermekte zorlanabilir.

Sizce Oled mi Qled mi? Yine kullanıcı seçimini ele almak adına aşağıda ki ankete oy vermenizi rica ediyorum.

OLED Tv mi QLED Tv mi?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Karar: Lg mi Samsung mu?

Şimdi gelelim konunun özüne seçeceğiniz televizyon markasının ne olacağı ve hangi markanın daha iyi olduğuna tamamen ne istediğiniz yönünde karar verebilirsiniz. Örneğin eğer sabah güneşi ile birlikte televizyon keyfinizin kaçmasını istemiyorsanız tercihinizin Samsung olması gerekiyor. Eğer mouse görevini üstlenmiş Türkçe sesli komutlarınız ile yönetebileceğiniz bir smart deneyimi istiyorsanız Lg tercih etmelisiniz. Yada vs. vs bu liste uzar gider. Burada listeyi uzatmak yerine sizlerden gelecek olan sorulara yanıt vermek daha mantıklı geliyor bana.

Bu yüzden son olarak aşağıda ki Lg mi, samsung mu? Anketine vereceğiniz cevaplar benim ve bu yazıyı okuyacak olan herkes için çok değerli olacaktır.

Televizyonda Lg mi Samsung mu?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Lg vs Samsung SSS

Samsung Smart mı, Lg Smart mı?

Her ikiside farklı artı ve eksilere sahipler. Lg güvenlik sertifikası ve Thinq AI (Yapay zeka) özellikleri ile bir adım önde diyabiliriz.

4K tv Alırken Lg mi, Samsung mu?

4K teknolojisi artık bu iki marka için de genel olarak kullanılan standart çözünürlük değeri konumunda. Hem 4K hemde Full HD modelleri almak için yukarıda ki anketlerde verilen sonuçları baz alabilir yada yorum alanını kullanarak bana sorabilirsiniz.

Lg mi Samsung mu daha çok ısınıyor?

Isınma her iki markada da olmakla beraber Lg tvlerin daha fazla ısı yaydığını söyleyebilirim.

Lg'nin mi Samsung'un mu görüntü kalitesi daha iyi?

Görüntü kalitesinde ki parlaklık düzeyi ve ışıklı ortamlarda daha izlenebilir olması nedeni ile Samsung genel manada daha iyi diyebilirim.

Neden Lg Tv almalıyım?

Lg kendini Dünya'ya kanıtlamış büyük ve satış sonrası hizmetleri çok iyi olan bir marka. Ancak onu tercih etmek için en önemli nedeniniz bence akıllı kumandasının işlevleridir.

Neden Samsung Tv Almalıyım?

Samsung'da Lg gib Dünya çapında verdiği global hizmetinin her yerde aynı kalite ve aynı özveri ile sunulması sonucu başarısı tartışılmaz büyük bir markadır. Samsung'u tercih etmek için en önemli nedeniniz bence görüntü kalitesi.

Lg Nanocell mi, Samsung mu?

Lg Nanocell tvler Samsung Qled tv modellerine rakip niteliği taşıyor aslında. İki teknolojide daha gerçekçi renkler ve daha parlak bir ekran yapısını hedeflemekte. Lg'de Samsung'da bu hedeflerine ulaşmış durumdalar. Nanocell özellikli bir televizyon normal UHD bir Samsung Tv'den kısmen daha iyi diyebiliriz.

Lg ve Samsung aynı firma mı?

Aslında iki markanın da Güney Kore'ye ait olması akıllara bu soruyu getiriyor. Ancak bu iki marka birbirlerinden farklı iki şirketi temsil ediyorlar buna rağmen birbirlerini teknolojik anlamda takip ettikleri yer yer taklit ettikleri ve birbirlerini Dünya pazarında çok fazla incitmemek adına bir takım satış stratejileri belirledikleri kesin.

Lg ve Samsung Kullanıcı Yorumları

Lg ve Samsung Tv’ler hakkında kullanıcıların yaşadığı sorunlar, tv tavsiyeleri ve yorumlar aşağıda listelenmiştir.

 • standart tv kullanıcısıyım smart benim için önemli değil çünkü uydu haricinde  pc yi kablosuz klav. mau. ile  tv box gibi kullanmayı seviyorum pc oyun + internet ten film izlemek için ayrıca hdd den 4k film seyredilecek 6 * 6 salonda kullanılacak karşısında pencere olmayacak genelde en uzak izleme mesafesi 5 mt den izlenecek Vestel 65Q9900 14 […]
 • Merhaba; Başlıkta belirttiğim iki TV den Vestel qled bir TV. Samsung ise büyük global bir marka. Halihazırda Samsung plazma TV kullanıyorum. Sizin öneriniz nedir? Saygılarımla…
 • Merhabalar,Çeyiz için televizyon alacağım. Bu televizyon için 20.000 TL bütçem mevcut. Evim şu an mevcut bir televizyon yok genelde bilgisayarda bir şeyler izliyorum. Bu yüzden her hangi bir televizyonu aldığım wow diyeceğime eminim ama uzun süreli ve güzel deneyim sunacak bir televizyon aramaya kalktığımda bir çok seçenek ve problem ortaya çıkıyor. Televizyonu kullanım amacım şu […]
 • Merhaba,7500 tl bütçem var ve 43 inc bir televizyon almak istiyorum. Samsung AU8000, Philips 43PUS7906 ve LG 43NANO756PA modellerine denk geldim. üçünden hangisini tavsiye edersiniz ? Veya başka önerebileceğiniz bir model var mıdır ? tv ağırlıklı olarak film ve oyun için kullanılacak.
 • Merhaba, Lg 55nano816na ile Samsung 55AU9000 arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz?
 • Merhaba, 55" civari bir tv almak istiyorum.  Kararsız kalmış durumdayım. Genelde netflixten dizi/film izlemek için kullanıyorum. Samsung AU8000, AU9000, PHILIPS PUS8506, PUS7906 arasında kaldım. Bir de bir sitenin outletinde SAMSUNG 55Q60A,55Q67A,55Q70A modellerine denk geldim. Yoksa bu kadar para vermeye gerek yok der isem 55" ten küçük olmamak şartı ile (tv-koltuk mesafesi 350cm) sizin daha uygun […]
 • Hocam, tekrar merhaba, ben 65 inç max 15 bin bütçe ile ilgili soru sormuştum. Geçmişten gelen alışkanlık, lg almak istiyorum, 3 model var baktığım kadarıyla, lg 65nano756pa, lg65nano816pa, lg nano866pa, bu üç modelden hangisini tavsiye edersiniz. Çok fark yok ise en uygun olanı almak mantıklı mı? Saygılar
 • yaklaşık 4 ay önce LG 50Nanocel 756pa tv aldım.ekranda beyaz ve açık renklerde dikey gölgeler görünüyor.şikayet oluşturdum.yenisi ile değiştirdiler.yeni gelen tv de de aynı sorun var. İade kararı çıktı.yeni tv alacağım.Aynı durumu yaşamak istemiyorum.satıcılar tüm led tv lerde olabilir bu durum diyor.Oled tv için bütçem yetmiyor.11 bin bandında bu sorunu yaşamamak için samsung q60a yada […]
 • Android tv almak istiyoruz 55 inc 65 inc olarak  hangi marka modeli almamızı tavsiye edersiniz şuan televizyonumuzun ekranı kırıldı televizyonsuz kaldık vestel TV Arçelik tv  gurundik  tv hangilerini önerirsiniz etiketli olan markalarda dahil fikrinizi almak istiyorum
 • Samsung 50AU7000-8000-9000 TV'lerinde hangi panel tipi (Samsung, LG, Panda) kullanılıyor? Ben genelde yerel kanallar ve YouTube ağırlıklı kullanacağım. Bu tip için tercih ettiğim model ideal midir? Farklı bir marka model öneriniz varsa, önerilere açığım.

Yazı Kaynakları
Lg mi Samsung mu

  Yazar Hakkında

  Televizyon tanıtım konusunda yılların vermiş olduğu deneyimlerimle TvTavsiye.com'u açtım. Ziyaretçilerimin televizyonlar konusunda soracağı her soruya cevap vermek başlıca amacım...

  Hadi Yorum Yap

  Bu yazı yoruma kapalıdır. Lütfen daha hızlı cevap almak için sorularınızı menüden soru sor butonunu kullanarak sorunuz.

  Yorumlar (2)

  1. 2 sene önce

   LG49NAN0866NA ULTRA HD 4K TV Mİ Samsung 55TU8500 Ultra HD (4K) TV (UE55TU8500U) HANGİSİ HOCAM TŞK

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir