1. Ana Sayfa
  2. Alışveriş tüyoları

Hangi Android Tv Box Alınmalı? Anket Yapıyoruz En iyi Android Tv Box ‘ı seçiyoruz.

Android Tv Box, kutularını ve marifetlerini duymayan sanırım kalmadı artık. Herkes bu cihazlara sahip olmak istiyor ancak her teknolojik üründe olduğu gibi Android Tv Box için de farklı ürün çeşitleri bulunuyor. Bu ürün çeşitliliği içinde size hangi ürünün hitap ettiğini ve hangi ürünün en iyi olduğunu öğrenmek için buradayız.

Hangi Android Tv Box Alınmalı? Anket Yapıyoruz En iyi Android Tv Box ‘ı seçiyoruz.
Hangi Android Tv Box Alınmalı
+ - 0

Android Tv Box, kutularını ve marifetlerini duymayan sanırım kalmadı artık. Herkes bu cihazlara sahip olmak istiyor ancak her teknolojik üründe olduğu gibi Android Tv Box için de farklı ürün çeşitleri bulunuyor. Bu ürün çeşitliliği içinde size hangi ürünün hitap ettiğini ve hangi ürünün en iyi olduğunu öğrenmek için buradayız.

Öncelikle Android Tv Box alırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylara göz atmakta fayda var. Günümüzde çok sayıda akıllı TV olmasına rağmen eski TV’lerimizin bazı özellikleri zamanla işlevselliğini kaybedebilmektedir. Bu nedenle yeni TV almak istemeyen kullanıcılar Akıllı TV BOX almayı tercih ediyor. Bunun için TV gerekmiyor tabi ki isterseniz monitörünüzü de kullanabilirsiniz.Tek ihtiyacınız olanın HDMI girişli bir ses ve görüntü sağlayıcı cihaz olduğunu unutmayın.

Android Box Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Android Tv Box satın alacaksanız birçok teknik detaya dikkat etmeniz gerekiyor. Ne yazık ki, tüm ihtiyaçlar için mükemmel diyebileceğimiz bir Android Tv Box yok. Her kişinin ihtiyacına göre farklı modeller ve cihazlar vardır, size veya ailenize en uygun olanı seçmelisiniz. Aşağıda dikkat edilmesi gereken detayları başlık başlık yazıyorum;

1) İşletim Sistemi

Alacağınız cihazda işletim sistemi çok önemlidir, evde kullandığınız ve cihazınızı kolayca kontrol edebileceğiniz bir işletim sistemine sahip olmalıdır. Ayrıca işletim sistemleri, cihazların kararlılığını ve uygulama desteğini kapsar. İşletim sistemini bilmediğiniz veya Android sürümü düşük bir cihaz alırsanız size uzun süreli bir kullanım sunmayacak kısa süre güncelleme desteği alamayacağı için sorunlar yaşatacaktır.

2) Kumanda

Alacağınız Android Box’ın kumandasını kesinlikle kontrol etmelisiniz çünkü bazılarında kumanda da sesli komut özellikleri yer alırken bazılarında magic mouse özelliği yer alıyor. Ancak bu özelliklerle de kalmayıp deneme test etme imkanınız var ise kesinlikle test etmeli ve ne kadar stabil çalıştığını görmelisiniz.

3) Teknik Servis Desteği

Alacağınız markaya dikkat etmeli ve teknik servisini öğrenmelisiniz. Sonrasında ise teknik servis hizmetinin kalitesini araştırmalısınız çünkü hepimizin bildiği gibi teknik servis hizmetinin iyi olmaması neticesinde yaşanacak ilk sorunda mağduriyetler zincirini getirmekte.

Android Tv Box Çeşitleri

Şimdi gelelim konumuza Hangi Android Tv Box Alınmalı? Bu soruyu soran bir çok insana cevap olabilmesi açısından öncelikle alınabilecek Android Tv Box marka ve modellerini kısaca tanıyalım.

1) Xiaomi Mi Box S 4K Ultra HD Android Tv Box

Xiaomi Mi Box S 4K Ultra HD Android Tv Box
Xiaomi Mi Box S 4K Ultra HD Android Tv Box

En iyi Android TV Box’lar listesinin başında yer alan Xiomi Mi Box, hafif ve ince bir tasarıma sahip. Audio, HDMI, USB ve Power girişleri bulunan bu ürünün arayüzünün kullanımı oldukça kolaydır. Bu Android TV Kutusunu kurmak için ürün kullanım kılavuzunu kullanabilirsiniz. Kurulumu tamamladıktan sonra bir Wi-Fi ağına bağlanarak Google hesabınıza erişebilir ve ardından Xiomi Mi Box’ın size sunduğu özellikleri TV ekranınızda kullanmaya başlayabilirsiniz. Arayüzü özelleştirebilirsiniz. Örneğin; Youtube veya Netflix gibi video erişimi sağlayan uygulamaları kullanabilirsiniz ve bunun üzerine Facebook, Instagram, Twitter gibi uygulamaları sıklıkla kullanıyorsunuz. Herhangi bir karışıklık olmadan kolayca TV izleyebilirsiniz.

2) Case 4U Tanix TX6 4K Android Tv Box

Case 4U Tanix TX6 4K Android Tv Box
Case 4U Tanix TX6 4K Android Tv Box

Çin’de üretilen Case 4U Tanix, Android 9.0 işletim sistemi tarafından desteklenmektedir. Bu özellik sayesinde Google Play Store’da bulunan tüm uygulamaları Android işletim sistemine uyumlu olarak indirebilirsiniz. Netflix, BluTV gibi çeşitli film ve dizi platformlarını televizyonunuza entegre ederek kullanabilir, istediğiniz her şeyi istediğiniz zaman izleyebilirsiniz. 4GB RAM ve 32GB depolama alanı ile bu Android TV kutusu oyun oynamayı sevenler için de mükemmel bir seçenek sunuyor. Artı noktası ise şık tasarımı ve yer kaplamayan boyutu ile ev dekorunuza uyarlamanız!

3) Hiremco Turbo IPTV Plus Uydu Alıcısı

Hiremco Turbo IPTV Plus Uydu Alıcısı
Hiremco Turbo IPTV Plus Uydu Alıcısı

Aradığınız Android Tv Box uydu alıcılı olsun istiyorsanız doğru yerdesiniz! Bir adet 3.0’lık ve üç adet 2.0’lık USB girişleriyle birçok şeye aynı anda erişebilme imkanı tanıyor. Oyunları, dizileri, filmleri, fotoğraf veya videoları dört farklı USB girişi sayesinde ekranlarınıza yansıtabilirsiniz. Bellek okuma hızı oldukça yüksek olan bu cihaz ile hız sorunu yaşamadan TV izleme keyfini yaşayabilirsiniz. Değiştirilebilir arayüzünü en rahat ettiğiniz şekilde ayarlayarak kolay bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz. Üstelik bu cihazı aldığınızda bir yıl boyunca ücretsiz IP TV hediye!

4) Gomax H96 Max 4K Android Tv Box

Gomax H96 Max 4K Android Tv Box
Gomax H96 Max 4K Android Tv Box

Kendinizi ekrandaymış gibi hissettirecek, uygun fiyatlı, HD kalitesinde bir ürün arıyorsanız, Gomax H96 Max 4K ideal bir seçenektir. 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanına sahip olan bu cihaz, hem Wi-Fi hem de Ethernet kablolarıyla internete bağlanabilir. Yeterli hafıza depolama alanınız yoksa microSD kart ile destekleyebilirsiniz. Ürünün HDMI girişini kullanarak Android TV Box’ınızı TV’nize bağlayabilirsiniz. Bu HDMI girişi, 2.0 ve 3.0 olmak üzere iki USB girişine sahiptir.

5) İnka X96 Mini V2 Android Tv Box

İnka X96 Mini V2 Android Tv Box
İnka X96 Mini V2 Android Tv Box

Daha az bütçe ile daha çok iş yapabilen ürünleri tercih edenlerdenseniz Inka X96 Mini V2’yi tercih edebilirsiniz. Küçük boyutu ve hacmi ile yer kaplamadan kullanabileceğiniz bu ürün, 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanına sahip. Cihazın giriş-çıkış portlarında bir adet AV ve bir adet IV girişleri bulunuyor. SD kart girişi ile depolama alanına ekleme yapabilirsiniz. Ayrıca HDMI girişi sayesinde televizyonunuza bağlayarak Netflix, Youtube, BluTV, Exxen, puhutv gibi platformları takip edebilirsiniz.

6) Techstorm TX3 Android Tv Box

Techstorm TX3 Android Tv Box
Techstorm TX3 Android Tv Box

Android TvBox öneri listesinde Techstorm olmadan olmazdı. 4 GB RAM ve 32 GB depolama alanı ile geniş ve konforlu bir alan sunan bu cihaz, diğer özellikleriyle de son derece kullanışlı. Full HD ve 1080 piksel çözünürlükte dizileri, filmleri, belgeselleri ve oyunları deneyimleyin. Android 9.0 işletim sistemi, tüm Android uyumlu uygulamaları kullanmayı kolaylaştırır. Dilerseniz hafıza kartı ile destekleyerek depolama alanınızı 64 GB’a kadar artırabilirsiniz. Birçok ses formatını desteklediği için videoları tüm platformlarda sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz.

7) Next MyBox 4K Android Tv Box

Next MyBox 4K Android Tv Box
Next MyBox 4K Android Tv Box

Next MyBox ve Android işletim sisteminin uyumluluğu sayesinde ihtiyacınız olan tüm uygulamaları Google Play mağazasından indirebilirsiniz. Hızlı ve kullanışlı menüde gerekli ayarlamaları yaparak rahat bir deneyim sağlayabilirsiniz. HDMI ve USB girişlerini kullanarak herhangi bir bağlantı yapabilirsiniz. Dizi ve filmlerin keyfini çıkarırken macera dolu oyunların dünyasında kaybolabilirsiniz. Bu ürünü, Exxen ve D-Smart Go’ya 3 aylık abonelik kazanmak için de kullanabilirsiniz.

8) Dark Full HD TV Box

Dark Full HD TV Box
Dark Full HD TV Box

Dark Android Tv Box ile harika bir izleme deneyimi yaşayabilirsiniz. Bir bilgisayara bağlanmadan ve yazılım yüklemeden tüm VGA girişli monitörlerle kullanılabilir. Full HD ve 1080 piksel çözünürlük, geniş ve net bir görüş alanı sağlar. 16:9, 16:10, 4:3 oran seçenekleri sayesinde bu cihaz ihtiyacınız olan ekrana uyarlanarak kullanılabilir. LCD, LED ve CRT dahil tüm monitör tipleri ile uyumludur. Diğer Android TV kutularının aksine sosyal medya gibi platformlara erişim imkanınız yok ancak dizi veya filmlerinizi sorunsuz takip edebilirsiniz.

9) Wellbox H3 Android Tv Box

Wellbox H3 Android Tv Box
Wellbox H3 Android Tv Box

Uygun fiyatlı ve mükemmel performansa sahip başka bir Android TvBox var. Ek kurulum desteğine ihtiyaç duymadan çalışan Wellbox H3 Android Tv Box, hızlı, yüksek çözünürlüklü bir deneyim sunar. Netflix, BluTV, IP TV ve Youtube gibi tüm video erişim platformlarını destekleyen bu ürün, TV ekranı ile entegre edilerek kullanılabilir. Tüm TV markaları ve modelleri için mevcut olan Wellbox, bağlı ekranların çözünürlük kalitesini de iyileştirir. Android 10.0 işletim sistemi, 2GB RAM ve 16GB depolama alanına sahiptir. Tüm bunlara ek olarak dört ayrı USB 2.0 bağlantı noktası ve bir Ethernet kablo bağlantı noktası bulunmaktadır. Dilerseniz SD kart da kullanabilirsiniz.

10) Techstorm I96 Pro

Techstorm I96 Pro
Techstorm I96 Pro

Cihaz, bir Android TvBox’tan bekleyebileceğiniz her şeyi karşılayan 4GB RAM ve 64GB belleğe sahip geniş bir belleğe sahiptir. Android 10.0 işletim sistemi sayesinde Android uyumlu tüm uygulamaları kullanma imkanına sahip olacaksınız. Netflix, Youtube, Exxen, BluTV, Gain ve daha birçok platformu HD kalitesinde kesintisiz izleyin. Full HD ve 1080 piksel çözünürlük ile benzersiz bir izleme deneyimi için kendinizi ekrana kaptırabilirsiniz. Uzaktan kumandalı paket içerisinde yer alan bu ürün, evinize uyum sağlayacak şık bir tasarıma sahiptir. Tüm bu özellikleriyle körü körüne “Hangi Android TV Box markası?” diye sorduğunuzda, “Techstorm!” diyoruz.

Hangi Android Tv Box Alınmalı?

Şimdi gelelim asıl konumuza hangi android tv box alınmalı? Bu soruyu aslında ben sizlere yöneltiyorum. Yukarıda kısaca bilgilerine ve özelliklerine yer verdiğimiz Android Tv Box çeşitleri arasında en iyi olan sizce hangisi? Aşağıdaki ankete oy vererek en iyi android tv box’ı seçmemize yardımcı olabilir misiniz?

Hangi Android Tv Box Alınmalı? En iyisi Hangisi

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Yazı Kaynakları
saintscomputer
Mynet

Yazar Hakkında

Televizyon tanıtım konusunda yılların vermiş olduğu deneyimlerimle TvTavsiye.com'u açtım. Ziyaretçilerimin televizyonlar konusunda soracağı her soruya cevap vermek başlıca amacım...

Hadi Yorum Yap

Bu yazı yoruma kapalıdır. Lütfen daha hızlı cevap almak için sorularınızı menüden soru sor butonunu kullanarak sorunuz.